Relaks Świat Warto zobaczyć

Korfu i miejskie fortece

Jest jednym z najpiękniejszych miast jakimi może się pochwalić wyspiarska Grecja. Korfu, stolica wyspy o tej samej nazwie, nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wycieczki. Od lat biura podróży promują wiedzę na temat wspaniałych zabytków tego miasta, a piękna okolica i wspaniały, wyspiarski klimat stają się dla tego miasta doskonałą reklamą.

 

W pobliżu centrum tego miasta można spędzić fantastyczne wczasy nad morzem, można też skorzystać z ciekawej wycieczki po okolicy tego miasta. Tu na każdym kroku można poczuć oddech długiej historii oraz podziwiać piękne krajobrazy. Na miłośników historii wiele wspaniałych zabytków czeka też na terenie miasta. Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Bizantyjskie skutecznie przyciągają uwagę, jednak to nie one są najważniejszym celem wycieczki po tym mieście. Symbolami miasta stały się bowiem dwie twierdze.

Ta pierwsza to Stara Forteca, która wznosi się dumnie na malowniczym cyplu. Piękna i potężna, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych nie tylko na terenie miasta, ale i na całej wyspie. Wzniesiona w VII lub w VIII wieku, rozbudowana w XVI wieku przez Wenecjan, jest ważną pamiątką oraz piękną ozdoba miasta. Dzielnie służy ona do dziś.

Turyści mogą tu podziwiać ciekawe przedstawienia, a spacer po historycznych murach tej fortecy może się okazać dla każdego turysty wspaniałą przygodą. Nieco młodsza jest Nowa Forteca.

Zbudowana przez Wenecjan od podstaw w II połowie XVI wieku miała zapewniać mieszkańcom miasta należytą ochronę. Do dziś korzysta z niej grecka marynarka, która przemieniła ją w niezwykłą bazę szkoleniową. Mimo to obiekt ów można zwiedzać bez większych przeszkód. Czy warto? Dla miłośników historii wizyta na terenie Nowej Fortecy może się okazać wspaniałym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o