Connect with us

Published

on

Jest jednym z najpiękniejszych miast jakimi może się pochwalić wyspiarska Grecja. Korfu, stolica wyspy o tej samej nazwie, nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wycieczki. Od lat biura podróży promują wiedzę na temat wspaniałych zabytków tego miasta, a piękna okolica i wspaniały, wyspiarski klimat stają się dla tego miasta doskonałą reklamą.

 

W pobliżu centrum tego miasta można spędzić fantastyczne wczasy nad morzem, można też skorzystać z ciekawej wycieczki po okolicy tego miasta. Tu na każdym kroku można poczuć oddech długiej historii oraz podziwiać piękne krajobrazy. Na miłośników historii wiele wspaniałych zabytków czeka też na terenie miasta. Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Bizantyjskie skutecznie przyciągają uwagę, jednak to nie one są najważniejszym celem wycieczki po tym mieście. Symbolami miasta stały się bowiem dwie twierdze.

Ta pierwsza to Stara Forteca, która wznosi się dumnie na malowniczym cyplu. Piękna i potężna, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych nie tylko na terenie miasta, ale i na całej wyspie. Wzniesiona w VII lub w VIII wieku, rozbudowana w XVI wieku przez Wenecjan, jest ważną pamiątką oraz piękną ozdoba miasta. Dzielnie służy ona do dziś.

Turyści mogą tu podziwiać ciekawe przedstawienia, a spacer po historycznych murach tej fortecy może się okazać dla każdego turysty wspaniałą przygodą. Nieco młodsza jest Nowa Forteca.

Zbudowana przez Wenecjan od podstaw w II połowie XVI wieku miała zapewniać mieszkańcom miasta należytą ochronę. Do dziś korzysta z niej grecka marynarka, która przemieniła ją w niezwykłą bazę szkoleniową. Mimo to obiekt ów można zwiedzać bez większych przeszkód. Czy warto? Dla miłośników historii wizyta na terenie Nowej Fortecy może się okazać wspaniałym doświadczeniem.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl