Connect with us

Published

on

Gdańskie zabytki to bezcenne dzieła architektury, które po dziś dzień wzbudzają zachwyt turystów. Gdańsk posiada nie tylko cenne kościoły, ale również fantastyczne i olśniewające swym bogactwem przykłady architektury mieszczańskiej.

To liczne kamienice będące niegdyś własnością najbogatszych mieszczan, to również Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku, który jest jedną z najwspanialszych siedzib władz miejskich w Europie.

Gdańsk, jak na miasto bogate i wiodące prym w handlu, nie mogło pozwolić sobie na byle jaki ratusz. Nic więc dziwnego, że żaden mieszkaniec nie miał władzom za złe poważnych wydatków związanych z budową, a następnie sukcesywnym upiększaniem ratusza.

Gotyk i renesans – te dwa style architektoniczne wyróżniają się w gdańskim ratuszu. To efekt długich prac związanych z budową obiektu, którą rozpoczęto w wieku XIV, a ukończono pod koniec XVI stulecia. Charakterystycznym elementem ratusza jest 80 – metrowa wieża, będąca obecnie świetnym punktem widokowym.

Atrakcje czekają również na tych, którzy zdecydują się zajrzeć do wnętrza tej oryginalnej budowli. Szczególnie pięknie prezentuje się Sala Czerwona oraz kręte schody w Wielkiej Sieni, których balustrada pokryta jest ciekawymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Wnętrza można oglądać bez przeszkód, gdyż obecnie ratusz jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl