Connect with us

Published

on

Jak doszło do tragedii na poradzieckim basenie w Skalbmierzu? Zmarł chłopiec, pod którym załamał się lód. Bawił się z 14-letnią koleżanką, która spod wody wyszła o własnych silach.

 

Dziś wiadomo, że chłopiec pod którym w Skalbmierzu we wtorek wieczorem załamał się lód, mimo starań lekarzy zmarł. Kto jest winny tej tragedii i jak do niej doszło? Czy można było uniknąć tego tragicznego zdarzenia?

 

Dzieci bawiły się na terenie poradzieckiego basenu

We wtorek wieczorem, 16 stycznia 2018 para 14-latków wybrała się na teren nieczynnego, radzieckiego basenu w Skalbmierzu w województwie świętokrzyskim. Dzieci weszły na lód, nie zdając sobie sprawy, że kilka stopni mrozu nie skuło tafli wody dość silnie, aby można było po niej bezpiecznie stąpać. Tragedia była nieunikniona, dzieci nagle wpadły pod lód – dziewczyna wyszła na brzeg samodzielnie, jednak chłopiec nie miał tyle szczęścia i został pod wodą. Natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą, do której skierowano kilkunastu strażaków wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Niestety, poszukiwania chłopca trwały godzinę i został on wciągnięty z wody bez oznak życia. Długotrwała reanimacja przywróciła jego funkcje życiowe, chłopak został przewieziony do szpitala w Opolu. Jego koleżanka, 14-latka trafiła do szpitala, gdzie przeniesiono również policjanta, który wszedł do wody w celu ratowania chłopca.

Chłopiec mimo starań lekarzy zmarł

Lekarze początkowo byli bardzo ostrożni w rokowaniach, jednak niska temperatura wody i ochłodzenie organizmu mogły ochronić układ nerwowy chłopca przed silnym uszkodzeniem. Decydujące miały być kolejne godziny. Około godziny 23, w dniu 16 stycznia do mediów trafiła informacja, że chłopiec mimo starań lekarzy zmarł. Sprawą zajęła się już prokuratura, która ma ustalić przyczyny tragedii oraz to, kto zawinił. Dochodzenie będzie obejmowało sprawdzenie, czy teren nieczynnego basenu był odpowiednio zabezpieczony i dlaczego dzieci w godzinach wieczornych, już po zmroku znajdowały się na tym terenie bez opieki. W chwili obecnej nikomu nie zostały postawione zarzuty, jednak policja tego nie wyklucza. Sprawa będzie dokładnie badana, szczególnie że zakończyła się tragedią, której można było uniknąć.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl