Connect with us

Published

on

Cała Hiszpania ma bardzo przyjazny klimat, i to niezależnie od pory roku, bo zimy są tam stosunkowo łagodne (pod warunkiem, że pogoda nie sprawia takich niespodzianek jak ostatnimi laty). Z racji położenia w kraju dominuje łagodny klimat śródziemnomorski, a to oznacza, że turyści mogą liczyć na suche i upalne lata oraz nieco wilgotne, ale za to ciepłe zimy.

Lipiec i sierpień to miesiące najwyższych temperatur – wtedy polecamy wyjazdy nad morze. Costa Brava, Costa del Sol, Wyspy Kanaryjskie i Baleary to rejony najprzyjaźniejsze, bo i przystosowane do letniego wypoczynku, a przede wszystkim chłodzone od czasu do czasu morską bryzą i… obfitujące w czystą wodę i miejsca do kąpieli.

Nieco inaczej jest w głębi kraju. Galicja z Santiago de Compostela klimatem przypomina nieco nasz region. Przynajmniej lata wydają się zbliżone pogodowo do tych w naszym kraju, a zimy są zdecydowanie cieplejsze.

W sezonie letnim nie zapominajmy o tym, że Hiszpania jest krajem wyjątkowo nasłonecznionym. Dni pochmurne zdarzają się tam sporadycznie, dla uniknięcia problemów ze skórą i zyskania ładnej opalenizny (zamiast poparzeń) niezbędne jest zabezpieczanie się kremami z filtrami UV i noszenie okryć na głowę. W Hiszpanii, zwłaszcza na wybrzeżach łatwo przesadzić, bo upał nie jest tam tak dokuczliwy, a słońce mimo to pozostaje zdradliwe.

Jeżeli chcecie uniknąć tłumów turystów, zdecydujcie się na wypoczynek jesienią. Wrzesień i październik są w Hiszpanii nie mniej przyjemne niż miesiące letnie. Nie ma już takich upałów, choć temperatura wciąż utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Nie mniej przyjemna jest wiosna, czyli okres tuż przed sezonem urlopowym. Znawcy Hiszpanii, koneserzy jej uroków i krajobrazów polecają na ten czas wycieczki po Andaluzji, która wiosną staje się przystankiem na szlaku migracji ptactwa przelatującego z Afryki w głąb Europy.

Poza sezonem turyści mogą liczyć też na wyjątkowo korzystne zniżki czy to jadąc na urlop z biurem podróży, czy we własnym zakresie.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl