Poznań: miasto pełne zabytków

Stolica Wielkopolski może oczarować swymi zabytkami. To dzięki nim Poznań od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, a wycieczki ściągają tu z całego kraju. Kolebka państwa polskiego zachwyca, a ciekawych atrakcji nie zabraknie tu dla nikogo. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?


Wśród miejsc, których w trakcie spaceru po mieście nie można pominąć, znajduje się Ostrów Tumski. Znany z okazałej katedry jest miejscem, od którego zazwyczaj rozpoczyna się zwiedzanie miasta. Interesującymi obiektami są również pobliskie zabytki: kościół NMP z XV wieku oraz renesansowy gmach Akademii Lubrańskiego.

Zachwyca też Stary Rynek, otoczony wspaniałymi kamienicami, na którym największą atrakcją jest renesansowy ratusz. Dziś w jego murach ma swą siedzibę Muzeum Historii Poznania, które z pewnością warto odwiedzić. Kolejną ciekawą budowlą jest Pałac Górków, uznawany za jeden z ciekawszych na terenie Wielkopolski. Dziś służy jako siedziba Muzeum Archeologicznego – miejsca chętnie odwiedzanego przez miłośników historii. Zamek Przemysła to kolejna atrakcja, którą obowiązkowo należy odwiedzić w trakcie wycieczki do Poznania. Dawna siedziba książąt wielkopolskich dziś przyciąga uwagę nie tylko jako budowla, ale również jako Muzeum Sztuk Użytkowych.

Poznań może się pochwalić i innymi placówkami muzealnymi, które przyciągają swą niepowtarzalną tematyką. Przy Starym Rynku czeka na zwiedzających Muzeum Instrumentów Muzycznych, a przy ulicy Mostowej – Muzeum Bambrów Poznańskich.

Jezioro Maltańskie oraz założony w okresie międzywojennym ogród botaniczny to kolejne atrakcje, którymi zachwyca Poznań. Dwa ogrody zoologiczne oraz palmiarnia (jedna z największych w Europie) to kolejne ciekawostki, które przyciągają do Poznania miłośników przyrody.

Ze względu na liczne atrakcje oraz wspaniałą atmosferę, Poznań cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Noclegi można w tym mieście znaleźć bez problemów. Na terenie starówki czekają liczne hotele i domy wycieczkowe, z kolei Malta kusi kempingami oraz polem namiotowym. Klimatyczne restauracje oraz puby zapewniają dobrą rozrywkę o każdej porze, a ciekawe zabytki czekają na turystów przez cały rok.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–