Connect with us

Published

on

Krzeszowice to jedno z miast objętych programem modernizacji linii kolejowej na odcinku Krzeszowice -Trzebinia. Przejazd kolejowy znajdujący się przy ulicy Daszyńskiego został zamknięty dla ruchu kołowego 13 listopada. Stan ten miał trwać przez okres 6 tygodni, w związku z prowadzonymi w obrębie stacji pracami budowlanymi.

Minęły już 2 miesiące, a sytuacja nie uległa zmianie. Mieszkańcy nie wiedzą, jak ma kształtować się dalsza sytuacja i czy ten popularny przejazd kolejowy znów będzie przejezdny? Brakuje precyzyjnych komunikatów dotyczących lokalnego problemu, a mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni. Zamknięcie przejazdu właściwie podzieliło Krzeszowice – aby dojechać do stacji, należy okrążyć miasto i nadrobić kilka ładnych kilometrów, ponieważ parking pod wieżą ciśnień został zlikwidowany i zagrodzony przez wykonawcę robót.

Przejście przez tory przez dzikie przejścia okazuje się niebezpieczne, a przejazd otwierany jest tylko na żądanie pieszych. Niestety, osoby przechodzą w większości w sposób niedozwolony, pomiędzy zamkniętymi rogatkami, nie chcąc tracić czasu na otwarcie ich przez upoważnionego pracownika PKP. Trageda w takich okolicznościach może być tylko kwestią czasu.

Przejazd na Daszyńskiego – co na to władze PKP?

Kierowcy już po świętach Bożego Narodzenia zaczęli się denerwować, znalezienie jakichkolwiek informacji odnośnie otwarcia przejazdu graniczyło z cudem.

Dopiero Dorota Szalacha z PKP PLK S.A rozwiała wszelkie wątpliwości informując kierowców iż niestety, przejazd przy ulicy Daszyńskiego nie będzie otwarty. Zastąpi go estakada nad torami kolejowymi, której planowane otwarcie ma przypadać na przełom 2019 i 2020 roku. Gdyby nie interwencje kierowców i zniecierpliwionych pieszych, na informacje prawdopodobnie należałoby czekać jeszcze dłużej.

Niestety, kierowcy będą musieli znaleźć inne trasy w Krzeszowicach i omijać szerokim łukiem ulicę Daszyńskiego. Powoduje to znaczne utrudnienia drogowe, jednak na prowadzone remonty w obrębie stacji PKP nie mamy wpływu. Pozostaje czekać tylko na wybudowanie i otwarcie słynnej estakady, oczywiście o ile władze miasta i PKP zdążą z inwestycją…

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl