Connect with us

Published

on

Janowiec to nieco mniej znany sąsiad Kazimierza Dolnego, od którego odgradza go rzeka Wisła. Stąd też do Kazimierza można popłynąć statkiem wycieczkowym, można również urządzić sobie ciekawą wycieczkę po samym Janowcu.

Miejscowość ta jest bardzo atrakcyjna, a obiektów do zwiedzania jest tu całkiem sporo. To przede wszystkim tutejszy zamek, muzeum oraz skansen.

Janowiec może pochwalić się jednym z największych zamków w Polsce, który wzniesiono w połowie XVI stulecia w obowiązującym wówczas stylu renesansowym. W 1975 roku w zamku urządzono ciekawą placówkę muzealną. To Muzeum Nadwiślańskie. W ciekawy sposób zagospodarowany został również park przy zamku, na terenie którego urządzono niewielki skansen.

Można w nim zobaczyć sporo ciekawych budynków pochodzących z okolicznych wsi: dwór z XVIII wieku, lamus oraz stodołę. Dużą atrakcją jest drewniany spichlerz z przełomu XIX i XX wieku, który do Janowca trafił z Podlodowa.

W spichlerzu tym prezentowane są obecnie sprzęty takie jak sieci oraz łódź, która w dawnych czasach ułatwiała mieszkańcom nadwiślańskich wsi przeprawę przez rzekę.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl