Connect with us

Published

on

Okazuje się że w naszym kraju – szkolnictwo to całkiem intratne przedsięwzięcie, złośliwi uknuli już nawet nazwę na ten rodzaj działalności gospodarczej – to tak zwana „metoda na ucznia”.

Rzecz w tym, że zdaniem znawców problemu, w zdecydowanej większości prywatnych szkół w naszym kraju, tak naprawdę nikt się nie uczy, jedynie właściciele owych szkół systematycznie przesyłają do gmin listy rzekomych uczniów. Dzięki tej liście – miesiąc w miesiąc inkasują od gmin dotacje.

Mało tego, ludzie na zajęcia szkolne nie przychodzą, bynajmniej od szkoły otrzymują legitymacje uprawniające ich do rozmaitych rabatów i zniżek. Wszystko niby w porządku jest – ludzie są zadowoleni, jako że szkoła jest za darmo, uczęszczać na zajęcia nie muszą, a przy tym mają dzięki legitymacjom sporo zniżek. Same zresztą Szkoły na tym procederze również nieźle zyskują, rok roczni władze lokalnie przekazują na ich działalność dotację z państwowego budżetu. Spytał by kto ile na takim procederze można zarobić? Ot, przykładowo taka Bydgoszcz – średniej wielkości miasto wydaje pomiędzy 154 a 314 złotych na miesiąc.

W skali całego kraju, w rozmaitego rodzaju niepublicznych placówkach szkolnych dla dorosłych – uczy się (oficjalnie), 536 tysięcy ludzi. Tak więc, jedynie sam Wrocław na początku 2011 roku, przelał szkołom takim na konta niebagatelną kwotę – 15 milionów złotych, Poznań zaś – 7, 3 miliona, z kolei Lublin – 5 milionów, Rzeszów – nieco około 4 milionów, a już Gdynia kwotę trzech milionów złotych! Proceder jest możliwy za sprawą słabych kontroli, choć ostatnio kontrole szkło wykazały na przykład, że jedna z takich szkół w poznaniu otrzymywała dotację na ponad 60 uczniów, sęk w tym że od pół roku szkoła w ogóle nie istniała już.

Z kolei wrocławskie niektóre szkoły miały tendencję do zawyżania liczby uczniów, co by otrzymywać wyższe dotacje. A w Lublinie kilka szkól miała czynny zaledwie sekretariat. I niech ktoś spróbuje powiedzieć, że nie jest to iście genialny biznes?

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl