Polska Relaks Warto zobaczyć

Włocławek – miasto pełne atrakcji

Ciekawa zabudowa oraz liczne zabytki sztuki sakralnej sprawiają, że Włocławek jest bardzo chętnie odwiedzany przez wycieczki z całego kraju. Wiadomo, że to jedno z najstarszych miast w Polsce. To jednocześnie jeden z tych ośrodków miejskich, w którym doskonale rozwija się turystyka.

Dostępne dla każdego noclegi i łatwość związana z poruszaniem się po mieście to bez wątpienia największe walory. Włocławek to również liczne atrakcje i cenne zabytki. Na które z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Włocławek to przede wszystkim liczne zabytki architektury sakralnej. Z zabytkowych kościołów w tym mieście na szczególną uwagę zasługuje katedra Wniebowzięcia NMP. To cenny zabytek z II połowy XIV wieku, który zachwyca ciekawą elewacją oraz bogato wyposażonymi kaplicami bocznymi.

Ściany tej świątyni zdobią z kolei wspaniałe epitafia, którym również warto przyjrzeć się uważniej. Drugą cenną perełką architektury sakralnej w tym mieście jest kościół św. Jana Chrzciciela. Wzniesiony w początkach XVI wieku jest pięknym przykładem późnego gotyku, z którym z pewnością warto zapoznać się w czasie wycieczki po tym mieście.

Włocławek znany jest także z ciekawych placówek muzealnych. Tą najważniejszą stanowi Muzeum Historii Włocławka. Można się w nim zapoznać z dziejami miasta, przy czym niezwykle cennymi zbiorami są tu srebrne monety oraz dawne narzędzia aptekarskie.

Nie brak tu również zabytków związanych z polskim czynem zbrojnym, przy czym najstarsze eksponaty nawiązują do czasów kościuszkowskich. Druga ważna placówka, którą chętnie zwiedzają turyści, to Muzeum Etnograficzne. Mieści się ono w spichlerzu z XIX wieku. Jego zbiory pozwalają na lepsze poznanie kultury Kujaw, a dawne narzędzia są cenną pamiątką po żyjących tu przed laty rolnikach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o