Connect with us

Published

on

Ciekawa zabudowa oraz liczne zabytki sztuki sakralnej sprawiają, że Włocławek jest bardzo chętnie odwiedzany przez wycieczki z całego kraju. Wiadomo, że to jedno z najstarszych miast w Polsce. To jednocześnie jeden z tych ośrodków miejskich, w którym doskonale rozwija się turystyka.

Dostępne dla każdego noclegi i łatwość związana z poruszaniem się po mieście to bez wątpienia największe walory. Włocławek to również liczne atrakcje i cenne zabytki. Na które z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Włocławek to przede wszystkim liczne zabytki architektury sakralnej. Z zabytkowych kościołów w tym mieście na szczególną uwagę zasługuje katedra Wniebowzięcia NMP. To cenny zabytek z II połowy XIV wieku, który zachwyca ciekawą elewacją oraz bogato wyposażonymi kaplicami bocznymi.

Ściany tej świątyni zdobią z kolei wspaniałe epitafia, którym również warto przyjrzeć się uważniej. Drugą cenną perełką architektury sakralnej w tym mieście jest kościół św. Jana Chrzciciela. Wzniesiony w początkach XVI wieku jest pięknym przykładem późnego gotyku, z którym z pewnością warto zapoznać się w czasie wycieczki po tym mieście.

Włocławek znany jest także z ciekawych placówek muzealnych. Tą najważniejszą stanowi Muzeum Historii Włocławka. Można się w nim zapoznać z dziejami miasta, przy czym niezwykle cennymi zbiorami są tu srebrne monety oraz dawne narzędzia aptekarskie.

Nie brak tu również zabytków związanych z polskim czynem zbrojnym, przy czym najstarsze eksponaty nawiązują do czasów kościuszkowskich. Druga ważna placówka, którą chętnie zwiedzają turyści, to Muzeum Etnograficzne. Mieści się ono w spichlerzu z XIX wieku. Jego zbiory pozwalają na lepsze poznanie kultury Kujaw, a dawne narzędzia są cenną pamiątką po żyjących tu przed laty rolnikach.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl