Najpiękniejsze plaże Majorki.

O czym marzy większość turystów wybierająca się na wczasy nad morze? O pięknych plażach i możliwościach beztroskich kąpieli w morzu. Takie warunki mogą oni znaleźć bez problemów na kuszącej swym pięknem i doskonałym zagospodarowaniem Majorce.


Majorka znana i ceniona jest od lat, a wczasy na niej spędzają zarówno elity tego świata, jak i zwykli zjadacze chleba. Łączy ich jedno – chęć dobrego wypoczynku, a ich marzenie umożliwiają tu piękne plaże. Które plaże na Majorce powinny w szczególności zainteresować turystów?

Plaże na wyspie to aż 74 miejsca idealnie nadające się do wypoczynku. Wiele z nich posiada Błękitną Flagę, co powinno ucieszyć miłośników morskich kąpieli oraz w miejscach czystych i zadbanych. Są to plaże czyste i bezpieczne, nad których stanem czuwa to profesjonalna obsługa.

Najpiękniejsze plaże, na których jednocześnie panuje największy tłok, można znaleźć w pobliżu najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych, jak: Palma Nova, S’Arenal czy Badia de Palma. Nieco spokojniejsze plaże można spotkać w większej odległości od kurortów, a jedną z ciekawszych jest Platja Es Tranc, znajdująca się w południowej części wyspy. Jest również plaża dla nudystów. Jest nią znajdująca się w pobliżu Palmy Platja Mago.

Majorka zapewnia również wypoczynek w malowniczych zatokach, które mają nieco inny charakter niż piaszczyste, płaskie i szerokie plaże, nazywane przez miejscowych nieco żartobliwie „patelniami”. Takie zatoczki noszą na wyspie nazwę „calas” i można je spotkać w wielu miejscach na wyspie.

Często są one otoczone malowniczymi skałami, wpadającymi wprost do morza, których biel wyróżnia się w miejscowym pejzażu. Takie malownicze miejsca są chętnie odwiedzane przez tych, którzy chcą wypocząć w piękniejszej scenerii i z dala od gwarnego tłumu. Jedną z bardziej atrakcyjnych zatok jest Cala Pi, która znajduje się w niewielkiej odległości od Lucmajor oraz zatoki w rejonie Santanyi.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x