Connect with us

Published

on

O czym marzy większość turystów wybierająca się na wczasy nad morze? O pięknych plażach i możliwościach beztroskich kąpieli w morzu. Takie warunki mogą oni znaleźć bez problemów na kuszącej swym pięknem i doskonałym zagospodarowaniem Majorce.


Majorka znana i ceniona jest od lat, a wczasy na niej spędzają zarówno elity tego świata, jak i zwykli zjadacze chleba. Łączy ich jedno – chęć dobrego wypoczynku, a ich marzenie umożliwiają tu piękne plaże. Które plaże na Majorce powinny w szczególności zainteresować turystów?

Plaże na wyspie to aż 74 miejsca idealnie nadające się do wypoczynku. Wiele z nich posiada Błękitną Flagę, co powinno ucieszyć miłośników morskich kąpieli oraz w miejscach czystych i zadbanych. Są to plaże czyste i bezpieczne, nad których stanem czuwa to profesjonalna obsługa.

Najpiękniejsze plaże, na których jednocześnie panuje największy tłok, można znaleźć w pobliżu najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych, jak: Palma Nova, S’Arenal czy Badia de Palma. Nieco spokojniejsze plaże można spotkać w większej odległości od kurortów, a jedną z ciekawszych jest Platja Es Tranc, znajdująca się w południowej części wyspy. Jest również plaża dla nudystów. Jest nią znajdująca się w pobliżu Palmy Platja Mago.

Majorka zapewnia również wypoczynek w malowniczych zatokach, które mają nieco inny charakter niż piaszczyste, płaskie i szerokie plaże, nazywane przez miejscowych nieco żartobliwie „patelniami”. Takie zatoczki noszą na wyspie nazwę „calas” i można je spotkać w wielu miejscach na wyspie.

Często są one otoczone malowniczymi skałami, wpadającymi wprost do morza, których biel wyróżnia się w miejscowym pejzażu. Takie malownicze miejsca są chętnie odwiedzane przez tych, którzy chcą wypocząć w piękniejszej scenerii i z dala od gwarnego tłumu. Jedną z bardziej atrakcyjnych zatok jest Cala Pi, która znajduje się w niewielkiej odległości od Lucmajor oraz zatoki w rejonie Santanyi.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl