Connect with us

Published

on

Na terenie tak pięknej krainy, jaką są Sudety, nie brak i pięknych miast. W gronie tych, które mogą się okazać bardzo atrakcyjnym celem wycieczki, ważne miejsce zajmuje Wałbrzych. Jakie atrakcje czekają na terenie tego miasta? Dlaczego turyści tak chętnie zaglądają na jego teren?

Wałbrzych to miasto pełne tajemniczych i malowniczych zakamarków, które często stanowiły scenografię do polskich filmów. Zachwyca Czerwony Kościół oraz zamek z XVII wieku. Te obiekty są najcenniejszymi zabytkami miasta, a ich zwiedzenie to ważny punkt w programie każdej wycieczki po tej części Dolnego Śląska. Kościół z XIV wieku oraz piękny park z zabytkowym drzewostanem to kolejne atrakcje, którymi może się pochwalić Wałbrzych.

Dumą miasta jest jednak tutejsza placówka muzealna, którą turyści odwiedzają wyjątkowo chętnie. To urządzone na terenie dawnej kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki, prezentujące w ciekawy sposób dzieje miasta oraz przemysłu na jego terenie. Z pewnością warto tu zajrzeć, gdyż jest to jedna z najwspanialszych placówek muzealnych, jaką mogą się pochwalić Sudety.

Wałbrzych to jedno z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wycieczki w Sudety Środkowe. Jego ciekawa zabudowa oraz atrakcyjne placówki muzealne sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc ciekawostek.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl