Wałbrzych i jego atrakcje

Na terenie tak pięknej krainy, jaką są Sudety, nie brak i pięknych miast. W gronie tych, które mogą się okazać bardzo atrakcyjnym celem wycieczki, ważne miejsce zajmuje Wałbrzych. Jakie atrakcje czekają na terenie tego miasta? Dlaczego turyści tak chętnie zaglądają na jego teren?

Wałbrzych to miasto pełne tajemniczych i malowniczych zakamarków, które często stanowiły scenografię do polskich filmów. Zachwyca Czerwony Kościół oraz zamek z XVII wieku. Te obiekty są najcenniejszymi zabytkami miasta, a ich zwiedzenie to ważny punkt w programie każdej wycieczki po tej części Dolnego Śląska. Kościół z XIV wieku oraz piękny park z zabytkowym drzewostanem to kolejne atrakcje, którymi może się pochwalić Wałbrzych.

Dumą miasta jest jednak tutejsza placówka muzealna, którą turyści odwiedzają wyjątkowo chętnie. To urządzone na terenie dawnej kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki, prezentujące w ciekawy sposób dzieje miasta oraz przemysłu na jego terenie. Z pewnością warto tu zajrzeć, gdyż jest to jedna z najwspanialszych placówek muzealnych, jaką mogą się pochwalić Sudety.

Wałbrzych to jedno z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wycieczki w Sudety Środkowe. Jego ciekawa zabudowa oraz atrakcyjne placówki muzealne sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc ciekawostek.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–