Connect with us

Published

on

Jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska jest cysterskie opactwo w Krzeszowie. Ta ciekawa miejscowość położona w pobliżu Wałbrzycha znana jest od XIII wieku jako miejsce związane z Cystersami. Dzisiejsze opactwo ma typowo barokowy charakter i jest największa budowlą w tej wsi.

To właśnie ze względu na ten uroczy zabytek sakralnej architektury turyści tak chętnie odwiedzają Krzeszów.

Jednym z ciekawszych obiektów jest tu mauzoleum Piastów świdnicko – jaworskich. Pięknie prezentuje się klasztorny kościół, którego patronem jest św. Józef. Wnętrze kościoła zdobią cenne polichromie. Ciekawe jest również otoczenie kościoła. To zabytkowe zabudowania klasztorne oraz dróżki kalwaryjskie.

Warto zwiedzić również okolice Krzeszowa, a przede wszystkim rezerwat skalny o bajecznej nazwie.

To słynne Głazy Krasnoludków, składające się z malowniczych skał o fantazyjnych kształtach. Warto podkreślić, że rezerwat ten jest najdalej na północ wysuniętym fragmentem Gór Stołowych, które są dobrze znane z niezwykłych form skalnych.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl