Connect with us

Published

on

Kotlina Płocka jest jednym z tych regionów, w którym liczne zabytki konkurują o uwagę podróżnych z bogactwem przyrody. Piękne krajobrazy i urocze miasteczka zasługują z pewnością na odrobinę uwagi.


Co zatem warto zobaczyć na terenie Kotliny Płockiej?

Przede wszystkim zobaczyć trzeba Płock, w którym do najcenniejszych zabytków zaliczają się bazylika z XII wieku oraz zamek książąt mazowieckich. Historię Mazowsza poznać można w miejscowości Sierpiec, w której działa Muzeum Wsi Mazowieckiej. Zabudowania znajdujące się na terenie tego skansenu „zagrały” już w niejednym polskim filmie.

Włocławek również ma swoje atrakcje. Najważniejszą z nich jest zapora na Wiśle, która wyróżnia się ciekawą konstrukcją oraz imponującymi rozmiarami.

Na terenie Kotliny Płockiej spotkać można również ciekawe krajobrazy, które dzięki dwóm parkom krajobrazowym są chronione przez niekorzystnymi dla nich zmianami.

Są to: Gostyńsko – Włocławski Park Krajobrazowy oraz Brudzeński Park Krajobrazowy. Teren tego drugiego parku jest popularnym miejscem wśród wodniaków. Płynąca przez jego tereny rzeka Skrwa jest bardzo dobrym i popularnym szlakiem kajakowym.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twój stary
Twój stary
2 lat temu

+1

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl