Bez kategorii

Atrakcje Kotliny Płockiej

Kotlina Płocka jest jednym z tych regionów, w którym liczne zabytki konkurują o uwagę podróżnych z bogactwem przyrody. Piękne krajobrazy i urocze miasteczka zasługują z pewnością na odrobinę uwagi.


Co zatem warto zobaczyć na terenie Kotliny Płockiej?

Przede wszystkim zobaczyć trzeba Płock, w którym do najcenniejszych zabytków zaliczają się bazylika z XII wieku oraz zamek książąt mazowieckich. Historię Mazowsza poznać można w miejscowości Sierpiec, w której działa Muzeum Wsi Mazowieckiej. Zabudowania znajdujące się na terenie tego skansenu „zagrały” już w niejednym polskim filmie.

Włocławek również ma swoje atrakcje. Najważniejszą z nich jest zapora na Wiśle, która wyróżnia się ciekawą konstrukcją oraz imponującymi rozmiarami.

Na terenie Kotliny Płockiej spotkać można również ciekawe krajobrazy, które dzięki dwóm parkom krajobrazowym są chronione przez niekorzystnymi dla nich zmianami.

Są to: Gostyńsko – Włocławski Park Krajobrazowy oraz Brudzeński Park Krajobrazowy. Teren tego drugiego parku jest popularnym miejscem wśród wodniaków. Płynąca przez jego tereny rzeka Skrwa jest bardzo dobrym i popularnym szlakiem kajakowym.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Twój stary
Twój stary
1 miesiąc temu

+1