Polska Relaks Warto zobaczyć

Polskie zamki. Pułtusk

Należący od czasów średniowiecza do biskupów płockich Pułtusk może się pochwalić wspaniałym zabytkiem. Jest nim zamek, którego budowę rozpoczęto na przełomie XIV i XV wieku, a który w późniejszych czasach zyskał nową, klasycystyczną formę.

Polskie zamki. Pułtusk

Ta budowla zachwyca barokową kaplicą oraz arkadowym mostem, który powstał w XVII wieku. Zamkowe ogrody oraz piękne wystawy to atrakcje, które od lat zachęcają turystów do zapoznania się z tym obiektem. Czy wato?

Pułtusk z pewnością zasługuje na uwagę. Tutejszy zamek to obiekt, który w dawnych czasach pełnił nad Narwią bardzo ważną rolę. Przekształcony z obronnej budowli w okazałą rezydencję może zachwycać swym urokiem do dziś. W jego murach mieści się obecnie elegancki hotel oraz restauracja, działa tu również centrum konferencyjne.

Mimo roli, jaką pełni obecnie zamek, na jego teren bez problemów mogą zajrzeć zwiedzający. Wielu wrażeń może im dostarczyć spacer po zamkowych ogrodach oraz wędrówka zamkowymi krużgankami. Wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest stojąca na zamkowym dziedzińcu replika działa z XVII wieku, przy którym obowiązkowo trzeba wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o