Connect with us

Published

on

Należący od czasów średniowiecza do biskupów płockich Pułtusk może się pochwalić wspaniałym zabytkiem. Jest nim zamek, którego budowę rozpoczęto na przełomie XIV i XV wieku, a który w późniejszych czasach zyskał nową, klasycystyczną formę.

Polskie zamki. Pułtusk

Ta budowla zachwyca barokową kaplicą oraz arkadowym mostem, który powstał w XVII wieku. Zamkowe ogrody oraz piękne wystawy to atrakcje, które od lat zachęcają turystów do zapoznania się z tym obiektem. Czy wato?

Pułtusk z pewnością zasługuje na uwagę. Tutejszy zamek to obiekt, który w dawnych czasach pełnił nad Narwią bardzo ważną rolę. Przekształcony z obronnej budowli w okazałą rezydencję może zachwycać swym urokiem do dziś. W jego murach mieści się obecnie elegancki hotel oraz restauracja, działa tu również centrum konferencyjne.

Mimo roli, jaką pełni obecnie zamek, na jego teren bez problemów mogą zajrzeć zwiedzający. Wielu wrażeń może im dostarczyć spacer po zamkowych ogrodach oraz wędrówka zamkowymi krużgankami. Wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest stojąca na zamkowym dziedzińcu replika działa z XVII wieku, przy którym obowiązkowo trzeba wykonać pamiątkowe zdjęcie.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl