Chorwacka przyroda: Park Narodowy Brijuni

Jakimi atrakcjami przyciąga turystów Chorwacja? Dla jednych to kraj pięknych plaż, dla innych – królestwo wspaniałej przyrody. Parki narodowe tego kraju cieszą się wielkim zainteresowaniem, a wycieczki na ich teren są wielką atrakcją – nie tylko dla miłośników przyrody.

Chorwacka przyroda: Park Narodowy Brijuni

Jednym z ciekawszych parków może się pochwalić Istria – półwysep, na którym wczasy coraz chętniej spędzają polscy turyści. Amatorów wypoczynku na łonie natury przyciągają jednak nie tyle piękne plaże i malownicze zatoki, co raczej przyrodnicza perełka tego regionu. Jest nią Park Narodowy Brijuni. Ochroną objęto tu archipelag składający się z 14 wysp, na których powstały ptasie królestwa. To raj dla ornitologów, którzy mogą się tu do woli poświęcać obserwacji tych fascynujących zwierząt.

Kormorany, perkozy i jastrzębie nie są jedynymi mieszkańcami wysp, które wzbudzają zachwyt. Można się tu spotkać również z muflonami i jeleniami. Na nudę nie powinni tu narzekać również miłośnicy flory. Czekają tu na nich wspaniałe lasy, pełne cedrów, eukaliptusów i drzew poziomkowych. W odkrywaniu piękna tej części Istrii pomagają turystom lokalne biura podróży. Oferują one wycieczki po najpiękniejszych wyspach archipelagu. W ich programie ważne miejsce zajmuje obserwacja ptaków, choć i inne atrakcje zostały tu uwzględnione.

Turyści mogą zatem wybrać się na teren parku safari oraz zwiedzić niewielki ogród zoologiczny. Wielką gratką jest też możliwość zapoznania się z wyspiarskimi zabytkami, wśród których nie brak ciekawych obiektów z czasów Rzymu i Bizancjum. W granicach parku czeka też ciekawe Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, dzięki któremu można w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Istrii.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x