Connect with us

Published

on

Jakimi atrakcjami przyciąga turystów Chorwacja? Dla jednych to kraj pięknych plaż, dla innych – królestwo wspaniałej przyrody. Parki narodowe tego kraju cieszą się wielkim zainteresowaniem, a wycieczki na ich teren są wielką atrakcją – nie tylko dla miłośników przyrody.

Chorwacka przyroda: Park Narodowy Brijuni

Jednym z ciekawszych parków może się pochwalić Istria – półwysep, na którym wczasy coraz chętniej spędzają polscy turyści. Amatorów wypoczynku na łonie natury przyciągają jednak nie tyle piękne plaże i malownicze zatoki, co raczej przyrodnicza perełka tego regionu. Jest nią Park Narodowy Brijuni. Ochroną objęto tu archipelag składający się z 14 wysp, na których powstały ptasie królestwa. To raj dla ornitologów, którzy mogą się tu do woli poświęcać obserwacji tych fascynujących zwierząt.

Kormorany, perkozy i jastrzębie nie są jedynymi mieszkańcami wysp, które wzbudzają zachwyt. Można się tu spotkać również z muflonami i jeleniami. Na nudę nie powinni tu narzekać również miłośnicy flory. Czekają tu na nich wspaniałe lasy, pełne cedrów, eukaliptusów i drzew poziomkowych. W odkrywaniu piękna tej części Istrii pomagają turystom lokalne biura podróży. Oferują one wycieczki po najpiękniejszych wyspach archipelagu. W ich programie ważne miejsce zajmuje obserwacja ptaków, choć i inne atrakcje zostały tu uwzględnione.

Turyści mogą zatem wybrać się na teren parku safari oraz zwiedzić niewielki ogród zoologiczny. Wielką gratką jest też możliwość zapoznania się z wyspiarskimi zabytkami, wśród których nie brak ciekawych obiektów z czasów Rzymu i Bizancjum. W granicach parku czeka też ciekawe Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, dzięki któremu można w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Istrii.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Relaks

Ifirma + WooCommerce w Apilo – integracja dająca ogrom możliwości

Published

on

Ifirma + WooCommerce w Apilo - integracja dająca ogrom możliwości

Sprzedaż internetową w obecnych czasach możesz rozpocząć w bardzo prosty sposób. Nie potrzebujesz inwestować dużej ilości pieniędzy w swój dopiero co raczkujący biznes internetowy. Wystarczy, że rozpoczniesz sprzedaż na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych, takich jak np. Allegro, Amazon czy eBay.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl