ekonomiczny Informacje Kołobrzeg Poradnik Powiat kołobrzeski Relaks Warto zobaczyć z Kołobrzegu

Budować z zapałem Mrówki

Sieci supermarketów coraz częściej poszukują rynków zbyt w mniejszych miejscowościach. Pozwala im to zyskać klientów, którzy mogą dzięki temu zaoszczędzić czas na dojazdach do dużych miast, gdzie zazwyczaj zlokalizowane były oddziały sklepów dużych firm. Za cel obierane są zazwyczaj miasta powiatowe, ze względu na swój zasięg terytorialny oraz fakt, że tuż po województwach są one największymi jednostkami administracyjnymi skupiającymi gminy i wsie.

Mrówka Kołobrzeg

Zapewne takimi kryteriami kierowała się Mrówka Kołobrzeg, kiedy postanowiła otworzyć swój siedemdziesiąty dziewiąty sklep w nadmorskiej miejscowości. Zapewniła tym samym nowe miejsca pracy – zarówno przy budowie hali sprzedażowej, jak również na etapie dalszej działalności obejmującej handel i dowóz materiałów budowlanych.

Praca Kołobrzeg znalazła się dla trzynastu osób, zatrudnionych na stałe jako sprzedawcy. Lokalne przedsiębiorstwa budowlane i remontowe z całą pewnością wiele zyskały dzięki tej inwestycji. Mają teraz szansę na korzystniejsze warunki dostaw oraz lepszą jakość usług. Nie muszą polegać jedynie na własnych źródła, które w przypadku nagłej potrzeby, mogą nie wywiązać się należycie z zadania, ani też ufać na słowo, że surowce spełniają ich standardy – teraz mogą je zobaczyć na własne oczy.

Ze względu na fakt, że Kołobrzeg jest miastem bardzo turystycznym, wciąż prowadzone są różnego rodzaju budowy, remonty, wykończenia albo przebudowy. W takich warunkach konieczne jest posiadanie dobrze zaopatrzonego sklepu w zasięgu ręki. Na powierzchni ośmiuset pięćdziesięciu metrów kwadratowych znajdują się różnego rodzaju materiały, które z pewnością spełniają wszystkie te kryteria.

Dotąd jedyną możliwością na zakup odpowiednich surowców był szeroko rozpoznawalny i ceniony supermarket – Bricomarche Kołobrzeg. Brakowało konkurującego z nim przedsiębiorstwa zdolnego zagrozić dużemu potentatowi, a tym samym wymusić na nim korzystniejsze warunki. Obecnie mieszkańcy miasta i okolicznych regionów mogą śmiało wybierać – do nich należy decyzja, komu powierzą swoje pieniądze. Jest to dla nich dużo atrakcyjniejsza perspektywa niż wizja zdania się – niestety z konieczności – wyłącznie na jednego sprzedawcę.

Zwiększyło to poziom zadowolenia wszystkich tych, którzy pragnęli albo dopiero planują, wyremontować sobie mieszkanie, biuro czy też przebudować garaż. Miasto Kołobrzeg wspiera tego rodzaju inicjatywy, starając się wychodzić im naprzeciw i zachęcać inwestorów do wybory ich rynku.

Wraz z ciągłym powiększaniem się płac, stale rośnie zapotrzebowanie, a tym samym rosną szansę na odniesienie sukcesu na mniejszych rynkach. Mrówka Kołobrzeg zdała sobie z tego sprawę, wiedząc, że zaangażowanie w Kołobrzegu – mieście sezonowo obleganym przez turystów z całego kraju, a nawet niektórych zakątków Europy – z pewnością się jej zwróci.

Sami mieszkańcy mają teraz okazję i szansę wybory, z czego – z całą pewnością – są zadowoleni i już zaczęli przygotowywać – albo odkurzać – swoje plany związane z renowacją ogrodu albo budową altany na przyszłoroczne lato.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments