Connect with us

Published

on

Kołobrzeg jako miasto turystyczne cieszy się bogactwem ofert pracy, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników gastronomii, hotelarstwa i handlu. Kołobrzeg słynie ze swojego portu i rozwiniętej branży usługowej. Bezrobocie w Kołobrzegu w okresie wakacyjnym znacząco spada. Swoje oferty pracodawcy wystawiają zarówno na stronie Urzędu Pracy jak i w portalach internetowych z ogłoszeniami, np. olx.

Praca Kołobrzeg PUP Kołobrzeg

 

Praca dla uczniów i studentów – kołobrzeg pogoda, kamera kołobrzeg, kolobrzeg hotel, kołobrzeg noclegi, kołobrzeg sanatorium, sanatorium kołobrzeg, pkp kołobrzeg, kołobrzeg spa, kołobrzeg mapa, kołobrzeg kamery, kołobrzeg olx, kołobrzeg atrakcje, praca kołobrzeg, pogoda długoterminowa kołobrzeg

Okres wakacyjny sprzyja możliwości dorabiania ludzi młodych, uczniów i studentów. Zatrudnienie znajdują oni najczęściej w barach, kawiarniach znajdujących się w mieście i przy plaży, jako kelnerzy, pomoce kuchenne, sprzątaczki, roznosiciele ulotek reklamowych, a także na straganach z pamiątkami, znajdującymi się przy promenadzie. Pracodawcy poszukujący pracowników sezonowych nie mają dużych wymagań. Zależy im głównie na dyspozycji czasowej oraz książeczce sanepidowskiej. Preferują pracowników z Kołobrzegu, którzy są bardziej dyspozycyjni. Zdarza się jednak, że zatrudniają młodzież z dalszych regionów, która przyjeżdża do Kołobrzegu aby przepracować dwa lub trzy miesiące. Mile widziany jest status ucznia lub studenta, ze względu na brak konieczności opłacania składek społecznych i zdrowotnych przez pracodawców, a tym samym mniejsze koszty zatrudnienia pracownika. Taka sytuacja korzystna jest dla młodzieży która w czasie wakacji może dorobić trochę pieniędzy na studia, czy też inne wydatki. Stawki godzinowe są jednak niskie. Pracownicy nie są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony, a jedynie na umowę- zlecenie.

Wysoko wykwalifikowana kadra hotelowa i gastronomiczna- kołobrzeg pogoda, kamera kołobrzeg, kolobrzeg hotel, kołobrzeg noclegi, kołobrzeg sanatorium, sanatorium kołobrzeg, pkp kołobrzeg, kołobrzeg spa, kołobrzeg mapa, kołobrzeg kamery, kołobrzeg olx, kołobrzeg atrakcje, praca kołobrzeg, pogoda długoterminowa kołobrzeg

Z kolei hotele i restauracje o wyższym standardzie w okresie, tzw. „wysokiego sezonu”, kiedy liczba turystów gwałtownie rośnie, poszukują pracowników krótkoterminowych, ale wykwalifikowanych, z dużym doświadczeniem i wiedzą branżową. Wymagania związane są z koniecznością utrzymania wysokiego standardu usług i prestiżu. Dla spełniających kryteria zapewniają wysokie wynagrodzenie, stosowne do ich doświadczenia i wiedzy. Preferowani są kucharze, którzy specjalizują się w kuchniach świata, tj. włoska, francuska, czy nawet azjatycka. Zależy im bowiem na dotarciu do zamożnych wczasowiczów, którzy chętnie „zostawią” u nich swoje pieniądze. U kelnerów dodatkowo wymagana jest nienaganna prezencja i znajomość przynajmniej dwóch języków obcych, w tym jednego w stopniu zaawansowanym. Umiejętność kontaktu z klientem zagranicznym wymagana jest także w hotelach, które duży nacisk kładą na jakość obsługi. Pracownicy etatowi zatrudnieni są na stałe i dlatego trudno jest znaleźć w branży wolne wakaty pracy na etat.

Praca w zawodach „morskich”, tartaku i budownictwie – kołobrzeg pogoda, kamera kołobrzeg, kolobrzeg hotel, kołobrzeg noclegi, kołobrzeg sanatorium, sanatorium kołobrzeg, pkp kołobrzeg, kołobrzeg spa, kołobrzeg mapa, kołobrzeg kamery, kołobrzeg olx, kołobrzeg atrakcje, praca kołobrzeg, pogoda długoterminowa kołobrzeg

Pracownicy fizyczni są także poszukiwani, szczególnie w okresach zwiększonego połowu ryb. Praca często przechodzi z pokolenia na pokolenie, gdyż przekazywana jest wiedza i doświadczenie. Kołobrzescy mężczyźni najczęściej zatrudniani są w tartakach. Do ich obowiązków należy sortowanie desek, zbijanie palet gwoździarką pneumatyczną. Wymaganiami w tej pracy są siła fizyczna, dbałość o jakość i precyzja. Mile widziane jest doświadczenie. Pracodawcy oferują również możliwość zakwaterowania. Poza tym mieszkańcy regionu mogą znaleźć pracę w budownictwie i służbach drogowych. Mnogość inwestycji infrastrukturalnych, związanych z dotacjami unijnymi, sprawia że pracy w budownictwie nie brakuje. Ciągle budują się też nowe drogi i autostrady.

Do Kołobrzegu zjeżdża młodzież z całej Polski, która marzy o pracy w Marynarce. Pierwszym krokiem ku temu jest ukończenie Szkoły Morskiej. W szkole uczniowie poddawani są wojskowej dyscyplinie, przez co nie wszyscy są w stanie ją ukończyć. Ci którym się udaje mają zagwarantowane stabilne zatrudnienie jako marynarze. Absolwenci studiów wyższych mogą znaleźć pracę jako nawigatorzy czy oficerowie w Marynarce Wojennej.

Sezonowa praca przy zbiorach – kołobrzeg pogoda, kamera kołobrzeg, kolobrzeg hotel, kołobrzeg noclegi, kołobrzeg sanatorium, sanatorium kołobrzeg, pkp kołobrzeg, kołobrzeg spa, kołobrzeg mapa, kołobrzeg kamery, kołobrzeg olx, kołobrzeg atrakcje, praca kołobrzeg, pogoda długoterminowa kołobrzeg

Dla nieposiadających kwalifikacji istnieje zatrudnienie podczas zbiorów w sezonie letnim. Powoduje to okresowy spadek bezrobocia u najniżej wykwalifikowanych pracowników. Kobiety mogą liczyć na zatrudnienie w handlu, w sklepach i na straganach, a także w supermarketach. Część ludzi zatrudnionych jest także sezonowo w rolnictwie, przy zbiorach roślin i zboża.

Gdzie szukać pracy w Kołobrzegu? – kołobrzeg pogoda, kamera kołobrzeg, kolobrzeg hotel, kołobrzeg noclegi, kołobrzeg sanatorium, sanatorium kołobrzeg, pkp kołobrzeg, kołobrzeg spa, kołobrzeg mapa, kołobrzeg kamery, kołobrzeg olx, kołobrzeg atrakcje, praca kołobrzeg, pogoda długoterminowa kołobrzeg

W Kołobrzegu najwięcej pracy jest w sezonach letnich, z powodu mało rozwiniętego przemysłu i wysoko rozwiniętej branży turystyczno- usługowej. Praca etatowa związana jest głównie z tartakami, połowem ryb i transportowaniem pasażerów i towarów na statkach i promach. Jeżeli szukamy pracy w Kołobrzegu, najlepiej jest przeglądać oferty na olx i w miarę możliwości zarejestrować się w tutejszym Urzędzie Pracy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl