Connect with us

Published

on

Czy pedofilia wciąż jest realnym zagrożeniem? Jak najbardziej tak. Kim są, jak wyglądają ci przestępcy? Co mogą robić rodzice, by chronić swoje dzieci?

W ostatnich dniach polska policja postanowiła ujawnić zdjęcia domniemanej szajki pedofilów. Przyglądając się zbrodniarzom można stwierdzić jedno: większość z nich nie wygląda z pierwszego punktu widzenia na złego człowieka, już nie mówiąc zwyrodnialca. Nawet psycholodzy przyznają, że ciężko im zrozumieć dlaczego ktoś obiera taką drogę. Zwracają oni uwagę na trudne dzieciństwo, akty przemocy, agresji, molestowania przez rodzinę.

Nikt jednoznacznie nie jest w stanie jednak stwierdzić, czemu pedofile „to” robią, dlaczego atakują i niszczą całkowicie wartość i psychikę młodych ludzi. Sami sprawcy podają jako argument chęć własnego spełnienia, które jest możliwe tylko przy kontakcie z nieletnim. Nawet jeśli to prawda, to ich czyny są niedopuszczalne i obywatele powinni wiedzieć, jak walczyć z oprawcami.

Pierwsza, najważniejsza sprawa to ochrona dziecka. W obecnej epoce powszechnie dostępnego Internetu, kontakt z pedofilem wcale nie jest rzadkością. Młoda osoba nawet nie spodziewa się, że po drugiej stronie połączenia nie znajdzie rówieśnika, ale dorosłego mężczyznę mającego tylko jeden, brutalny cel. Wniosek nasuwa się prosty. Każdy kochający swoje dziecko rodzic, będzie się nim interesował, co obejmuje również kontrolę internetowych znajomości czy rozrywek.

Oczywiście nie chodzi o dokładną inwigilację, ale warto czasem zapytać, wniknąć z kim kontaktuje się nasza pociecha. Jeśli wiemy z jakiego chatu, z jakiego forum korzysta nasze dziecko, możemy sami, raz na jakiś czas, wejść na dany portal i sprawdzić z kim rozmawia syn lub córka. Nie będzie to naruszanie prywatności, a jednocześnie pozwoli na pilnowanie potomka. Co jednak, jeśli dziecko nie korzysta tak dużo z Internetu? Czy jest automatycznie chronione przed pedofilami? Niestety nie.

Takie osoby może ono spotkać nawet na placu zabaw, na boisku szkolnym. Tam dorośli mężczyźni udają przemiłych przyjaciół, którzy tylko chcą porozmawiać, może podzielić się cukierkami. Dla kilkuletnich dzieci jest to realne zagrożenie. Uważaj na swoje dziecko stale i zwracaj uwagę na to, z kim nawiązuje kontakt.

Co natomiast powinno wiedzieć dziecko? Od najmłodszych lat wpajaj mu, by unikało kontaktów z nieznajomymi. Nawet jeśli obcy pan lub pani wydaje się być przyjaźnie nastawionym, niech dziecko nawet się do tej osoby nie zbliża. Pedofile działają w sposób zaplanowany. Atakują po cichu, najpierw starając się złapać nić porozumienia z nieletnim. Wszelkiego rodzaju propozycje wspólnego spędzenia czasu, wspólnej zabawy są potencjalnym niebezpieczeństwem. Chroń swoje dzieci i ucz je, jak mogą uniknąć tego typu zagrożeń. W końcu nasze dzieci to przyszłość.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Published

on

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Wakacje lub urlop to najczęściej jedyny czas w roku, gdy możemy pozwolić sobie na prawdziwy odpoczynek i relaks. Warto zaplanować ten czas świadomie i w szczególny sposób, aby relaks był efektywny i satysfakcjonujący. Sposobów na odpoczynek jest wiele i należy wybierać je wedle własnych upodobań i preferencji odnośnie spędzania swojego wolnego czasu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

bądź aktywny

Kwas alfa liponowy- czym jest i jak działa na organizm?

Published

on

kobietachodzacapogorach

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kwasie alfa liponowym? A może obił Ci się o uszy coraz popularniejszy skrót ALA? Wielu znanych producentów suplementów diety decyduje się na poszerzenie swej dotychczasowej oferty produktów o certyfikowany wyrób bazujący właśnie na tym składniku. Rozległy wachlarz specjalistycznych preparatów z ALA w roli głównej można znaleźć między innymi na stronie witaminyswanson.pl. Co takiego znajduje się w tym kwasie, że jest on zalecany do uwzględnienia w codziennym jadłospisie każdego z nas?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA

Published

on

MOMO Challenge 2018.

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra? POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. Zapraszam do przeczytania tego artykułu, który pokaże wiele niebezpieczeństw na temat tej gry.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl