felietony Informator Kołobrzeg Powiat kołobrzeski Relaks Rozmaitości Warto zobaczyć

Kołobrzeg atrakcje turystyczne

To idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem, a jednocześnie wzbogacić swą wiedzę na temat historii. Kołobrzeg to miasto, które może się pochwalić zarówno idealnymi warunkami do wypoczynku, jak i cennymi zabytkami. Jednym z tych, które w szczególności przyciągają turystów, jest tutejsza twierdza.

Na czym polega jej wyjątkowość?

Twierdza Kołobrzeg to przede wszystkim obiekt niezwykle ważny z punktu widzenia historii. Jej początki przypadają na lata 30. XVII wieku, kiedy to Szwedzi przystąpili do budowy potężnej morskiej twierdzy. Rozbudowana w okresie pruskim, stała się niezwykle ważną fortyfikacją, która szczególnie istotną rolę odegrała w okresie wojen napoleońskich. Niestety, rok 1945 i toczone w rejonie miasta walki sprawiły, że wiele obiektów na terenie Kołobrzegu (w tym również twierdza) uległo zniszczeniu.

Mimo to do dnia dzisiejszego miłośnicy historii spędzający wczasy nad morzem mogą ujrzeć w Kołobrzegu wiele cennych pamiątek związanych z tym właśnie obiektem. Zachowało się sporo fortyfikacji z XVII oraz XIX stulecia, uwagę przyciągają również budynki budowane w XX wieku.

Wiele obiektów, które dziś można zobaczyć, charakteru obiektów wojskowych nabrało dopiero w najbardziej tragicznym dla miasta okresie, a więc w 1944 i 1945 roku. Najważniejszym obiektem wchodzącym w skład kołobrzeskich fortyfikacji, który przyciąga uwagę turystów wyjątkowo mocno, jest latarnia morska.

To jeden z tych obiektów, który został udostępniony turystom i który z pewnością na ich uwagę zasługuje. Czym przyciąga kołobrzeska latarnia morska? Swym strategicznym położeniem oraz urządzonym w jej wnętrzu małym muzeum minerałów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o