Published

on

To idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem, a jednocześnie wzbogacić swą wiedzę na temat historii. Kołobrzeg to miasto, które może się pochwalić zarówno idealnymi warunkami do wypoczynku, jak i cennymi zabytkami. Jednym z tych, które w szczególności przyciągają turystów, jest tutejsza twierdza.

Na czym polega jej wyjątkowość?

Twierdza Kołobrzeg to przede wszystkim obiekt niezwykle ważny z punktu widzenia historii. Jej początki przypadają na lata 30. XVII wieku, kiedy to Szwedzi przystąpili do budowy potężnej morskiej twierdzy. Rozbudowana w okresie pruskim, stała się niezwykle ważną fortyfikacją, która szczególnie istotną rolę odegrała w okresie wojen napoleońskich. Niestety, rok 1945 i toczone w rejonie miasta walki sprawiły, że wiele obiektów na terenie Kołobrzegu (w tym również twierdza) uległo zniszczeniu.

Mimo to do dnia dzisiejszego miłośnicy historii spędzający wczasy nad morzem mogą ujrzeć w Kołobrzegu wiele cennych pamiątek związanych z tym właśnie obiektem. Zachowało się sporo fortyfikacji z XVII oraz XIX stulecia, uwagę przyciągają również budynki budowane w XX wieku.

Wiele obiektów, które dziś można zobaczyć, charakteru obiektów wojskowych nabrało dopiero w najbardziej tragicznym dla miasta okresie, a więc w 1944 i 1945 roku. Najważniejszym obiektem wchodzącym w skład kołobrzeskich fortyfikacji, który przyciąga uwagę turystów wyjątkowo mocno, jest latarnia morska.

To jeden z tych obiektów, który został udostępniony turystom i który z pewnością na ich uwagę zasługuje. Czym przyciąga kołobrzeska latarnia morska? Swym strategicznym położeniem oraz urządzonym w jej wnętrzu małym muzeum minerałów.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne