Kołobrzeg – niezwykła twierdza i jej potencjał

Dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, idealnym kierunkiem wyprawy może się okazać Kołobrzeg. W tym mieście na brak atrakcji nie można narzekać, a rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, że wypoczynek w tym miejscu dla każdego z nas może się stać ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.

Kołobrzeg to przecież i znane letnisko, i cenione uzdrowisko, na terenie którego każdy z nas bez problemu znajdzie dla siebie noclegi. Nie brak tu również wspaniałych atrakcji, dzięki którym wczasy w Kołobrzegu staną się jeszcze ciekawszym i przyjemniejszym doświadczeniem.

W jaki sposób można tu spędzić czas?

Wbrew pozorom Kołobrzeg to nie tylko wspaniałe plaże. To również cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Miłośnicy historii wiedzą doskonale, jak ważnym obiektem jest Twierdza Kołobrzeg – morska twierdza, której historia zaczyna się w latach 30-tych XVII stulecia.

Wprawdzie w 1945 roku twierdza ta została niszczona, jednak do dziś zachowało się sporo pamiątek związanych z tym obiektem. Są to głównie pozostałości fortyfikacji z XVII oraz z XIX wieku, choć i nieco młodsze elementy umocnień przyciągają uwagę turystów odwiedzających Kołobrzeg.

Jedną z najważniejszych pozostałości po tej twierdzy jest słynna latarnia morska w Kołobrzegu. To jedno z najważniejszych miejsc, które osoby spędzające wczasy w rejonie miasta koniecznie powinny odwiedzić.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x