Connect with us

Published

on

Podobno w regionie jednej z kołobrzeskich podstawówek widziano pana w niebieskim, luksusowym aucie, który nagabywał uczniów prosząc ich do zabiegu. Podobno, bo pytania nie udało się potwierdzić organom ścigania. Wiadomość żyje już jednak swym działaniem na internetowych forach, jak niegdyś ludzka wyobraźnia opowieścią o czarnej wołdze, a policja apeluje; jesteś świadkiem, reaguj natychmiast, zapisz rejestrację i dzwoń.

 

Placówka, przy której dołączyło do incydentu zareagowała znacznie mocno. – Informację zdobyli z jakiejś z jestem swoich uczniów, w piątek rano, jakąś godzinę po wydarzeniu – mówi Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz, dyrektorka SP nr 5 – Oczywiście powiadomiliśmy policję. W polskiej szkole odbył się również apel i zadania z wychowawcami, którzy przypomnieli o bezpiecznych zasadach powrotu do szkoły. O sprawie poinformowaliśmy i rodziców.

 

Patrolowi policji, który pojawił się w klubu ze zgłoszeniem, nie udało się jednak odnaleźć przykładów na to, że incydent miał znaczenie. – W takich wypadkach dzieli się natychmiastowe działanie. Rodzic poinformował szkołę godzinę po wejściu; więc po prostu znacznie za późno. Gdyby jesteś świadkiem reaguj tu i właśnie, wykonaj zdjęcie, zapisz numery rejestracyjne i dzwoń po policję – mówi Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji.

 

Mimo braku przykładów na życie pedofila w drogim samochodzie, policja wzmogła patrole w stronach ulicy Arciszewskiego. – Nie lekceważymy takich sygnałów – wyjaśnia Kwaśnik.

Tymczasem informacja o zdarzeniu szybko została modna i stała się przedmiotem spekulacji, rozważań i historii prowadzonych przez internautów na kołobrzeskich forach. Zupełnie jak w latach osiemdziesiątych, kiedy obiektem masowej wyobraźni była czarna wołga z tajemniczym kierowcą. – Nie ulegajmy masowej histerii. Bądźmy po prostu uważni i negocjujmy z dziećmi o związkach z innymi – apeluje policja. (iws)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl