Hotelom w Mielnie rośnie konkurencja. Dune Resort z kolejnym pozwoleniem na użytkowanie

Niebawem odda się budowa całego systemu luksusowych apartamentów Dune Resort w Mielnie. Właśnie uzyskano prawo na korzystanie drugiego, a dodatkowo największego z trzech zaplanowanych budynków. Znaczy to, że inne 153 apartamenty oraz system basenów z racją SPA zostały ukończone.

Kompleks nowoczesnych apartamentów Dune Resort zachodzi w Mielnie, w bliskim sąsiedztwie wielkiej i piaszczystej plaży. W ramach inwestycji docelowo powstaną trzy luksusowe budynki z 328 eleganckimi apartamentami. Deweloperem jest Firmus Group, lider w segmencie luksusowych domów na polskim wybrzeżu. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to wiosna 2018 roku.

– Usytuowanie Dune Resort jest niewątpliwie duże, i jakość budowy i stan skończenia na największym stopniu. Kiedy zaczynali prace wykonawcze, pojawiały się obiekcje, że budynki swymi gabarytami zdominują Mielno. Tymczasem zaprezentowało się, że wprowadziły się one idealnie w otoczenie. Ukończony obecnie budynek, mimo że w systemie jest najdłuższy, z części plaży i promenady jest około nieznany także w niczym nie zakłóca perspektywy, i z kolei od strony apartamentów obraz na śmierci jest użyty maksymalnie – komentuje projektant dr Marek Sietnicki ze studia SAS.

W tamtym budynku Dune powstały 153 apartamenty, w niniejszym 6 luksusowych penthouse’ow znalezionych na ostatniej kondygnacji inwestycji, z jakiej powiększa się wyjątkowo malownicza panorama polskiego wybrzeża. Wszystkiemu spośród nich towarzyszy rozległy taras, a powierzchnia samego spośród nich toż prawie 500 mkw., gdzie może powstać ogródek większy niż przy niejednym domu jednorodzinnym. Oddano także kompleks krytych basenów, salę fitness i bogate SPA wraz z saunami. W ramach kolejnego etapu zastosowano szerokie przeszklenia oraz zaprojektowano więcej apartamentów, z których widok rozprzestrzenia się bezpośrednio na morze.

– Wyposażony w przemyślany sposób dom może rocznie przynieść zysk na etapie 6-7 proc. i czasami nawet 10 proc. Rentowność zależy między innymi od tego, jak urządzony jest dom. Teraz na momencie urządzania lokalu chętnie podpowiadamy naszym klientom jakie rozwiązania odpowiadają ludziom oraz co popycha ich do wynajmowania określonego lokalu. Dom jest wtedy walory luksusowego pokoju hotelowego z dodatkowymi przewagami takimi jak większa powierzchnia czy możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w komfortowo wyposażonej kuchni – mówi Marcin Kokot z spółki cieszącej się obsługą i wynajmem apartamentów.

W 2013 roku oddano ważny z apartamentowców, w którym sprzedano wszystkie lokale. W ubiegłym budynku powstanie 61 apartamentów, planowany czas jego zakończenia to wiosna 2018 roku. W sprzedaży pozostały apartamenty dwupokojowe, najchętniej brane przez mężczyzn w obiektach inwestycyjnych. W ramach całej inwestycji sprzedano już przy 80 proc. lokali.

– Jedna czwarta nabywców apartamentów pisanych w tamtym etapie Dune Resort to świadomości, które obecnie wcześniej kupiły od nas apartamenty, głównie na domowy użytek. Obserwując przez trzy lata sposób bycia obiektu, wydawania nim też prowadzące mu jeszcze większe zaangażowanie jest, nasi stali klienci stwierdzają, że zakup nowych lokali z zastosowaniem na wynajem toż efektywny sposób inwestowania. Rzeczywiście, przy obecnie dużo prostym oprocentowaniu lokat bankowych i niepewnej rentowności różnych metod lokowania oszczędności, zainwestowanie w apartamenty wakacyjne daje gwarancję ekonomicznego i trwałego dochodu na satysfakcjonującym poziomie – zauważa Cezary Kulesza, kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu Firmus Group.

Do dyspozycji wszystkich pracowników Dune Resort przydatna jest całodobowa recepcja z pomocami concierge, nowoczesny kompleks basenów (krytych i zagranicznych), centrum SPA, sala fitness, restauracje oraz kluby.

Za projekt architektoniczny widoczna jest pracownia Mellon i architekci studia SAS, a całym wykonawcą całości inwestycji jest Budimex SA.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–