Informacje z Kołobrzegu

CHŁOPIEC ZAATAKOWAŁ NOŻEM KOLEGĘ. MA DOPIERO JEDENAŚCIE LAT

Do tragicznego wydarzenia osiągnęło w którejkolwiek z kołobrzeskich podstawówek. 11-letni uczeń zaatakował nożem swojego znajomego. Nie doszło do tragedii, ale rodzice małych uczniów boją się posyłać dzieci do grupy bo chłopiec nadal uczęszcza na działania.

Wtedy nie pierwsze agresywne zachowanie ucznia. Według własnych danych, chłopiec już wcześniej był dokuczać swoim znajomym i znajomym. Z bieżącego roku szkolnego problemy z pasją chłopca zaczęły być jednak coraz większe. Do tego stopnia, że 11-latek próbował podpalić włosy samej ze własnych koleżanek. – Moja córka boi się chodzić do grupy – powiedział nam jeden z rodziców.

Do ataku z użyciem noża w grupie doszło w obecnym tygodniu. Pytania były daleko niebezpieczne. Według własnych danej 11-latek miał przy sobie nóż do tapet. Zaatakował nim własnego kolegę.

No taka sprawa była znaczenie – przyznaje wiceprezydent Jacek Woźniak, przedstawiciel Urzędu Miasta, jaki jest członkiem nadzorczym szkoły. Urzędnik podkreślił w rozmowie z polskim portalem, że małoletni uczeń z dłuższego okresu był pod kontrolą szkolnego pedagoga i psychologa. – Moim zdaniem dyrekcja szkoły zrobiła wszystko co potrafiła w sytuacji tego ucznia – mówi Woźniak.

Kiedy się dowiedzieliśmy od urzędników, dyrekcja już pewien etap temu, zgłosiła sprawę agresywnych zachowań chłopca do wniosku rodzinnego. – Niestety, sądowe procedury trwają, dlatego postanowili się, jako urząd, wysłać dzisiaj pismo z potrzebą o przyśpieszenie zjawisk tej jednostek w niniejszej, konkretnej, sprawie – mówi wiceprezydent.

Pojawia się jednak mnóstwo badań w obecnej sprawy. Zajmują one również starań sądu rodzinnego jak i żyć samej szkoły. Dzisiaj bezskutecznie próbowaliśmy zetknąć się z dyrektorką placówki – Agnieszką Grzegorczyk-Maziarz. Chcieliśmy zapytać jakie czynności, wcześniej a teraz, podjęła szkoła, aby zachować uczniów przed agresywnym kolegą. Chłopiec bowiem nadal uczęszcza na działania.

Do rzeczy wrócimy w poniedziałek

One Response

  1. Teraz jest mnóstwo agresjii wśród młodzieży.To jest nie do pomyślenia co młodzież wyprawia.Zażywają narkotyki,dopalacze i moesza im się w głowach.A potem wymachują np nożem przed kolegami.Do nieszczęścia już tylko jeden krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *