Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski Relaks Warto zobaczyć

Kołobrzeg – co warto zobaczyć w tym mieście?

Nad polskim morzem nie brak pięknych kurortów oraz miast, na terenie których czekają na nas wyjątkowe atrakcje turystyczne. W gronie tych ośrodków miejskim, którym osoby spędzające wczasy nad morzem z pewnością powinny poświęcić nieco więcej uwagi, bardzo ważne miejsce zajmuje Kołobrzeg.

Jakimi skarbami może się pochwalić to miasto?

Kołobrzeg to miasto, które może się pochwalić długą i bardzo ciekawą historią. Sięga ona XI stulecia i wiąże się z faktem założenia biskupstwa w Kołobrzegu. O roli miasta w okresie średniowiecza świadczy też fakt, iż od XIV stulecia było ono członkiem słynnej Hanzy.

Mimo dość burzliwej historii, miasto to do dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich nad Bałtykiem, a jego atrakcje turystyczne sprawiają, że nie brak osób, które chętnie spędzają wczasy w tej części polskiego wybrzeża.

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wypoczynku na terenie tego miasta? Jednym z najważniejszych zabytków jest tu zbudowany w XVIII wieku Fort Ujście. Uwagę turystów przyciąga też bazylika oraz Reduta Bagienna, którą wzniesiono w XVIII wieku w celu dodatkowego zabezpieczenia kołobrzeskiego portu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o