Connect with us

Published

on

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Przydatne informacje dla kandydatów!

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu to popularny Ekonom Kołobrzeg. Jest to placówka oświatowa ciesząca się dobrymi opiniami uczniów, absolwentów oraz ich rodziców. Przykłada dużą wagę do nauki przedmiotów zawodowych i jednocześnie do odpowiedniego przygotowania maturalnego. Co ważne, Ekonom Kołobrzeg już od wielu lat należy do czołówki najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce – placówka może pochwalić się naprawdę wieloma osiągnięciami, a podjęcie w niej nauki jest gwarancja sukcesu.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarski – informacje o placówce

Ekonom Kołobrzeg to placówka oświatowa, bardzo dobrze znana wśród młodzieży w okolicy Kołobrzegu. Od 2004 roku nosi nazwę Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Szkoła imienia Emilii Gierczak zlokalizowana jest przy ulicy Łopuskiego 13. Zespół szkół działa nieprzerwanie od ponad 45 lat, stale zajmując wysokie miejsca w krajowych rankingach szkół oraz w rankingu prowadzonym przez Europejskie Zrzeszenie Szkół Hotelarsko–Gastronomiczno–Turystycznych z siedzibą w Luksemburgu. Ekonom Kołobrzeg nawiązuje współpracę z innymi placówkami oświatowymi za granicą – są to szkoły niemieckie, duńskie czy czeskie. Szkoła stawia sobie za cel wysokiej jakości kształcenie młodzieży w dziedzinach ekonomiczno-hotelarskich, zdobywanie przez uczniów kwalifikacji zawodowych oraz zdawania egzaminów maturalnych na wysokim poziomie. Bardzo ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna i praktyczna nabywana podczas szkolnych zajęć, ale także osobisty rozwój uczniów. Placówka kształci specjalistów w zakresie żywienia, reklamy, informatyki, obsługi hotelowej czy turystyki, a także przygotowuje absolwentów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ekonom Kołobrzeg prowadzi kształcenie młodzieży w następujących zawodach:

• technik ekonomista
• technik informatyk
• technik organizacji reklamy
• technik obsługi turystycznej
• technik żywienia i usług gastronomicznych

Szkolny internat

Ekonom Kołobrzeg cieszy się sporym zainteresowaniem uczniów spoza miasta Kołobrzegu, którzy dojeżdżają do placówki z sąsiadujących gmin. Ekonom Kołobrzeg prowadzi internat, dzięki któremu uczniowie nie muszą każdego dnia pokonywać dziesiątek kilometrów dzielących miejsce ich zamieszkania od szkoły. Internat dysponuje 45 miejscami noclegowymi w pokojach 2,3 i 4-osobowych z łazienkami. Stała opłata za internat ponoszona każdego miesiąca to zaledwie 70 złotych, natomiast dzienna stawka żywieniowa wynosi – stawka żywieniowa: 15 zł, obiad – 7 zł, śniadanie – 4 zł, kolacja – 4 zł. W internacie odbywają się liczne zajęcia dodatkowe oraz wyjścia, które mają na celu zagospodarowanie uczniom wolnego czasu – są to między innymi wyjścia i wyjazdy integracyjne, zajęcia tematyczne czy zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Mogą z nich korzystać wszyscy uczniowie zakwaterowani w szkolnym internacie.

Rekrutacja do szkoły

Kandydaci zainteresowani rekrutacją do szkoły wszystkie niezbędne informacje mogą znaleźć na profilu FB lub witrynie internetowej szkoły. Ekonom Kołobrzeg rozpoczyna rekrutację pod koniec czerwca, już po zakończeniu roku szkolnego. Niezbędne jest dołączenie do podania wyników egzaminu gimnazjalnego lub po szkole podstawowej oraz kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej/gimnazjum. Dodatkowym kryterium decydującym o przyjęciu może być także każde zaświadczenie kandydata dotyczące jego udziału w różnego rodzaju konkursach. Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników przeliczanych na punkty. Kandydat może otrzymać maksymalnie 200 punktów w rekrutacji, na które składa się: maksymalnie 100 punktów za wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową lub gimnazjum, maksymalnie 72 punkty za oceny uzyskane z j. polskiego, matematyki oraz dwóch wyróżnionych przedmiotów, które liczą się na dany kierunek kształcenia, 7 dodatkowych punktów za świadectwo z wyróżnieniem, maksymalnie 18 punktów za szczególne osiągnięcia, 3 punkty za wolontariat. Do każdego kierunku kształcenia, komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę inne przedmioty. Są to:

• geografia i język obcy w technikum hotelarskim i obsługi turystycznej
• informatyka i język obcy w technikum informatycznym
• plastyka i język obcy w technikum organizacji reklamy
• chemia i język obcy technikum żywienia i usług gastronomicznych

przeliczniki punktowe ocen uzyskanych na świadectwie są następujące – ocena celująca 18 punktów, ocena bardzo dobra 17 punktów, ocena dobra 14 punktów, ocena dostateczna 8 punktów i ocena dopuszczająca – 2 punkty. Kandydatom w szczególności zainteresowanym rekrutacją na poszczególne kierunki poleca się podciągnąć oceny, które będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Ekonom Kołobrzeg podaje ostateczne wyniki i listę przyjęć w okolicy połowy lipca. Zazwyczaj w ciągu tygodnia kandydat wraz z rodzicami musi potwierdzić wolę kształcenia się w szkole. Wszystkie dane i terminy dotyczące rekrutacji można na bieżąco śledzić na stronie internetowej szkoły w specjalnym dziale dotyczącym rekrutacji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Rowerem przez Kołobrzeg

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Published

on

Rowerem przez Kołobrzeg
Rowerem przez Kołobrzeg

Kołobrzeg słynie nie tylko z wielu atrakcji ale i możliwości aktywnego spędzania czasu. To właśnie Kołobrzeg znany jest z wielu ciekawych ścieżek rowerowych które urozmaicą nam pobyt w tym nadmorskim kurorcie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Gdzie na zakupy w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti.

Published

on

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu – informacje, które powinien poznać każdy pasażer!
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Politics

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui.

Published

on

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu
Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu – informacje podstawowe, godziny otwarcia, sprawy do załatwienia

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl