
ZenPad 3S 10 (Z500KL) – specyfikacja
Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius.
Jesteśmy po debiucie ASUS ZenPAD 3S 10. Został on oznaczony kodem Z500KL. Jest on udoskonaloną wersją modelu ZenPad 3S 10 (Z500M). Zmian w nowym modelu jest mało, ale są one znaczące.
ZenPad 3S 10 oznaczony Z500M został zaprezentowany dopiero w lipcu ubiegłego roku. Był to tablet z wydajnym systemem Android. Jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą mieć urządzenie multimedialne. Zaletą jego są proporcje ekranu oraz zastosowanie w nim SoC MediaTek MT8176. Składa się on z sześciordzeniowego procesora. Producentem tego układu był tajwański producent owiany złą renomą, dlatego firma ASUS zdecydowała się na stworzenie ZenPad 3S 10 oznaczony kodem Z500KL. Do nowej wersji zamontowano procesor firmy Qualcomm Snapdragon 650. Ma on sześć rdzeni. Dwa rdzenie ARM Cortex-A72 o częstotliwości taktowania 1.8 GHz oraz cztery rdzenie ARM Cortex-A53. Dodatkowo za grafikę odpowiada Adreno 510. Zastosowany procesor Qualcomm jest wykonany w architekturze big.LITTLE, która została opracowana przez ARM. Rdzenie główne i pomocnicze będą aktywowane do mniej wymagających zadań, co obniży zużycie energii. Do celu przechowywania danych oraz instalowania aplikacji przeznaczono 32 gigabajty pamięci. Można ją rozszerzyć wykorzystując kartę microSD (obsługa do 128 gigabajtów). Do celów procesów operacyjnych systemów przeznaczono 4 gigabajty pamięci RAM wykonanej w technologii LPDDR3. ASUS zdecydował się na zastosowanie systemu operacyjnego od Google, a dokładniej Android 6.0 Marshmallow. Nowy ASUS ZenPad 3S 10 dostał ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli o przekątnej ekranu 9.7 cala. Matryca wyświetlacza została wykonana w technologii IPS, co powoduje szerokie kąty widzenia. W tym urządzeniu producent zdecydował się na zastosowanie autorskiej technologii ASUS Tru2Life+. Poprawia ona prezentowane treści multimedialne. Dodatkowo został zastosowany aktywny digitizer oraz dostępny jest też dedykowany rysik ASUS Z Stylus. ASUS pomyślał również o audiofilach zamontowując w urządzeniu stereofoniczne głośniki, które zostały zamontowane na dolnym obrzeżu. Pracują one w systemie SonicMaster 3.0. Daje to możliwość słuchania dźwięku przestrzennego 7.1. Dla zapewnienia dłuższej pracy zwiększono również pojemność baterii z 5900 mAh do 7800mAh. Daje to możliwość pracy nawet przez szesnaście godzin bez ładowania.
Podsumujmy specyfikację nowego ASUS ZenPAD 3S 10:
9.7-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli z technologią ASUS Tru2Life+, wsparcie dla stylusa, aktywny digitizer;
akumulator o pojemności 7800 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania;
fizyczny przycisk „Home” pod ekranem, który ma wbudowany czytnik linii papilarnych;
32 GB wewnętrznej pamięci;
moduł WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS z A-GPS i GLONASS, port USB typu C (standard 2.0), modem LTE.
aparat 8MP na tylnym panelu bez diody doświetlającej LED, kamera 5 MP;
wydajny układ SoC Qualcomm Snapdragon 650, hesacore (2x ARM Cortex-A72@1.8 GHz + 4x ARM Cortex-A53 @1.4GHz) z chipem graficznym Adreno 510;
czytnik microSD obsługujący karty o pojemności do 128 GB;
aluminiowa obudowa o wymiarach 242.3 x 164.2 x 6.75 mm, waga 490 gramów;
Cena najnowszego modelu tabletu ASUS-a to około 1 650 złotych. Do tej pory nie pojawił on się na rynku polskim. Jak na razie zadebiutował na rynku malezyjskim.
Ciekawostki
Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością.
Ciekawostki
Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.
Ciekawostki
Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!
-
Artykuł Miesiąca4 miesiące ago
Darowizna samochodu – niezbędne dokumenty i formalności.
-
Ciekawostki3 miesiące ago
Czego nie może zabraknąć na łóżku?
-
Ciekawostki4 miesiące ago
Wypadające i osłabione włosy – jak sobie poradzić za pomocą kosmetyków?
-
Warto przeczytać4 miesiące ago
Rekuperacja – wydajność pieców dwukomorowych
-
Ciekawostki2 tygodnie ago
Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf
-
Aktulności2 miesiące ago
Uwaga na maile Bnp Paribas Bank
-
Warto przeczytać2 miesiące ago
W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?
-
Ciekawostki1 miesiąc ago
Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie