Connect with us

Published

on

Terroryzm jest stałym zagrożeniem we współczesnym świecie. Zobacz skąd obecnie niesie się zagrożenie terrorystyczne.

Zagrożenie terroryzmem pozostanie wysokie i może się nasilić w ciągu dekady. Obecnie jest więcej islamistycznych ekstremistów z większej liczby krajów aktywnych w większej liczbie miejsc niż kiedykolwiek wcześniej. Ekstremiści będą nadal wykorzystywać niestabilne i podatne na przemoc państwa, w tym w Azji Południowo-Wschodniej, jako bezpieczne schronienie i budowanie umiejętności. Globalnie terroryzm zwiększy niestabilność i będzie napędzać międzynarodowe interwencje w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Technologia komunikacyjna umożliwia ekstremistom inspirowanie lub kierowanie atakami na odległość, często za pomocą zaszyfrowanych środków, podkreślając złożoność i nieprzewidywalność zagrożeń, przed którymi stoimy.

Nowe technologie mogą ułatwić terrorystom wytwarzanie zaawansowanych biologicznych lub chemicznych środków bojowych. Niedawne ataki i zakłócenia w Australii podkreślają dynamiczną naturę wyzwania ekstremizmu. Ponieważ konflikty w Syrii i Iraku pobudziły islamistycznych ekstremistów na niespotykany wcześniej poziom, zagrożenia te będą miały wpływ na pokolenia. Narracje ekstremistyczne będą nadal inspirować przemoc na całym świecie nawet, gdy tak zwane Państwo Islamskie (ISIL) traci grunt pod nogami w Iraku i Syrii. Al-Kaida podtrzymuje zamiar przeprowadzania ataków na zachodnie interesy.

Prawdopodobnie pojawią się inne grupy. Bezpieczeństwo i stabilność Afganistanu będą nadal odgrywać kluczową rolę w powstrzymywaniu zagrożenia ze strony międzynarodowego terroryzmu. Zagrożenie terroryzmem w Azji Południowo-Wschodniej wzrasta z powodu powiązań między lokalnymi ekstremistami, a grupami terrorystycznymi, takimi jak ISIL, a sytuacja na południowych Filipinach jest niepokojąca. Musimy zaplanować w oparciu o to, że nastąpi masowy atak ofiar na cele zachodnie w Azji Południowo-Wschodniej.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl