Connect with us

Published

on

Terroryzm jest stałym zagrożeniem we współczesnym świecie. Zobacz skąd obecnie niesie się zagrożenie terrorystyczne.

Zagrożenie terroryzmem pozostanie wysokie i może się nasilić w ciągu dekady. Obecnie jest więcej islamistycznych ekstremistów z większej liczby krajów aktywnych w większej liczbie miejsc niż kiedykolwiek wcześniej. Ekstremiści będą nadal wykorzystywać niestabilne i podatne na przemoc państwa, w tym w Azji Południowo-Wschodniej, jako bezpieczne schronienie i budowanie umiejętności. Globalnie terroryzm zwiększy niestabilność i będzie napędzać międzynarodowe interwencje w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Technologia komunikacyjna umożliwia ekstremistom inspirowanie lub kierowanie atakami na odległość, często za pomocą zaszyfrowanych środków, podkreślając złożoność i nieprzewidywalność zagrożeń, przed którymi stoimy.

Nowe technologie mogą ułatwić terrorystom wytwarzanie zaawansowanych biologicznych lub chemicznych środków bojowych. Niedawne ataki i zakłócenia w Australii podkreślają dynamiczną naturę wyzwania ekstremizmu. Ponieważ konflikty w Syrii i Iraku pobudziły islamistycznych ekstremistów na niespotykany wcześniej poziom, zagrożenia te będą miały wpływ na pokolenia. Narracje ekstremistyczne będą nadal inspirować przemoc na całym świecie nawet, gdy tak zwane Państwo Islamskie (ISIL) traci grunt pod nogami w Iraku i Syrii. Al-Kaida podtrzymuje zamiar przeprowadzania ataków na zachodnie interesy.

Prawdopodobnie pojawią się inne grupy. Bezpieczeństwo i stabilność Afganistanu będą nadal odgrywać kluczową rolę w powstrzymywaniu zagrożenia ze strony międzynarodowego terroryzmu. Zagrożenie terroryzmem w Azji Południowo-Wschodniej wzrasta z powodu powiązań między lokalnymi ekstremistami, a grupami terrorystycznymi, takimi jak ISIL, a sytuacja na południowych Filipinach jest niepokojąca. Musimy zaplanować w oparciu o to, że nastąpi masowy atak ofiar na cele zachodnie w Azji Południowo-Wschodniej.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl