Connect with us

Published

on

Pojawiły się grafiki przedstawiające Sony Xperia XZ4 Compact. Przypomina ona Xperię X. Sprawdź dlaczego.

Eksperci twierdzą, że Sony Xperia XZ4 Compact jest łudząco podobne do Sony Xperii X Brawa. Ostatnio pojawiły się wizualizacje tego smartfona. Sony powraca we wzornictwie do przeszłości. Na pierwszy rzut oka Xperia XZ4 Compact wygląda jak Xperia X z 2016 roku. Oba wspomniane telefony mają nawet podobne gabaryty.

Gdy w 2013 roku Sony startowało z debiutem Xperii Z rozpoczynało wtedy wprowadzanie stylistyki Omnibalance. Na początku powodowała ona bardzo pozytywne wrażenia wzrokowe wśród użytkowników, ale z czasem stylistyka ta zaczynała się nudzić i denerwowała użytkowników jej powtarzalność. Omnibalance z biegiem czasu ewulowało. Sony wprowadzało zmiany kosmetyczne. W 2018 roku przedstawiono stylizację Ambient Flow. Razem z nią weszła na rynek Sony Xperia XZ2. Stylizacja ta nie przyjęła się niestety i nawet stali użytkownicy produktów Sony nie mieli do niej przekonania i sprzedaż jeszcze bardziej spadła. Japoński producent szybko zareagował na sygnały z rynku i Xperia XZ3 sprawiała zupełnie lepsze wrażenia wizualne. Wraz z zapowiedzią pojawienia się na rynku Xperii XZ4 oraz Xperii XZ4 Compact obiecano kolejne zmiany w stylistyce.

Pierwsze szkice poglądowe pochodzą od leakstera o pseudonimie OniLeaks. Współpracował on z CompareRaja. Ich praca jest oparta na podstawie plików CAD, które wysyłane są do producentów akcesoriów. Ten  przeciek jest bardzo wiarygodny.

Pierwszy rzut oka na wideo i rendery Sony Xperii XZ4 Compact sprawia wrażenie, że to Xperia X. W szczególności podobny jest front, kształt boków i tylny panel. Ekran nowej Xperii ma przekątną 5 cali oraz proporcje 18:9. W Xperi X było to 16:9 również przy pięciu calach przekątnej. Są prawie podobne, również pod względem szerokości i wysokości. Różnica wynosi tu 3 milimetry. Sony Xperia XZ4 Compact ma wymiary 139,9 x 66,5 x 9,3 milimetry. W porównaniu z Xperią XZ2 Contact obecny model jest węższy o 12,1 mm dłuższy o prawie 5 mm. To efekt większych ramek nad i pod ekranem. Xperia XZ4 Compact daje wrażenie elegancji i daje powiew świeżości. Szczególnie stylistyka różna jest od innych producentów proponujących wąskie ramki i wcięcia w ekranie (nothe). Szersze ramki zostały odpowiednio zagospodarowane. XZ4 Compact będzie miała głośniki stereo. Warto również wspomnieć, że omawiany telefon ma specyfikacje bliską produktu z górnej półki, a przy tym ma mniejsze rozmiary od flagowców. Nie zapomnijmy jednak, że jest to jednak średniopółkowiec, a więc może nam zabraknąć trochę gigabajtów pamięci RAM czy też aparatu fotograficznego z wieloma sensorami. Wielu klientów patrzy na kompaktowe gabaryty niż na delikatne braki w specyfikacji.

Na koniec najważniejsza informacja. Wraz z Xperią XZ4 Compact wraca gniazdo słuchawkowe jack 3.5 mm. To oznacza, że Sony w końcu przyznało się do błędu jakim była rezygnacja z tego złącza w poprzednich modelach.

0 0 votes
Article Rating

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl