Connect with us

Published

on

Zapraszam do lektury rankingu aparatów fotograficznych dostępnych na początku 2019.

Chcąc kupić sprzęt fotograficzny zawsze stajemy przed trudnym wyborem. Przyszły użytkownik, fan fotografii zastanawia się czy kupić lustrzankę czy bezlusterkowca, a może jednak jakiś zaawansowany kompakt. Nasza decyzja powinna zależeć od tego do jakiego celu chcemy go używać. Współczesne aparaty mogą nie tylko robić zdjęcia, ale też kręcić filmy. Multimedia tworzone przez nie możemy zrobić w dowolnej jakości oraz możemy wyostrzyć różne szczegóły w zależności od tego do jakiego celu tworzymy nasze zdjęcie lub nasz film. Kupno dobrego aparatu, który będzie spełniał wymagania użytkownika to niełatwa rzecz. Tak więc, jeżeli szukasz aparatu zapraszamy do zajrzenia do naszego rankingu. Może znajdziesz tu też coś dla siebie. Bierzemy pod lupę wszystkie typy aparatów. Znajdują się tu opisy wad i zalet oraz specyfikacje wszystkich typów aparatów dostępnych na rynku. Przejrzeliśmy sprzęt z dolnej, ale i z górnej półki cenowej, przeznaczony dla profesjonalistów, jak i dla amatorów.

Sony A7R III, czyli najlepszy pełno klatkowy bezlusterkowiec. Premiera tego aparatu odbyła się całkiem niedawno. Zmiany jakie firma Sony wprowadziła w nowym modelu w stosunku do poprzedniego są tak ogromne, że jest to praktycznie nowy aparat. Po pierwsze A7R III został wyposażony w pełno klatkową matrycę o rozdzielczości 42 megapikseli. Została ona wyposażona w pięcioosiową stabilizację (siła 5 EV). Sprawia to, że praktycznie nie potrzebujemy statywu do aparatu. Dodatkowo aparat posiada wysoki zakres tonalny oraz genialne wyniki przy fotografowaniu z wysokimi czułościami ISO (zakres 50 – 102 400). Sony A7R III został wyposażony w trzy calowy ekran. Aparat umożliwia filmowanie w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Został on też wyposażony w autofokus z 399 punktami detekcji fazy. Dodatkowo Sony zdecydowało się na wyposażenie aparatu w dwa razy większą baterię niż miał poprzednik. Konstruktorzy zdecydowali się również na zastosowanie bezgłośnej migawki, którą mieliśmy szanse już używać korzystając z modelu A9. Jak widzicie zmian względem modelu Sony A7R II jest dużo. Pomimo tego, że był to świetny sprzęt to dużo zostało w nim udoskonalone przy tworzeniu A7R III. Cena najnowszego modelu A7R to około 13 000 złotych.

Olympus OM-D E-M10 III, czyli najlepszy bezlusterkowiec dla amatora. Aparat został wyposażony w matrycę Mikro 4/3 posiadającą rozdzielczość 16 megapikseli. W tym modelu znacznie został poprawiony system autofokusu w stosunku do jego poprzednika. Posiada on 121 punktów ostrości. Aparat posiada odchylany ekran dotykowy  o przekątnej trzy cale. Niezmieniona została obudowa. Cały czas mamy do czynienia ze stylistyką retro. Wszystko dopełniają srebrne elementy mające za zadanie imitować metal. Zmiany spowodowały wzrost wagi aparatu do ponad 400 gramów wraz z akumulatorem. W Olympusie OM-D E-M10 III debiutuje wydajny procesor TruePix VIII. Nowinką jest też możliwość kręcenia filmów w jakości 4K 25p. Matryca wciąż ma wsparcie w pięcioosiowej stabilizacji obrazu o mocy 4EV. Omawiany model daje spore możliwości użytkownikowi, jest w miarę prosty w obsłudze i co najważniejsze jest dostępny w przystępnej cenie. Jego cena plasuje się w widełkach od 2 439 złotych do 3 099 złotych.

Fujifilm X-Pro 2 uznawany jest za najlepszy aparat dla miłośników analogów. Jeżeli w nazwie aparatu firmy Fujifilm widnieje słowo „Pro” to jest to faktycznie aparat topowy dedykowany profesjonalistom. Amatorzy nie powinni sięgać po niego. Po pierwsze nie jest to tani model, bo kosztuje około 7 tysięcy złotych. Po drugie obsługa jest bardzo skomplikowana, co może sprawić duże problemy osobom, które mało miały do czynienia z profesjonalną fotografią. Zawodowcom daje on potężne możliwości. Szczególnie te możliwości daje opcja ustawiania manualnego parametrów podobnie jak to jest w analogowych aparatach. Po prostu Fujifilm X-Pro 2 nie tylko stylistykom, ale i pokrętłami przypomina klasyczny aparat. Aparat posiada matryce o rozdzielczości 24 megapikseli. Do dyspozycji mamy trzycalowy ekran. Fujifilm X-Pro 2 może nagrywać również filmy w jakości FullHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Czułość ISO tego modelu mieści się w zakresie 100 do 51 200. Te parametry sprawiają, że omawiany aparat jest przeciętny pod względem kręcenia filmów, ale zdjęcia wykonywane nim wychodzą przepięknie. Niewątpliwie wielką zaletą aparatu jest bardzo szybki autofokus. Do dyspozycji użytkownik ma również filtry twórcze, które imitują stare modele filmów (klisz) do aparatów. Te zalety dostrzeże tylko świadomy i doświadczony fotograf. W przypadku tego modelu nie najważniejsze są atrybuty sprzętu, ale człowiek, który jeżeli zna się na profesjonalnej fotografii to wyciągnie z tych genialnych parametrów niesamowite zdjęcia. Fujifilm X-Pro 2 przypomina wyglądem i obsługą aparaty sprzed nastania ery aparatów cyfrowych. Cena aparatu bez obiektywów to około 7000 złotych, natomiast zakup obiektywu podnosi cenę aparatu do 9000 złotych.

Panasonic Lumix GH5 S, czyli bardzo dobry aparat dedykowany filmowcom. Jest to następca modelu GH5. W aparacie z dodaną w nazwie literką „S” pojawiło się trochę istotnych zmian. Do tych najważniejszych należy to, że matryca została pozbawiona stabilizacji oraz została jej zmniejszona rozdzielczość do 10,2 mega piksela typu mikro 4/3. Ten zabieg sprawił, że można osiągnąć lepsze wyniki w słabym oświetleniu. W ten sposób pokonano największą wadę poprzednika. Jednakże w porównaniu A7S II omawiany model zostaje w tyle. To, co zachwyca w tym aparacie i przyciąga użytkowników to możliwości filmowe. Otóż Panasonic Lumix GH5 S nagrywa filmy w jakości Cinema 4K z prędkością 50/60 klatek na sekundę. A wszystko to w formacie 4:2:2 10 bitów przy pełni mobilnych możliwości. Filmy nagrywane tym modelem aparatu posiadają bitrate aż 400 megabitów na sekundę. Aparat wyposażony jest w ekran 3,2 cala z 1 620 000 punktów,  a zakres czułości ISO to 160 – 51200. Jeżeli nie zależy nam na jakości 4K nagrywanego filmu i wystarczy nam jakość FullHD to prędkość nagrywania może nawet osiągnąć 180 klatek na sekundę. Ten ostatni parametr sami wybieramy i daje nam to możliwość nagrywania w slow-motion. Matrycy zabrany został filtr dolnoprzepustowy, ale dodano pięcioosiową stabilizację obrazu. W trybie seryjnym aparat robi dwanaście zdjęć na sekundę. Łączność zapewniają nam standardy WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.2 i USB 3.1.  Cena Panasonic Lumix GH5 S to 9700 złotych.

Sony A7 III to najlepszy aparat uniwersalny do zdjęć i filmów. To bardzo ciekawa propozycja japońskiego producenta. Sprzęt ten jest wyposażony w pełno klatkową matrycę i ma możliwości droższego Sony A9. Jego cena pozwala na to, by zwykła osoba dorabiająca trochę na filmie i zdjęciach mogła się w niego zaopatrzyć. Sony A7 III posiada matrycę o rozdzielczości dwudziestu czterech megapikseli. Ten sprzęt doskonale sobie radzi z otoczeniem o wysokim ISO i ma najszerszy na rynku zakres tonalny zdjęć. Aparat ten został wyposażony w autofokus z 693 punktami ostrości. Wypełniają one aż 93% kadru, co może być ciężkie do pobicia w niedalekiej przyszłości. Sony A7 III ma tryb seryjny robienia zdjęć, w którym mamy możliwość zrobienia 10 fotek na sekundę. Trzycalowy dotykowy ekran i dwukrotnie większa bateria w stosunku do poprzednika to główne zalety tego modelu. Moc stabilizacji matrycy to 5EV. W trybie kręcenia filmów możemy korzystać z jakości 4K lub slow-motion Full HD. Dodatkowo mamy do dyspozycji profile kinowe. Ten aparat jest dedykowany zawodowym fotografom i filmowcom. Cena omawianego modelu to 9300 złotych.

Panasonic Lumix GX9, czyli niedrogi uniwersalny bezlusterkowiec. To dobry wybór dla tych, co szukają niedrogiego bezlusterkowca, który zrobi ładne zdjęcie, ale i również nakręci film w dobrej jakości. Sprzęt ten został wyposażony w matrycę Mikro 4/3 o rozdzielczości 20.3 megapikseli, której zabrano filtr AA. Ten zabieg zapewnił lepszą rozdzielczość zdjęć. Do dyspozycji mamy tu również autofokus z 49 polami ostrości. Aparat posiada tryb fotografii seryjnej z możliwością robienia 9 zdjęć na sekundę. Panasonic Lumix GX9 posiada trzycalowy ekran i umożliwia tworzenie w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Zakres czułości ISO aparatu to 200-25600. Aparat robi zdjęcia, których jakość jest dobra, a automatyczne wyostrzanie działa szybko i sprawnie. Sprzęt ten ma dużo przycisków i pokręteł, co daje swobodę obsługi i dobrania parametrów. Pomyślano również o transporcie aparatu. Obudowa jest stosunkowo małych rozmiarów, co sprawia, iż można go zabrać wszędzie. Dodatkowo Panasonic Lumix GX9 ma wydajną stabilizację matrycy oraz  dużo opcji do wyboru w trybie filmowym z możliwością kręcenia w jakości 4K. Aparat ten kupimy za około 3100 złotych.

Canon EOS 80D to najlepsza lustrzanka dla początkującego zawodowca. Aparat ten potwierdza fakt, iż Canon na tym rynku ma bardzo mocną pozycję. Sprzęt ten jest dedykowany amatorom, ale spokojnie mogą na nim zdobywać doświadczenie przyszli profesjonaliści. Mnogość przycisków i pokręteł zapewnia komfort obsługi i pracy. Dodatkowo na górnym wyświetlaczu pojawiają nam są ważne wartości. Canon EOS 80D posiada matrycę o rozdzielczości 24 megapikseli, ekran trzycalowy, możliwość kręcenia filmów w jakości FullHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Czułość ISO mieści się w zakresie 100 – 25600. Sprzęt ten ma całkiem spory zakres tonalny zdjęć jak na półkę cenową, na której został on umieszczony. Ich jakość trzyma wysoki poziom. Dobrze działa również autofokus, szczególnie w trybie filmowym, a to jest mało spotykane w lustrzankach. Autofokus spod znaku Canona radzi sobie lepiej niż w niektórych bezlusterkowcach, a to już wystawia pewne świadectwo o sprzęcie. Cena to około 3500 złotych. Może nie najniższa, ale wyposażenie powinno usatysfakcjonować najbardziej wybrednych użytkowników.

Nikon D500 to najlepsza lustrzanka z matrycą APS-C. Dodatkowo pod względem możliwości fotograficznych nie ustępuje ona profesjonalnemu Nikonowi D5. Sprzęt ten to swoista maszyna do robienia fotografii i polecamy ją profesjonalistom. Posiada on ogromną ilość przycisków i uszczelnioną obudowę. To wszystko daje komfort pracy. W aparacie zaprojektowano dwa sloty na karty pamięci, ale tylko jedno z nich jest na karty w standardzie SD. Jest też gniazdo USB 3.0. Wyposażeniem tego aparatu jest matryca o rozdzielczości 21 megapikseli, ekran o przekątnej 3,2 cala. Nikon D500 umożliwia nagrywanie zdjęć w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Czułość ISO tego modelu to 50 – 1640000. Jak należałoby się spodziewać szybkość trybu seryjnego robienia zdjęć oraz zapisu ich do plików RAW stoi na najwyższym możliwym poziomie. Wszystko to sprawia wrażenie profesjonalności wykonanych zdjęć, szczególnie w wysokich wartościach ISO. W nich aparat ten jest bezkonkurencyjny. Sprzęt ten nie jest dedykowany filmowcom, ale pomimo to dano mu możliwość kręcenia filmów w jakości 4K, co sprawia, że całkiem niezła z niego kamera. Niestety w tej cenie mogą na niego pozwolić sobie tylko zawodowcy. Na pewno spełni on wymagania każdego użytkownika, któremu nie wadzi matryca APS-C. To bezwątpienia najlepszy aparat z tym sensorem. Fakt, iż Nikon D500 jest nowym sprzętem sprawia, że jego cena jest wysoka. Najtaniej można go kupić na niektórych serwisach internetowych za 7500 złotych. Jest to cena bez obiektywu. Do tego aparatu nie można kupić obiektywu typu kit, lecz za 12000 złotych kupimy aparat z zoomem 16-80 mm o świetle f/2.8-4.

Nikon D850 to najlepsza lustrzanka pełno klatkowa. Ten producent uznawany jest za lidera i firmę znającą się na tworzeniu i produkcji profesjonalnych lustrzanek. Omawiany model to profesjonalna lustrzanka z pełno klatkową matrycą. Zapewnia ona doskonałą jakość zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Matryca Nikona D850 została pozbawiona filtra AA. Została wyposażona w autofokus z 153 punktami ostrości. To jest bardzo dobry rezultat jak na lustrzankę. W specyfikacji tego modelu wyczytamy, że ma on zainstalowaną matrycę o rozdzielczości 45,7 megapikseli, ekran o przekątnej 3,2 cala. Aparat ten daje możliwość nagrywania filmów w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Sprzęt ten oferuje czułość ISO na poziomie 64 – 25600. Jakość zdjęć wykonanych Nikonem D850 stoi na bardzo wysokim poziomie, do tego różnego rodzaju pokrętła i przyciski zapewniają komfort pracy. Aparat ten ma też dużą większą szybkość od swoich poprzedników. Do tego pojemna bateria zapewniająca robienie 1840 zdjęć na jednym ładowaniu. Matryca daje możliwość nagrywania filmów w 4K, ale też i w FullHD z prędkością 120 klatek na sekundę. Cena tego cacka to 12500 złotych.

Canon G9 X Mark II jest kompaktem dla wymagającego amatora. Aparat ten wyposażony jest w 20 mega pikselową i jednocalową matrycę wykonaną w technologii CMOS. W sprzęcie tym mamy zamontowany najnowszy procesor graficzny czyli DIGIC 7. Standardowy obiektyw aparatu ma stosunkowo mały zoom optyczny, bo tylko trzykrotny. W zamian otrzymujemy dobrą jasność w szerokiej dziurze (f/2.0-4.9). Użytkownik ma możliwość robić zdjęcia seryjne, po 8 na sekundę. Sprzęt ten ma ekran o przekątnej 3 cale. Canon G9 X Mark II daje możliwość nagrywania filmów w jakości FullHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Czułość ISO tego modelu Canona to 125 – 12800. Jakość kręconych filmów zapewnia nam stabilizacja optyczna obrazu. W łączności bezprzewodowej mamy do dyspozycji interfejsy takie jak Bluetooth, WiFi oraz NFC. Aparat ten możemy polecić każdemu amatorowi, gdyż ma on mało przycisków. Sprzęt ten możemy określić jako aparat kompaktowy, który wykonuje bardzo dobre zdjęcia, a dodatkowo posiada szybki autofokus. Canon G9 X Mark Ii możemy zakupić w cenie 1700 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl