Connect with us

Published

on

Zapraszam do lektury mojego rankingu obiektywów do aparatów wszystkich kategorii.

Rozdano nagrody EISA. Nagrodzone zostały najlepsze aparaty fotograficzne oraz obiektywy. Dziś przedstawimy ranking TOP najlepszych obiektywów (stan na koniec 2018 roku).

EISA to w skrócie European Imaging and Sound Association. Jest to stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli wybranych mediów poświęconym fotografii oraz systemom audiowizualnym. Stowarzyszenie co roku przyznaje nagrody sprzętowi fotograficznemu w kilku kategoriach. Oto najlepsze obiektywy 2018 roku.

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR to najlepszy profesjonalny obiektyw. Ma on długi zakres ogniskowych przy całkiem jasnej przysłonie. Wraz z tym dostajemy doskonałą optykę. To sprawia, że obiektyw jest bardzo ciekawą propozycją dostępną na rynku. Obiektyw ten można kupić za 51500 złotych. Sprzęt ten jest pierwszym obiektywem z wbudowanym telekonwenterem. To marzenie wielu profesjonalnych fotografów, szczególnie tych, którzy zajmują się robieniem zdjęć sportowcom oraz ludziom w ruchu. Wspomniany telekonwenter jest prosty w obsłudze. Daje możliwość ustawienia ogniskowej 560 mm przy maksymalnej przesłonie f/5.6. Dodatkowo możemy robić ostre zdjęcia nawet z w pełni otwartą przesłoną. Obiektyw posiada skuteczną stabilizację dającą możliwość robienia zdjęć z czasem otwarcia migawki do czterech razy większym niż u konkurencji. Ważną zaletą omawianego sprzętu jest to, że jest on odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przednia soczewka zabezpieczona jest powłoką fluorową. Zapewnia ona ochronę przed wodą, kurzem i brudem.

Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS, czyli najlepszy telezoom dla bezlusterkowca. Zaletą tego obiektywu jest długi zakres ogniskowych, bardzo dobra optyka, co jest ważne przy pełno klatkowcach od Sony. Cena omawianego modelu to 11800 złotych. Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS uznawany jest za zmiennoogniskowy super-teleobiektyw. To idealny wybór dla tych, co zajmują się fotografią sportową i przyrodniczą oraz ma bardzo dobrą ostrość w całym podanym wyżej zakresie ogniskowych. Dodatkowo winietowanie jest pomijalnie, a na dodatek dystorsja jest bardzo mała. Nie stanowi to kłopotu przy fotografiach robionych przy tego typu obiektywach. Sprzęt ten posiada bardzo szybki autofokus, na dodatek jest on precyzyjny i cichy. Ostrość zdjęć zapewnia stabilizacja optyczna nawet przy długich czasach otwarcia migawki. Obiektyw dedykowany jest do robienia zdjęć w złych warunkach pogodowych. Daje możliwość zrobienia świetnej jakości zdjęć.

Sony FE 16-35mm F 2.8 GM to najlepszy szerokokątny zoom dla bezlusterkowców. Jest to propozycja obiektywu drogiego, ale też i uniwersalnego. Dodatkowo ma on jasną stałą przesłonę. Koszt zakupu tego sprzętu to 10400 złotych. Omawiany sprzęt jest zaliczany do klasy premium. Jest to obiektyw szerokokątny, który daje możliwość genialnej ostrości na całej powierzchni kadru. Dodatkowo został on zabezpieczony wieloma uszczelnieniami. Dzięki nim sprzęt ten jest odporny na złe warunki pogodowe. Nadaje się do użytku profesjonalnego, a dodatkowo jest on lżejszy od propozycji konkurencji. Bije on przeciwników również pod względem ostrości zdjęć, daje możliwość uzyskania fotografii o małym winietowaniu oraz minimalnych zniekształceniach. Obiektyw ten polecamy do zdjęć krajobrazu, architektury oraz fotografii ulicznej.

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM to najlepszy obiektyw do lustrzanek. Obiektyw ten daje nam połączenie długiej ogniskowej z bardzo jasną przesłoną oraz optyczną stabilizacją. To wszystko daje gwarancję zdjęć z efektem bokeh, ale też i stabilizację kadrów z ręki. Cena omawianego sprzętu to 6500 złotych. Jest on idealnym połączeniem wbudowanej stabilizacji obrazu z dużą jasnością. Daje to możliwość fotografowania z ręki przy kiepskim naświetleniu. Obiektyw polecamy profesjonalistom. Tak jak wcześniej omawiane egzemplarze, również i ten jest odporny na złe warunki atmosferyczne. Dodatkowo ma szybki i dokładny auto fokus. Zdaniem fachowców uzyskiwana ostrość tym obiektywem jest lepsza od poprzednich wersji obiektywu 85mm od firmy Canon. Obiektyw  oferuje atrakcyjne rozmyte tła. Obiektyw polecamy do fotografii portretowych i ślubnych robionych pełno klatkowymi lustrzankami z matrycami rozdzielczości.

Sigma 14-24mm f/2,8 DG HSM ART. To najlepszy obiektyw zoom dla lustrzanek. Nagroda nie mogła ominąć obiektywu spod sztandaru Sigma z serii ART. Obiektyw nie daje szerokiego zakresu ogniskowych, ale w zamian dostajemy jasną przesłonę oraz świetną optykę. Cena tego sprzętu to około 6000 złotych. Omawiana konstrukcja jest efektowna. To rzadkość spotkać bardzo jasny szerokokątny zoom o dużej ostrości. Dodatkowo w zdjęciach brak jest zniekształceń liniowych oraz brak oznak aberracji chromatycznej. Obiektyw został wykonany w bardzo wysokiej jakości. Posiada rewelacyjną ochronę przed kurzem i rozbryzgami. Ta propozycja również może być wykorzystywana w niesprzyjających warunkach pogodowych. Polecamy ten obiektyw do fotografowania krajobrazów oraz architektury. Dostępna jest wersja tego sprzętu dla pełno klatkowych lustrzanek cyfrowych. Cena obiektywu jest rozsądna i wyróżnia się na tle konkurencji.

Tamron 70-210 mm f/4 Di VC USD to najlepszy teleobiektyw do lustrzanek. Jest to obiektyw producenta, który od lat tworzy sprzęt będący budżetową alternatywą dla obiektywów proponowanych przez producentów aparatów. Wśród jego produktów coraz częściej można znaleźć propozycje o wysokiej jakości optyki. Zaletą jest tu niska cena. Koszt tego obiektywu to około 3250 złotych. Omawiany obiektyw łączy bardzo wysoka jakość optyki przy maksymalnym otworze przesłony f/4 oraz szybki i cichy autofocus oraz stabilizację optyczną. To wszystko w bardzo niskiej cenie. Te parametry sprawiają, że możemy uzyskać naprawdę imponująco ostre zdjęcia oraz minimalne odchylenia i atrakcyjne rozmycie tła. Konstrukcja tego obiektywu należy do lekkich, a dodatkowo jest odporna na wilgoć. To propozycja dla fotografów robiących zdjęcia na zewnątrz. Daje bardzo dobrą równowagę pomiędzy jakością obrazu, solidnością wykonania i poręcznością. To wspaniały wybór dla fanów fotografii.

Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to najlepszy zoom typu standard do bezlusterkowców. Ostatnia nasza propozycja to idealny uniwersalny obiektyw o szerokim zakresie ogniskowych oraz stałej przesłonie. To sprzęt wielozadaniowy i w tym się dobrze sprawdza. Cena tego obiektywu to 3700 złotych. Obiektyw to jasny standardowy zoom stworzony do pełno klatkowych aparatów bezlusterkowych. To kompaktowy sprzęt, więc bardzo lekki. Waży około 550 gram i doskonale pasuje do małych aparatów. Polecać możemy go do serii Sony A7. Dedykowany jest do najnowszych przetworników obrazowych mających wysoką rozdzielczość, co daje wystarczającą ilość szczegółów. Duża jasność daje możliwość łatwego rozmycia tła, co powoduje wspaniały efekt bokeh. Mamy tu do dyspozycji szybki i cichy auto fokus dający ostrość nawet przy poruszających się obiektach. Ten obiektyw to genialna relacja jakości do ceny.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl