Connect with us

Published

on

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu – informacje podstawowe, godziny otwarcia, sprawy do załatwienia

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu – informacje podstawowe, godziny otwarcia, sprawy do załatwienia

Z usług urzędu pracy w którymś momencie życia korzysta praktycznie każdy z nas i to nie tylko wtedy, gdy akurat poszukujemy zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu to placówka należąca do sektora usług finansowych. Warto poznać podstawowe fakty dotyczące jej funkcjonowania, w tym położenie, godziny otwarcia oraz zakres spraw, możliwych do załatwienia. Dane dotyczące PUP Kołobrzeg przydadzą się każdemu, kto w najbliższym czasie wybiera się do tego urzędu.

 

PUP Kołobrzeg – dane podstawowe

Powiatowy Urząd Pracy, czyli PUP Kołobrzeg zlokalizowany jest przy ulicy Katedralnej 46-48 w Kołobrzegu. Urząd funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. PUP Kołobrzeg to jednostka nieposiadająca tożsamości prawnej i wchodzi w skład jednostki organizacyjnej powiatu. Urząd zajmuje się obsługą osób poszukujących pracy lub chcących doskonalić swoje umiejętności zawodowe, a także pracodawców i przedsiębiorców. Budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Urząd Pracy w Kołobrzegu to nie tylko placówka wyszukująca oferty pracy dla bezrobotnych. Zajmuje się także pomocą w wyszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników świadczoną dla pracodawców, organizacją szkoleń czy różnego rodzaju kursów doszkalających, w tym również finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 

Informacje dla osób poszukujących pracy

Każda osoba bezrobotna ma prawo do zarejestrowania się w PUP Kołobrzeg. Można tego dokonać drogą online, co znacznie ogranicza formalności oraz jest wygodne zarówno dla petenta, jak i dla urzędu. Wszystkie formalności można wykonać poprzez stronę internetową PUP Kołobrzeg. Do ustalenia statusu osoby na rynku pracy wymagane jest podanie danych osobowych, posiadanych kwalifikacji, okresów zatrudnienia czy sytuacji rodzinnej. Ważne jest także podanie preferencji kandydata odnośnie przyszłej pracy. Wniosek pozwoli na wygenerowanie daty i godziny wizyty w PUP Kołobrzeg – spowoduje to znaczne ograniczenie formalności i brak konieczności stania w kolejkach. Osoba bezrobotna zostanie poproszona na miejscu o dokumenty potwierdzające podane dane i zostanie ustalony termin kolejnej wizyty, podczas której zaprezentowane zostaną oferty pracy. Oczywiście na stronie internetowej PUP Kołobrzeg regularnie pojawiają się oferty pracy – jeśli osoba bezrobotna znajdzie ofertę która spełnia jego oczekiwania, można zgłosić się do urzędu w terminie innym, niż pierwotnie ustalony.

PUP Kołobrzeg stara się podejmować różnorodne środki aktywizacji zawodowej, organizując szkolenia, kursy doszkalające i podnoszące kwalifikacje. Osoby bezrobotne biorące udział w tego typu projektach nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów, natomiast w okresie trwania projektu pobierają stypendium. PUP Kołobrzeg zajmuje się także wypłacaniem zasiłków dla osób bezrobotnych, których wysokość i czas trwania zależne jest od ostatniej historii zatrudnienia bezrobotnego.

 

Oferta dla pracodawców

Mimo, iż PUP Kołobrzeg kojarzy się głównie z instytucją dedykowaną dla osób poszukujących pracy, aktywnie współpracuje również z lokalnymi przedsiębiorstwami. PUP Kołobrzeg oferuje pracodawcom bezpłatną pomoc w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów, a także pomoc w rozwoju zawodowym pracowników. Urząd Pracy oferuje także różnorodne szkolenia, dzięki czemu pracodawcy otrzymują szansę na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników. PUP Kołobrzeg wspiera projekty mające na celu tworzenie nowych miejsc pracy, a także pomaga w załatwianiu formalności związanych z zatrudnieniem cudzoziemców. Urząd Pracy wspiera również pracodawców w zakresie tworzenia miejsc pracy i zatrudniania osób o zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności. Oferuje różnego typu pożyczki finansowe dedykowane dla pracodawców, którzy chcą tworzyć nowe miejsca pracy, w tym również dla pracowników kierowanych do zatrudnienia z Urzędu Pracy.

 

Oferty pracy, staży, praktyk

Na stronie internetowej PUP Kołobrzeg pracodawcy mogą publikować oferty pracy, korzystając z pośrednictwa Urzędu. Zainteresowani mogą w ten sposób poszukiwać również ofert praktyk oraz stażu. Dodawane oferty dotyczą staży i praktyk zarówno dodawanych przez pracodawców, jak i możliwych do skorzystania za pośrednictwem PUP Kołobrzeg. Oferty są naprawdę różnorodne. Posiadają różne rodzaje umów o pracę, wymiary etatu czy proponowane wynagrodzenie brutto. Specjalnie oznaczone oferty przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, a także osób zarejestrowanych w urzędzie. Część ofert może być oznaczona logiem opisującym oferty pracy w ramach sieci EURES lub w krajach UE. Pracodawcy poszukujący pracowników mogą również przeglądać oferty dotyczące osób poszukujących pracy na określonych stanowiskach. Dzięki temu w łatwy sposób mogą sprawdzić, czy w ich regionie znajdują się wykwalifikowani pracownicy, którzy mogliby podjąć zatrudnienie na proponowanych stanowiskach. PUP Kołobrzeg na stronie internetowej umieszcza ponadto informacje dotyczące najnowszych szkoleń, targów czy giełd.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Rowerem przez Kołobrzeg

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Published

on

Rowerem przez Kołobrzeg
Rowerem przez Kołobrzeg

Kołobrzeg słynie nie tylko z wielu atrakcji ale i możliwości aktywnego spędzania czasu. To właśnie Kołobrzeg znany jest z wielu ciekawych ścieżek rowerowych które urozmaicą nam pobyt w tym nadmorskim kurorcie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Politics

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.

Published

on

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.
Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Przydatne informacje dla kandydatów!
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Gdzie na zakupy w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti.

Published

on

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu – informacje, które powinien poznać każdy pasażer!
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl