Entertainment

Rydzyk zakłada partię

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.

Published

on

Rydzyk zakłada partię
Rydzyk zakłada partię

Zdaniem Ojca Rydzyka, PiS nie sprostał obietnicom, szczególnie tym dotyczącym zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Redemptorysta sam, postanowił założyć partię.

Już od jakiegoś czasu narastały niesnaski między toruńskim oligarchą a PiS. T. Rydzyk publicznie okazywał niezadowolenie z decyzji personalnych prezesa, takich jak usunięcie z rządu Macierewicza, Szyszki z funkcji ministra środowiska czy Beaty Szydło z funkcji premiera. Krytykował rząd z powodu braku zapału i konsekwencji w zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, domagał się większego finansowania swoich mediów i uczelni, argumentując, że państwowe „przesiąknięte lewactwem i gender” uniwersytety dostają porównywalne pieniądze. Konflikt urósł do tego pułapu, że w tym roku Kaczyński nie wysłał swemu patronowi listu gratulacyjnego z okazji urodzin Radia Maryja.

Panowało jednak przekonanie, że symbioza między władzą a Toruniem jest nierozerwalna – Rydzyk miał być uzależniony od pieniędzy, którymi hojnie obsypywali go rządzący, ci ostatni zaś „jechali” na jego poparciu. Rydzykowi wyjątkowo zależało na umieszczeniu swoich ulubieńców – Marka Jurka, Anny Sobeckiej, Urszuli Krupy – na czołowych miejscach list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Jak wiadomo, jest to fucha jakich mało, a wdzięczni protegowani z pewnością zrewanżowaliby się dobroczyńcy. Nie mogąc zmusić Kaczyńskiego do posłuszeństwa, Rydzyk w końcu postanowił sam zatroszczyć się o swoje interesy polityczne. Europoseł Mirosław Piotrowski, który dostał się do PE z list PiS, gdzie znalazł się właśnie dzięki Rydzykowi, potwierdził w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, że złożył w sądzie wniosek o rejestrację nowej partii politycznej: Ruch Prawdziwa Europa. – Według wewnętrznych sondaży mamy około 18 proc. poparcia. Dostaniemy siedem– osiem mandatów w PE – wyznał portalowi niewymieniony z nazwiska współpracownik Ojca Dyrektora. – Były poseł PiS i były wiceprezes PZU Andrzej Jaworski zostałby jedynką na Mazowszu.

A na liście znaleźliby się również: były minister środowiska Jan Szyszko, euro posłanka Urszula Krupa, posłanka Gabriela Masłowska, posłanka Anna Sobecka, europoseł Mirosław Piotrowicz. Program nowej partii ma być oparty na założeniach inicjatywy Europa Christi, która dąży do „odbudowania chrześcijańskiej tożsamości Europy”, a za największe zagrożenia uważa ateizm, neomarksizm, nihilizm, hedonizm i islam. W prawicowych kuluarach, aż huczy od plotek. Politycy wspólnie twierdzą, że redemptorysta chce swoim ruchem zaszantażować Kaczyńskiego. Co prawda każdy ma prawo założyć partie, ale jedność prawicy jest gwarantem sukcesu w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Ojciec Tadeusz Rydzyk, w tym kluczowym dla nadchodzącej kampanii wyborczej miejscu, stara się wykorzystać wszelkie sposoby do osiągnięcia swojego celu, nie bacząc na późniejsze konsekwencje.

Według sondaży, jakie publikują media, partia Rydzyka może już teraz liczyć na 18% poparcia społecznego. Zdaniem posłanki Sobeckiej, Ojciec Dyrektor nie włącza bliskich mu polityków PiS, do których ona należy, do „partyjniackich” rozgrywek. Jej zdaniem priorytetem działania redemptorysty jest Polska i to aby u władzy byli wyłącznie ludzie poważni i odpowiedzialni. Tego typu ruchy jednoznacznie wskazują, że polska prawica zaczyna kruszyć się u podstaw.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Entertainment

Inność, czyli LGBT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Published

on

Inność, czyli LGBT
Inność, czyli LGBT

Mnóstwo ludzi bojkotuje parady LGBT, bo uważają, że to zło stworzone przez szatan. Czy przypadkiem brak akceptacji i nienawiść do bliźniego nie zostały zabronione przez Biblię?

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Entertainment

3 maja- święto uchwalenia konstytucji z wykładem Donalda Tuska w tle.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem.

Published

on

3 maja- święto uchwalenia konstytucji z wykładem Donalda Tuska w tle.

Artykuł opisuje obchody święta chwalenia konstytucji 3 maja oraz wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Entertainment

Jak wyjść z pętli zadłużenia – długi to nie koniec świata!

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.

Published

on

Jak wyjść z pętli zadłużenia - długi to nie koniec świata!
Jak wyjść z pętli zadłużenia - długi to nie koniec świata!

Długi nie oznaczają końca świata. Jak wyjść z pętli zadłużenia i nie dać się bezprawnym działaniom? Z każdej sytuacji jest wyjście, nie bójmy się podjąć rękawicy!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne