Wymiana walut przez Internet

Wraz z rozwojem technologii większość spraw codziennych przenosi się do Internetu. Wraz z tą tendencją do sieci przeniosły się też kantory wymiany walut.

W sieci taniej

Internetowe kantory powili wypierają te tradycyjne, stacjonarne. Dzieje się tak dlatego, że wymiana euro i innych walut przez Internet jest po prostu tańsza. Kantory on-line zazwyczaj narzucają niższy spread czyli różnicę w cenie między kupnem waluty a jej sprzedażą. Niekiedy może ona wynosić zaledwie kilka groszy. Co więcej, internetowe kantory nie muszą ponosić kosztów wynajmu lokalu i zatrudniania szeregu wykwalifikowanych pracowników, przez co ich koszty operacyjne są mniejsze. Dzięki temu, korzystanie z usług kantoru on-line jest dla użytkownika tańsze, a jednocześnie bezpieczniejsze niż wyprawa do kantoru stacjonarnego, gdyż wszelkie transakcje online są przeprowadzane bezgotówkowo. Internetowe kantory podlegają tym samym regulacjom prawnym co kantory stacjonarne, zabezpieczając tym samym interesy swoich klientów. Kantory online oferują także specjalne, korzystne pakiety dla firm, obejmujące możliwość obsługi transakcji międzynarodowych. Za takie usługi wystawiana jest faktura VAT a spread i prowizję kantoru można negocjować. Co ważne, wszelkie opłaty poniesione przez przedsiębiorstwo podczas wymiany walut, są rozliczane z fiskusem jako koszty uzyskania przychodu.

Jak to działa?

Żeby skorzystać z usług kantoru online należy założyć konto walutowe w walucie, na którą chcemy wymienić nasze dewizy lub złotówki. Po dokonaniu wymiany, kantor przelewa ustaloną kwotę na nasz rachunek dewizowy. Kantory oferują również usługę „wirtualnego portfela”, działającego na zasadzie konta pre-paid. W takim portfelu znajdują się zdeponowane przez użytkownika środki finansowe, które można dowolnie wymieniać wedle uznania i w każdej chwili wykonać zlecenie przelewu na wskazany rachunek.
Kantory online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wymienić większe kwoty pieniędzy lub samodzielnie spłacają kredyty walutowe. Za pośrednictwem kantoru można łatwo wykonać wymianę między walutą obcą a walutą obcą, na przykład możliwa jest wymiana euro na franki szwajcarskie lub odwrotna wymiana franków na euro. Dokonując takiej transakcji możemy wymienioną walutę przesłać od razu na wskazany rachunek bankowy, oszczędzając na przewalutowaniu i spreadzie. Internetowa wymiana euro czy innych znaczących walut może przynieść naprawdę spore oszczędności.

Jak wybrać kantor internetowy?

Mimo coraz większej popularności kantorów online, Polacy ciągle boją się tego typu rozwiązań. Wybierając kantor, kierujmy się przede wszystkim opiniami jego użytkowników. Można w tym celu skorzystać z internetowych porównywarek lub poszukać opinii na forach internetowych. Jeśli interesuje nas wymiana EUR na CHF, możemy poszukać informacji wśród innych osób spłacających kredyty walutowe lub zarabiających za granicą. Warto mimo wszystko przełamać swoje obawy i skorzystać z nowoczesnych opcji wymiany, gdyż szerszej perspektywie mogą przynieść nam wymierne korzyści.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gośka
Gośka
5 lat temu

Pracuje za granicą i często przesyłam pieniądze do Polski, właśnie za pośrednictwem internetowego kantoru KantorEkspert.pl Najlepsze ceny na rynku i mega szybka obsługa transakcji. Ponadto zawsze można telefonicznie negocjować kurs i zawsze udało mi się coś wytargować! Naprawdę godny polecenia

Anna
Anna
5 lat temu

To prawda, internet sprawia, że rzeczy stają się coraz bardziej wygodne. Też zaczęłam korzystać z kantorów online.

Kategorie
———————————–