Nadbałtyckie kurorty: Kołobrzeg

Jest miastem pełnym niezwykłych atrakcji, a wczasy spędzone na jego terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Kołobrzeg to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, a jednocześnie – jeden z najpopularniejszych punktów nad Bałtykiem.

Tu każdy z nas może znaleźć dla siebie noclegi w dobrych warunkach, a liczne atrakcje sprawiają, że nikt tu nudzić się nie będzie. Czym może oczarować turystów Kołobrzeg?

Kołobrzeg znany jest przede wszystkim jako niezwykłe uzdrowisko oraz wielkie miasto, które – dzięki położeniu na wybrzeżu Bałtyku – stało się ważnym ośrodkiem turystycznym. Wspaniałe lasy, bogate złoża solanki oraz malownicza okolica – oto walory, dzięki którym Kołobrzeg szybko podbił serca letników.

Kto spędzi wczasy w tym mieście, ten z pewnością szybko odpocznie i poprawi stan swego zdrowia. Warto jednak pamiętać, że Kołobrzeg to nie tylko atrakcje ściśle związane z morzem.

To również rewelacyjne zabytki i perełki dawnej architektury, którym w trakcie pobytu w tej części kraju również warto poświęcić nieco uwagi. Co zatem warto zobaczyć w Kołobrzegu? Jedną z ważniejszych ciekawostek na terenie tego nadmorskiego miasta jest Najświętszej Marii Panny – średniowieczna budowla, pochodząca z przełomu XIV i XV wieku.

Na turystów czeka tu również słynna Akademia Rycerska oraz latarnia morska, która już dawno stała się symbolem tego nadbałtyckiego uzdrowiska.

Kto znajdzie dla siebie noclegi w Kołobrzegu, ten będzie mógł spędzić tu niezapomniane wczasy nad polskim morzem. Ciekawe atrakcje i piękne widoki – oto główne powody, dla których warto postawić na wypoczynek w tym właśnie miejscu.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
4 lat temu

Jedną z ciekawych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu, na pewno jest Ukryta Kraina

Kategorie
———————————–