Connect with us

Published

on

Łomżyńska prokuratura zajęła się sprawą kolejnego molestującego duchownego z Grąd Woniecko . Były ministrant przerwał milczenie.

Grądy-Woniecko (pow. Zambrów) to ponad tysięczna, popegeerowska podlaska wieś, znana z wysokiej stopy bezrobocia i zakładu karnego o charakterze otwartym. Wierni parafii pw. Miłosierdzia Bożego ze strony diecezji łomżyńskiej dowiedzieli się o niespodziewanych zmianach duszpasterskich w ich wspólnocie. „W związku z tym, że do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło w ostatnich dniach zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy Woniecko. Pragniemy poinformować, że kapłan ten złożył rezygnację z urzędu proboszcza parafii, która to rezygnacja została przyjęta przez Biskupa Łomżyńskiego.

Została także rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła. Biskup Łomżyński zatroszczył się o bieżącą posługę duszpasterską w parafii mianując administratora do czasu podjęcia innych decyzji.” – czytamy w oświadczeniu kurii z dn. 13 października. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Łomży nie zdradzają wielu szczegółów. – W piątek 12 października, wpłynęło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łomży, prowadzone są czynności sprawdzające, mające na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia – w oficjalnym stanowisku informuje Rafał Kaczyński, zastępca prokuratura okręgowego.- Mogę jedynie powiedzieć, że dotyczy to sfery obyczajowej. Postępowanie jest na wczesnym etapie, będzie złożony wniosek do sądu o przesłuchanie, po tym będziemy prowadzić dalsze czynności – dodaje.

FiM udało się ustalić, iż sprawa dotyczy zdarzeń sprzed 8 lat. Zgłaszający molestowanie, dziś dwudziestokilkuletni mężczyzna, w czasie gdy ks. Adam S. miał dopuścić się czynów zabronionych, był niespełna 15-letnim dzieckiem. Pochodzący z Nacpolska duchowny oprócz przewodzenia wspólnocie parafialnej, pełnił także funkcję kapelana w tutejszym zakładzie karnym. Z relacji mieszkańców wynika, iż od lat podejrzewali księdza o skłonności homoseksualne. – Wszyscy wiedzieli, że lubi chłopców. – relacjonuje jedna z mieszkanek Grąd – Znany jest przypadek podróży do Zakopanego z jednym z młodych chłopaków ze wsi czy obdarowywanie innych, też w podobnym wieku, motocyklami i drogimi prezentami. Wierni czasami widzieli księdza pod wpływem alkoholu. Zdarzało też, że nie pojawiał się na mszy. Inna rzecz, że przez lata uczył w szkole, zajmował się grupą ministrantów i nie było słychać skarg. – dodaje. Dosyć spora grupa parafian staje murem za swoim duszpasterzem i nie dowierza rewelacjom licząc na to, że sprawa niebawem się wyjaśni, a ksiądz zostanie oczyszczony z zarzutów.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

artykuły

Ekshumacja szczątek dziecir

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates.

Published

on

Ekshumacja szczątek dzieci
Ekshumacja szczątek dzieci

Irlandzki rząd wydał zgodę na ekshumację około 800 niemowląt i małych dzieci spoczywających w szambie na terenie byłego katolickiego ośrodka w Tuam. Papież milczy w sprawie partycypacji Watykanu w kosztach przedsięwzięcia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Business

Szczątki w ambasadzie Watykanu

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui.

Published

on

Szczątki w ambasadzie Watykanu
Szczątki w ambasadzie Watykanu

W piwnicach Villa Giorgina, gdzie mieści się nuncjatura apostolska w Rzymie, znaleziono ludzkie szczątki. Czy są to kości jednej, czy dwóch nastolatek zaginionych 35 lat temu, mają stwierdzić testy DNA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Business

Kościelna kariera gwałciciela

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Published

on

Kościelna kariera gwałciciela
Kościelna kariera gwałciciela

Ksiądz skazany w USA za gwałt na 17-latce przez dziewięć lat spokojnie pełnił posługę w parafii w Orzechowie. I pełniłby ją dalej, gdyby nie publikacja serwisu OKO.PRESS.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl