Connect with us

Published

on

Kancelarie komornicze to niezwykle przydatne w obrocie gospodarczym instytucje. Jeśli jakaś osoba lub firma winne są nam pieniądze, to najczęściej kończy się na egzekucji komorniczej prowadzonej właśnie przez komornika. Wśród sposobów na odzyskanie należnych wierzycielowi pieniędzy jest również ten, który pozwala komornikowi na zajęcie ruchomości, w tym sprzętu komputerowego, należącego do dłużnika. I jeśli dłużnik nie spłaci wskazanej przez komornika kwoty przed terminem licytacji, to ruchomości te mogą zostać zlicytowane, a środki uzyskane z licytacji komorniczej po pokryciu jej kosztów są przekazywane wierzycielowi. Same licytacje komornicze są czasem okazją do zakupienia poszukiwanego przez nas sprzętu komputerowego. Zobaczmy więc, gdzie znaleźć informacje o licytacjach komorniczych, jak do nich przystąpić i jak licytować, by kupić wymarzony sprzęt komputerowy.

Gdzie znaleźć informacje o licytacjach komorniczych?

Informacje o licytacjach komorniczych są danymi publicznymi, udostępnianymi na wiele różnych sposobów. W praktyce okazuje się, że komornicy informacje o licytacji umieszczają najczęściej na stronie internetowej własnej kancelarii komorniczej, w budynku sądu rejonowego w obrębie którego działają, a także na wyspecjalizowanych stronach internetowych agregujących dane z wielu kancelarii komorniczych w Polsce. Jeśli zainteresowani jesteśmy udziałem w licytacji jedynie w naszej okolicy, to najlepszym rozwiązaniem jest monitorowanie strony internetowej komornika lub wizyty w sądzie. W przypadku osób mobilnych lub tych interesujących się na przykład nieruchomościami, popularne jest analizowanie tysięcy informacji o licytacjach komorniczych które znajdują się na wspomnianych serwisach – takich jak chociażby www. licytacje. komornik. pl.

Wadium i przygotowania do licytacji

Każdorazowo przed przystąpieniem do licytacji musimy dokładnie przeczytać warunki uczestnictwa z niej. Często z licytacji wykluczone są osoby powiązane rodzinnie z dłużnikiem czy też licytanci, którzy wcześniej nie wykonali warunków umowy (nie zapłacili za kupione przedmioty). Obwieszczenie o licytacji zawiera również szczegółowe informacje dotyczące wartości przedmiotów licytowanych, datę, miejsce oraz godzinę rozpoczęcia licytacji. Znajdziemy tam też informacje dotyczące wadium. Najczęściej w przypadku ruchomości nie jest wymagane wcześniejsze jego wpłacenie, a wystarczy okazanie środków przed przystąpieniem do licytacji – komornik musi pobrać wtedy wadium w wysokości 10% wartości licytowanych przedmiotów. Co ważne, wadium to musi być wpłacone co najmniej dzień wcześniej, jeśli planujemy zakup nieruchomości. Sprzęt komputerowy ma z reguły wartość kilkuset, maksymalnie kilku tysięcy złotych, więc taka ilość gotówki może być nam potrzebna podczas licytacji komorniczej.

Licytacja komornicza sprzętu komputerowego

Często zdarza się, że licytacja komornicza zostanie odwołana. Wśród najczęstszych przyczyn wymienić można spłatę zobowiązania przez dłużnika, brak dłużnika w domu w dniu licytacji czy odwołanie licytacji z przyczyn wskazanych przez komornika. Jeśli jednak licytacja zostanie przeprowadzona, to na jej miejscu powinniśmy być co najmniej kilka minut przed rozpoczęciem. Wtedy też komornik przygotowuje dokumenty w których wskazywane są dane sprzętu komputerowego i dane licytantów. Istnieje też możliwość obejrzenie licytowanych ruchomości, ale ich włączenie i szczegółowe okazanie zależne jest od woli dotychczasowego właściciela. Sama licytacja przebiega w sposób bardzo prosty. Osoby zainteresowane zakupem na przykład notebooka licytują od ceny wskazanej przez komornika w górę, podając swoje propozycje cenowe. Wygrywa oczywiście najwyższa z nich. Licytant który zakupił przedmiot musi zapłacić wylicytowaną kwotę, podpisać dokumenty dotyczące sprzedaży przedmiotu i od tej pory może swobodnie dysponować zakupionym sprzętem. Pozostałym licytantom zwracane są wadia, a licytacja zostaje zakończona. Komornik odzyskał środki dla wierzyciela, dłużnik spłacił przynajmniej część zobowiązania, a licytant który wygrał może cieszyć się zakupionym przez siebie sprzętem komputerowym.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl