Connect with us

Published

on

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu, czyli zestawienie najważniejszych informacji o placówce

Sąd Rejonowy Kołobrzeg to miejsce, którego z reguły każdy chciałby uniknąć, jednak jest w naszym życiu wiele spraw, które właśnie na łamach sądu da się sprawiedliwie rozstrzygnąć. Warto poznać podstawowe informacje odnośnie funkcjonowania oraz zakresu działania placówki sądowej w Kołobrzegu w województwie zachodniopomorskim. W miejsce to przybywają bowiem interesanci nie tylko z samego miasta, ale właściwie z zasięgu całego województwa.

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu – informacje podstawowe, które warto znać

Sąd Rejonowy Kołobrzeg działa przy ulicy Katedralnej 13, położony jest tuż obok miejskiej starówki oraz Baszty Lontowej. Do siedziby sądu można dojechać komunikacją miejską – dokładniej autobusem miejskim numer 5 (przystanek – Aleja św. Jana Pawła II). Dla wygody interesantów, wszystkie wydziały sądu zlokalizowano w jednym budynku. Są to – I Wydział Cywilny, II Wydział Karny, III Wydział Rodzinny i Nieletnich, IV Wydział Pracy oraz V Wydział Ksiąg Wieczystych. Przy wejściu do budynku sądu można znaleźć tablicę informująca o rozmieszczeniu poszczególnych wydziałów, a dodatkowo można poprosić o pomoc w informacji. W Budynku sądu znajdują się ponadto sekcje – Windykacji Należności Sądowych, Oddział Administracyjny czy Księgowość. W budynku Sądu Rejonowego mieści się Biuro Obsługi interesantów, które jest czynne w poniedziałek w godzinach od 7:15 do 18:00 oraz od wtorku do piątku między godzinami 7.15 a 15:00. Interesanci mogą również korzystać z Czytelni Akt, Biura Podawczego czy Kasy Sądu. Godziny funkcjonowania tych placówek można znaleźć na stronie internetowej.
Informacje dla interesantów

Każdy z interesantów Sądu Rejonowego ma prawo do składania skarg i wniosków. Prezes Sądu Rejonowego w Kołobrzegu jest organem odpowiednim do ich rozpatrywania. Skargi i wnioski można wysyłać droga pocztową bezpośrednio na adres sądu, a także składać osobiście w budynku przy ulicy Katedralnej poprzez Biuro podawcze. Sąd Rejonowy Kołobrzeg posiada także adres e-mail, na który można przesyłać wnioski – sr.kolobrzeg@koszalin.so.gov.pl. Sąd Rejonowy Kołobrzeg udziela bezpłatnej porady prawnej, a także prowadzi nieodpłatne dyżury mediatorów, którzy mogą pomóc w rozwiązywaniu spraw bez skierowania ich na drogę sądową. Przy Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu działają również komornicy, którzy przyjmują interesantów w godzinach pracy swoich kancelarii. Na stronie internetowej sądu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami, o które często pytają zainteresowani. Sąd Rejonowy Kołobrzeg udziela między innymi informacji w zakresie opłat wnoszonych przy postępowaniach sądowych, procedur związanych ze wszczynaniem postępowania czy tego, kto i na jakich zasadach może zostać oskarżycielem posiłkowym.

Załatwienie sprawy przez Internet

Część spraw interesanci mogą załatwiać drogą internetową, bez wychodzenia z domu. Wystarczy sprawdzić sprawy możliwe do załatwienia, które znajdują się na stronie portal.szczecin.sa.gov.pl. Użytkownik systemu ma prawo do pozyskania informacji na temat prowadzonej sprawy i podejmowanych czynnościach. Osoby fizyczne, aby założyć konto w serwisie muszą dokonać rejestracji, a następnie udać się do Biura Obsługi interesantów. Przekazanie aktualnego dowodu tożsamości pozwala potwierdzić podane przy rejestracji dane i tym samym aktywację konta przez Sąd Rejonowy Kołobrzeg. Użytkownik w biurze otrzymuje wydruk będący potwierdzeniem założenia konta – logowanie następuje poprzez numer PESEL oraz hasło, które użytkownik otrzymuje w biurze. W dowolnym momencie można je zmienić na własne. Już kolejnego dnia po aktywacji konta, na profilu użytkownika mogą pojawić się pierwsze sprawy, prowadzone przez Sąd Rejonowy Kołobrzeg. Oczywiście czas dodania spraw może być zmienny w zależności od wydziału i tego, kiedy informacje zostały wprowadzone. W razie kłopotów z widocznością danych spraw mimo upływu dłuższego czasu od aktywacji konta, warto skontaktować się z Biurem Obsługi interesantów.

Wokanda

Sąd Rejonowy Kołobrzeg daje możliwość sprawdzenia informacji tzw. Wokandy. Są to informacje o danej sprawie, do których każdy może otrzymać wgląd. Na stronie internetowej sądu znajdują się stale aktualizowane dane dotyczące właśnie prowadzonych spraw, terminu rozprawy wraz z numerem sali i godziną rozpoczęcia. Nie ma w nich wymienionych żadnych nazwisk, jednak osoba znająca konkretną sprawę i jej sygnaturę, ma ułatwiony dostęp do danych, których poszukuje. W razie trudności z poszukiwaniami, Sąd Rejonowy Kołobrzeg posiada specjalną wyszukiwarkę spraw. Już po samym numerze sprawy możemy ją wyszukać w zaledwie kilka sekund, nawet jeśli dana sprawa jest już dawno zakończona. Dzięki temu nie ma konieczności udawania się do sądu, by sprawdzić podstawowe dane odnośnie interesującego nas postępowania. Sąd Rejonowy Kołobrzeg podobnych informacji może udzielić również telefonicznie, jednak sprawdzenie ich drogą online jest znacznie wygodniejsze zarówno dla pracowników sądu, jak i samego zainteresowanego.

0 0 votes
Article Rating

Kołobrzeg

Rowerem przez Kołobrzeg

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Published

on

Rowerem przez Kołobrzeg
Rowerem przez Kołobrzeg

Kołobrzeg słynie nie tylko z wielu atrakcji ale i możliwości aktywnego spędzania czasu. To właśnie Kołobrzeg znany jest z wielu ciekawych ścieżek rowerowych które urozmaicą nam pobyt w tym nadmorskim kurorcie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Politics

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.

Published

on

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.
Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Przydatne informacje dla kandydatów!
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Gdzie na zakupy w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti.

Published

on

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu – informacje, które powinien poznać każdy pasażer!
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl