Grupsera kapelana

Kapelan podejrzewany o wnoszenie na teren więzienia telefonów komórkowych i wynoszenie informacji, dodatkowo prześwietlany jest pod kątem współpracy z gangiem Słowika.

Ksiądz Emil P. od 2015 roku pełnił funkcję kapelana w ZK w Stargardzie. W sierpniu br. został on zwolniony dyscyplinarnie po tym, jak ujawniono wnoszenie przez niego na teren więzienia telefonów komórkowych z przeznaczeniem nielegalnego korzystania przez osadzonych. Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadząca postępowanie w tej materii poinformowała, że uzyskana w toku dochodzenia wiedza została dołączona do trwającego równolegle śledztwa związanego ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. prokurator Marcin Lorenc , rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w szczecinie potwierdził, że Mogę potwierdzić, prokuratura otrzymała materiały dotyczące przemytu rzez kapaelana telefonów w paczkach z tytoniem oraz informacji (grypsów) do osadzonych Postępowanie, do którego dołączono materiały dotyczy zorganizowanych grup przestępczych, w tym grupy, w której działali m.in. pochodzący ze Stargardu Andrzej Z. pseudonim Słowik oraz jego konkubina Marta M.

 

Oboje zatrzymani, obecnie przebywają w areszcie śledczym. Nie jest do końca jednoznaczne, że ksiądz działał na zlecenie tej konkretnej  grupy, czy też świadomie z nią współpracował. Mógł być jedynie narzędziem w rękach bandytów. Niemniej jednak gangsterzy z tego środowiska odpowiedzialni są za liczne przestępstwa związane z handlem narkotykami ia w szególności dopalaczami na terenie stargardzkiego więzienia. Mecensa reprezentujący Emila P. twierdzi, ze ksiądz padł ofiarą oszustów i nie działał świadomie. Zdaniem obrońcy  został on namówiony do wniesienia tytoniu, w którym bez wiedzy kapelana był ukryty telefon.  Więźniowie mieli świadomość, że mogą przez księdza załatwić różne rzeczy i korzystali z tej możliwoiści, a duchowny niestety nie umiał zachować do nich dystansu i dlatego został kozłem ofiarnym. Pomimo trwającego wielowątkowego śledztwa  ksiądz  Emil P. nadal pełni posługę duszpasterską w swojej parafii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–