Connect with us

Published

on

Kapelan podejrzewany o wnoszenie na teren więzienia telefonów komórkowych i wynoszenie informacji, dodatkowo prześwietlany jest pod kątem współpracy z gangiem Słowika.

Ksiądz Emil P. od 2015 roku pełnił funkcję kapelana w ZK w Stargardzie. W sierpniu br. został on zwolniony dyscyplinarnie po tym, jak ujawniono wnoszenie przez niego na teren więzienia telefonów komórkowych z przeznaczeniem nielegalnego korzystania przez osadzonych. Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadząca postępowanie w tej materii poinformowała, że uzyskana w toku dochodzenia wiedza została dołączona do trwającego równolegle śledztwa związanego ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. prokurator Marcin Lorenc , rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w szczecinie potwierdził, że Mogę potwierdzić, prokuratura otrzymała materiały dotyczące przemytu rzez kapaelana telefonów w paczkach z tytoniem oraz informacji (grypsów) do osadzonych Postępowanie, do którego dołączono materiały dotyczy zorganizowanych grup przestępczych, w tym grupy, w której działali m.in. pochodzący ze Stargardu Andrzej Z. pseudonim Słowik oraz jego konkubina Marta M.

 

Oboje zatrzymani, obecnie przebywają w areszcie śledczym. Nie jest do końca jednoznaczne, że ksiądz działał na zlecenie tej konkretnej  grupy, czy też świadomie z nią współpracował. Mógł być jedynie narzędziem w rękach bandytów. Niemniej jednak gangsterzy z tego środowiska odpowiedzialni są za liczne przestępstwa związane z handlem narkotykami ia w szególności dopalaczami na terenie stargardzkiego więzienia. Mecensa reprezentujący Emila P. twierdzi, ze ksiądz padł ofiarą oszustów i nie działał świadomie. Zdaniem obrońcy  został on namówiony do wniesienia tytoniu, w którym bez wiedzy kapelana był ukryty telefon.  Więźniowie mieli świadomość, że mogą przez księdza załatwić różne rzeczy i korzystali z tej możliwoiści, a duchowny niestety nie umiał zachować do nich dystansu i dlatego został kozłem ofiarnym. Pomimo trwającego wielowątkowego śledztwa  ksiądz  Emil P. nadal pełni posługę duszpasterską w swojej parafii.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Entertainment

Inność, czyli LGBT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Published

on

Inność, czyli LGBT
Inność, czyli LGBT

Mnóstwo ludzi bojkotuje parady LGBT, bo uważają, że to zło stworzone przez szatan. Czy przypadkiem brak akceptacji i nienawiść do bliźniego nie zostały zabronione przez Biblię?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Entertainment

3 maja- święto uchwalenia konstytucji z wykładem Donalda Tuska w tle.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem.

Published

on

3 maja- święto uchwalenia konstytucji z wykładem Donalda Tuska w tle.

Artykuł opisuje obchody święta chwalenia konstytucji 3 maja oraz wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Entertainment

Rydzyk zakłada partię

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.

Published

on

Rydzyk zakłada partię
Rydzyk zakłada partię

Zdaniem Ojca Rydzyka, PiS nie sprostał obietnicom, szczególnie tym dotyczącym zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Redemptorysta sam, postanowił założyć partię.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl