Connect with us

Published

on

Celem artykułu jest przedstawienie oraz dokładny opis korzyści, które wynikają ze studiowania na kierunku filologia germańska. Ważnym elementem jest także przedstawienie podstawowych informacji na temat kultury krajów niemieckojęzycznych.

Każdego roku tysiące młodych ludzi, którzy właśnie zdobyli średnie wykształcenie zastanawia się nad wyborem swojej dalszej drogi życiowej. Jedni decydują się na zakończenie edukacji i zdobywanie doświadczenia, drudzy zaś stawiają na wykształcenie. Wśród ludzi, którzy decydują się kontynuować edukację  są też tacy, którzy od lat fascynują się Szwajcarią, znają każdy utwór Rammstein, a język naszych zachodnich sąsiadów nie kojarzy im się z wojną lecz z bogatym dziedzictwem kulturowym. Nie ma zatem wątpliwości, że z myślą o tego typu ludziach powstały studia na kierunku filologia germańska, które wyposażą nie tylko w perfekcyjną znajomość języka niemieckiego (niekiedy także innego języka germańskiego) lecz także pozwolą odbyć niesamowitą podróż po niemieckojęzycznym świecie pełnym niesamowitych doznań. Jakie są jeszcze inne powody, dla których warto studiować germanistykę? Tego z pewnością można się dowiedzieć poprzez dokładne przeczytanie tego artykułu.

Po pierwsze – to nie jest kurs językowy

Osoby, które zastanawiają się nad studiowaniem germanistyki powinny wiedzieć, że tego typu studia obejmują nie tylko naukę języka niemieckiego lecz także dają możliwość dokładniejszego zapoznania się z kulturą krajów niemieckojęzycznych, co pozwala zaznać niesamowitych doznań oraz poszerzyć swoje horyzonty.  Znajomość twórczości Bettiny von Arnim bądź możliwość porozumiewania się językiem tubylców podczas weekendowego pobytu w Wiedniu z pewnością wpłynie na podwyższenie własnego ego.

Po drugie – korzyści ekonomiczne

Jak powszechnie wiadomo, znajomość języka niemieckiego zdecydowanie ułatwi znalezienie zatrudnienia w krajach niemieckojęzycznych. Jeśli jednak z jakiś powodów zdecydujecie się pozostać w Polsce, także znajdziecie dobrze płatną pracę, bowiem germaniści są jednymi z najbardziej poszukiwanych kandydatów do pracy. Ma to związek nie tylko z bliskim sąsiedztwem Niemiec, lecz także ze względami praktycznymi. Współpraca Polski z krajami niemieckojęzycznymi stale się zwiększa, a co za tym idzie przybywa więcej ofert pracy z językiem naszych zachodnich sąsiadów. Dla wielu firm to właśnie znajomość języka staje się elementem decydującym o zatrudnieniu danej osoby, nawet jeśli kandydat nie posiada doświadczenia zawodowego w danej dziedzinie, bowiem łatwiej jest przeszkolić osobę, która zna biegle język niemiecki, niż na przykład ekonomistę z kilkuletnim doświadczeniem nauczyć języka niemieckiego. Warto także wspomnieć o wynagrodzeniach, bowiem mediana zarobków wśród germanistów wynosi 5400 zł.

Po trzecie – przemysł muzyczny

Zapewne każdy z  nas zna takie hity jak ,,99 Luftballons”, ,,Du hast” czy ,,Der Kommissar”, warto jednak wiedzieć, że niemieckojęzyczny przemysł muzyczny to nie tylko Nena, Rammstein czy Falco, lecz także inni artyści, którzy niekoniecznie śpiewają w języku niemieckim, tacy jak między innymi  Dj Bobo, Vengaboys, Captain Jack, Culture Beat,Snap, Sandra Cretu. Znajomość języka niemieckiego oraz wiedza zdobyta na studiach germanistycznych to niewątpliwie najlepsze narzędzie do lepszego zrozumienia treści utworów muzycznych, które może także pomóc w dokładniejszym zgłębianiu wiedzy na temat ulubionego artysty pochodzącego z Austrii czy ze Szwajcarii.

Po czwarte – kontakty, które zdecydowanie mogą pomóc w przyszłości

Jak powszechnie wiadomo, studia, także germanistyka to nie tylko nauka, lecz także imprezowanie oraz działalność w kołach naukowych. Podczas organizacji różnych wydarzeń związanych z językiem oraz kulturą niemiecką mamy okazję poznać wielu ciekawych ludzi, często w nieoficjalnych okolicznościach, takich jak na przykład rozmowa albo nawet wypad do knajpy po zakończonej konferencji o filmie niemieckim, co niewątpliwie może pomóc w znalezieniu pracy w krajach niemieckojęzycznych.

Ostatni, lecz nie mniej ważny powód – literatura 

Studia na kierunku germanistyka to idealny wybór dla osób, które fascynują  się literaturą światową. Podczas wykładów i ćwiczeń zapewne nie raz padną takie nazwiska jak Kafka, Goethe czy Nietzsche. Osoby, które studiują inny kierunek, zwłaszcza związany z naukami ścisłymi i przyrodniczymi, a chcą podjąć dodatkowe studia powinny z pewnością pomyśleć o filologii germańskiej, bowiem znajomość języka niemieckiego oraz kultury krajów niemieckojęzycznych niewątpliwie może stać się przepustką do rozwoju kariery naukowej, medycznej itd.

Podsumowanie

Studia na kierunku filologia germańska niewątpliwie przyczyniają się do lepszego zrozumienia języka niemieckiego oraz kultury krajów niemieckojęzycznych, co niewątpliwie może pomóc w znalezieniu lepiej płatnej pracy nie tylko w Niemczech lecz także i w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że oprócz gruntownej nauki w programie studiów znajdują się także przedmioty związane z historią czy literaturą, co niewątpliwie czyni ten kierunek studiami dla pasjonatów języka niemieckiego oraz wszystkiego innego, co związane jest z krajami niemieckojęzycznymi.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl