Published

on

W natłoku pracy i stresu zdarzyć się nam mogą sytuacji, kiedy nie zawsze mamy na oku nasze rzeczy – portfel, torebkę, czy nawet rower. A to już jawny sygnał dla czających się złodziei, że może nas okraść.
Jak zatem nie paść kolejną ofiarą złodzieja na ulicy?

Dokumenty i pieniądze zawsze trzymaj w wewnętrznej kieszeni

Dotyczy to szczególnie Panów, których wkładają portfel do zewnętrznej kieszeni spodni. Jest bardzo łatwo wtedy całość wyciągną, szczególnie w miejscu tłocznym. Dlatego należy zawsze wsuwać portfel albo do wewnętrznej kieszeni w marynarce, czy kurtce, albo do przedniej kieszeni spodni.

Noś oddzielnie pieniądze i dokumenty

Zazwyczaj nosimy wszystko razem w portfelu. A to błąd gotówkę, zdjęcia, bilety zostaw w portfelu, resztę przenieś do specjalnego organizera. W razie kradzież, złodziej zawsze sięga po portfel. W razie czego, będzie biedniejszy o kilka złotych, a dokumenty ( dowód, prawo jazdy) i karty bankomatowe zawsze masz przy sobie.

Trzymaj torebkę, bagaż zawsze przed sobą

To co masz pod ręką, gdy wsiadasz do autobusu, czy tramwaju jest Twoją własnością i tylko Ty musisz tego pilnować. Torebkę najlepiej przewiesić na ukos przez ciało i trzymać z przodu. Bagaż zawsze trzymaj na widoku.

Zwróć uwagę na to, kto Cię otacza

Nieznajomi są wszędzie i nikt nie mówi, że muszą być złodziejami. Ale warto zwracać uwagę na podejrzanie, bądź dziwnie zachowujących się ludzi. Niezrozumiałe gesty, dłuższa obserwacja Twojej osoby, powinny dać Ci do myślenia i wzbudzić podejrzliwość, tak, abyś bardziej dbał o siebie.

Nie afiszuj się z posiadanego sprzętu

Drogi telefon, aparat fotograficzny, czy inny profesjonalny sprzęt to zachęta dla potencjalnych złodziei. Dlatego ekskluzywny sprzęt lepiej noś w zwykłej, niezdradzającej wartość torbie, bo taka nie przyciągnie uwagi.

Płacąc nie wyciągaj za dużo pieniędzy

Czy przebywasz w restauracji, czy płacisz za zakupy, jeśli robisz to gotówką, to wyciągaj z portfela tylko tyle, ile faktycznie musisz zapłacić. Nikt nie musi wiedzieć, jak bardzo jesteś bogaty. Unikniesz w ten sposób potencjalnej kradzieży.

Zwracaj uwagę na sztuczny tłum

Złodzieje nie tylko pracują solo. Tworzą też zorganizowane grupy, których celem jest szybsze wybadanie ofiary. Dlatego, gdy w tramwaju, czy windzie nagle zrobi się dziwnie tłoczno, albo jak najszybciej opuść to miejsce, albo zacznij czujniej obserwować ludzi, którzy Cię otaczają – złodziej, którego obserwujesz, nie zaatakuje.

Kilka uwag na temat damskiej torebki

Kobiety potrafią być rozkojarzone, a noszona przez nas zawsze i wszędzie torebka nie zawsze jest w widocznym dla nas miejscu. Dlatego należy zadbać, o to, aby nie paść ofiarą kieszonkowców, czy złodziej i :

– zawsze trzymać torebkę przed sobą,
– w przymierzalni, czy przy kasie w sklepie nie spuszczaj torebki ani na chwilę,
– w restauracji nie kładź torby na krzesło obok,
– zawsze miej zwróconą torebkę zamkiem do siebie, nie na zewnątrz,
– portfel niech zawsze będzie na samym dnie.

Oczywistym jest, że nie każemy od razu popadać w paranoję i od teraz patrzeć na ludzi, jak na kłębowisko złodziei i kieszonkowców, nie. Chodzi tu przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo i o nasze rzeczy. Kilka prostych trików, podejście do sprawy „na poważnie’ nikomu nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, mogą nie dopuścić do sytuacji, gdzie padniemy ofiarą przestępstwa.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara
Dagmara
4 lat temu

Faktycznie gdy jesteśmy zabiegani to nie zwracamy uwagi na to gdzie chowamy portfel czy telefon.Czasem mamy to wszystko na widoku a to pretekst dla złodziei.Lepiej wszystko tak schować żeby nikogo nie kusić do kradzieży.

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne