Jak nie paść ofiarą złodzieja w miejscu publicznym?

W natłoku pracy i stresu zdarzyć się nam mogą sytuacji, kiedy nie zawsze mamy na oku nasze rzeczy – portfel, torebkę, czy nawet rower. A to już jawny sygnał dla czających się złodziei, że może nas okraść.
Jak zatem nie paść kolejną ofiarą złodzieja na ulicy?

Dokumenty i pieniądze zawsze trzymaj w wewnętrznej kieszeni

Dotyczy to szczególnie Panów, których wkładają portfel do zewnętrznej kieszeni spodni. Jest bardzo łatwo wtedy całość wyciągną, szczególnie w miejscu tłocznym. Dlatego należy zawsze wsuwać portfel albo do wewnętrznej kieszeni w marynarce, czy kurtce, albo do przedniej kieszeni spodni.

Noś oddzielnie pieniądze i dokumenty

Zazwyczaj nosimy wszystko razem w portfelu. A to błąd gotówkę, zdjęcia, bilety zostaw w portfelu, resztę przenieś do specjalnego organizera. W razie kradzież, złodziej zawsze sięga po portfel. W razie czego, będzie biedniejszy o kilka złotych, a dokumenty ( dowód, prawo jazdy) i karty bankomatowe zawsze masz przy sobie.

Trzymaj torebkę, bagaż zawsze przed sobą

To co masz pod ręką, gdy wsiadasz do autobusu, czy tramwaju jest Twoją własnością i tylko Ty musisz tego pilnować. Torebkę najlepiej przewiesić na ukos przez ciało i trzymać z przodu. Bagaż zawsze trzymaj na widoku.

Zwróć uwagę na to, kto Cię otacza

Nieznajomi są wszędzie i nikt nie mówi, że muszą być złodziejami. Ale warto zwracać uwagę na podejrzanie, bądź dziwnie zachowujących się ludzi. Niezrozumiałe gesty, dłuższa obserwacja Twojej osoby, powinny dać Ci do myślenia i wzbudzić podejrzliwość, tak, abyś bardziej dbał o siebie.

Nie afiszuj się z posiadanego sprzętu

Drogi telefon, aparat fotograficzny, czy inny profesjonalny sprzęt to zachęta dla potencjalnych złodziei. Dlatego ekskluzywny sprzęt lepiej noś w zwykłej, niezdradzającej wartość torbie, bo taka nie przyciągnie uwagi.

Płacąc nie wyciągaj za dużo pieniędzy

Czy przebywasz w restauracji, czy płacisz za zakupy, jeśli robisz to gotówką, to wyciągaj z portfela tylko tyle, ile faktycznie musisz zapłacić. Nikt nie musi wiedzieć, jak bardzo jesteś bogaty. Unikniesz w ten sposób potencjalnej kradzieży.

Zwracaj uwagę na sztuczny tłum

Złodzieje nie tylko pracują solo. Tworzą też zorganizowane grupy, których celem jest szybsze wybadanie ofiary. Dlatego, gdy w tramwaju, czy windzie nagle zrobi się dziwnie tłoczno, albo jak najszybciej opuść to miejsce, albo zacznij czujniej obserwować ludzi, którzy Cię otaczają – złodziej, którego obserwujesz, nie zaatakuje.

Kilka uwag na temat damskiej torebki

Kobiety potrafią być rozkojarzone, a noszona przez nas zawsze i wszędzie torebka nie zawsze jest w widocznym dla nas miejscu. Dlatego należy zadbać, o to, aby nie paść ofiarą kieszonkowców, czy złodziej i :

– zawsze trzymać torebkę przed sobą,
– w przymierzalni, czy przy kasie w sklepie nie spuszczaj torebki ani na chwilę,
– w restauracji nie kładź torby na krzesło obok,
– zawsze miej zwróconą torebkę zamkiem do siebie, nie na zewnątrz,
– portfel niech zawsze będzie na samym dnie.

Oczywistym jest, że nie każemy od razu popadać w paranoję i od teraz patrzeć na ludzi, jak na kłębowisko złodziei i kieszonkowców, nie. Chodzi tu przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo i o nasze rzeczy. Kilka prostych trików, podejście do sprawy „na poważnie’ nikomu nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, mogą nie dopuścić do sytuacji, gdzie padniemy ofiarą przestępstwa.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara
Dagmara
5 lat temu

Faktycznie gdy jesteśmy zabiegani to nie zwracamy uwagi na to gdzie chowamy portfel czy telefon.Czasem mamy to wszystko na widoku a to pretekst dla złodziei.Lepiej wszystko tak schować żeby nikogo nie kusić do kradzieży.

Kategorie
———————————–
1
0
Would love your thoughts, please comment.x