Szukasz ratunku w sytuacji zadłużenia? Jest wiele rozwiązań!

Wpadłeś w spiralę kredytów i pożyczek, na skutek czego nie jesteś w stanie na czas spłacać bieżących zobowiązań? Problem zaczyna stanowić dla Ciebie opłacanie comiesięcznych rachunków, nie mówiąc już o wydatkach na przyjemności? Jeśli nie podejmiesz szybkich decyzji, już niebawem czeka Cię wizyta windykatora!

Odroczenie zobowiązania

Jeżeli zadłużyłeś się jedynie w instytucjach bankowych, masz możliwość zgłoszenia prośby o odroczenie spłaty długu. W tym celu powinieneś złożyć wniosek o tak zwane wakacje kredytowe. Takie rozwiązanie ma uzasadnienie zwłaszcza w przypadku, gdy w najbliższym czasie spodziewasz się pokaźnego przypływu gotówki. Lepiej będzie wówczas ponieść dodatkową opłatę z tytułu odroczenia zadłużenia, aniżeli narazić się na dotkliwe kary, łącznie z negatywną historią w BIK.

Konsolidacja kredytów i pożyczek

Skuteczną metodą na odsunięcie w czasie rozpoczęcia procesu windykacyjnego jest także skorzystanie z usługi konsolidacji zadłużenia. W tym przypadku wszystkie powstałe do tej pory zobowiązania będą się sumowały, a Tobie pozostanie jedynie jeden dług do pokrycia. Takie wyjście jest korzystne zarówno z psychologicznego, jak i finansowego punktu widzenia. Nie musisz już obawiać się tego, że przez własną nieuwagę zapomnisz zapłacić wszystkie raty na czas. Zamiast wielu czekających na pieniądze wierzycieli, pozostanie już tylko jeden.

Biorąc pod uwagę korzyści finansowe należy zauważyć, iż konsolidacja kredytów pozwala zmniejszyć kwotę comiesięcznie ponoszonej raty. Jest to związane ze znaczącym wydłużeniem czasu spłaty zobowiązania, a także zmniejszeniem ryzyka ponoszenia dodatkowych prowizji i kar za opóźnienia w spłacie kredytu.

Szybkie chwilówki na korzystnych warunkach

Wartym uwagi rozwiązaniem w przypadku spirali kredytów jest także skorzystanie z oferty promocyjnych chwilówek. Ich otrzymanie jest zwykle pozbawione konieczności spełniania szeregu obowiązków formalnych, a także posiadania pozytywnej historii kredytowej. Promocyjne pożyczki bez BIK są zazwyczaj dostępne dla nowych klientów, którzy nie muszą z tytułu ich zaciągnięcia ponosić jakichkolwiek kosztów. Warunkiem tego jest jednak zwrócenie pożyczonych pieniędzy w wyznaczonym terminie.

W celu odnalezienia korzystnej oferty warto śledzić na bieżąco internetowe rankingi pożyczek. Czytelne zestawienia zawierają szczegółowe warunki chwilówek udzielanych aktualnie przez parabanki. Najistotniejszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę, to potencjalne koszta w sytuacji opóźnień w spłacie zobowiązania.

Pożyczki w parabankach to rozwiązanie doraźne

Pamiętaj jednak koniecznie o tym, że zaciąganie pożyczek w celu spłaty zobowiązań to metoda działająca jedynie doraźnie. W celu wyjścia ze spirali zadłużeń i trwałej poprawy swojej sytuacji finansowej, powinieneś zmienić swoje dotychczasowe nawyki pod kątem wydatków. Zacznij prowadzić budżet domowy, co pozwoli Ci lepiej kontrolować finanse. Zastanów się również, czy aby tarapaty w których się znalazłeś nie są konsekwencją zbytniej rozrzutności i konsumpcyjnego stylu życia.

Rozpocznij już dziś regularne oszczędzanie pieniędzy, odkładając pieniądze na koncie oszczędnościowym. Zgromadź także kwotę funduszu awaryjnego wynoszącą kilka tysięcy złotych, co pozwoli Ci uniknąć sytuacji zadłużenia w przypadku niespodziewanych wydarzeń typu awaria samochodu czy choroba.

0 0 votes
Article Rating
Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zadłużona
Zadłużona
5 lat temu

Ja spłacam trzy pożyczki i dwie karty kredytowe.Zastanawialam sie nad konsolidacją ale przeraża mnie fakt że będę miała większą sumę do spłaty.Na razie daję jakoś radę.Jeśli nie będe miała już kompletnie z czego spłacać wtedy będe musiała skorzystać z któregoś z rozwiązań opisanyvh w artykule.

Kategorie
———————————–