Connect with us

Published

on

Z analizy i badań przeprowadzonych w 2013 roku przez firmy finansowe wynika, że rok 2013 jest stabilny pod względem sprzedaży mieszkań, nie wykazujący gwałtownego wzrostu. Najdroższe ceny mieszkań widoczne są w miastach nad morzem, tutaj króluje Sopot średnia cena za metr kwadratowy to ponad 9124 zł.

 

Na drugim miejscu w pozycji miasta położonego nad morzem jest Gdynia ze średnią ceną za metr kwadratowy 5780 zł oraz Gdańsk ze średnią ceną za metr kwadratowy 5578 zł. Najwyższą ceną średnią za metr kwadratowy wystawia stolica Polski Warszawa za metr kwadratowy 8627 zł, zaraz za nią kreuje się prężnie rozwijający się Kraków w cenie za metr kwadratowy 6852 zł i w kolejnym zestawieniu jest intensywnie pnący się do góry Wrocław cena za metr kwadratowy kształtuje się średnio 5731 zł.

Dane te zostały zebrane przez największy w Polsce portal finansowy Open finance w końcówce sierpnia 2013 roku. Najniższe ceny mieszkań z rynku wtórnego w 2013 roku możemy spotkać w mniejszych miastach liczących zdecydowanie mniej mieszkańców, są to z pewnością takie miasta jak Gorzów Wielkopolski ze średnią ceną za metr kwadratowy 2907 zł, Łódź w atrakcyjnej cenie średniej za metr kwadratowy 3794 zł oraz na trzecim miejscu plasują się Katowice z ceną średnią za metr kwadratowy 3795 zł. Warto zwrócić uwagę, że ceny mieszkań na rynku wtórnym nieznacznie odbiegają od cen w zeszłym roku. Pod koniec roku 2013 jest stabilizacja w zakupie mieszkań, można zauważyć było nieliczne gwałtowne ruchy klientów poszukujących mieszkań o dużej powierzchni powyżej 100 metr kwadratowy.

Najbardziej w obecnym czasie cieszą się popularnością małe mieszkania do 60 metrów kwadratowych oraz klasyczne kawalerki, które ze względów ekonomicznych cieszą się największym popytem w kraju.

Z sondaży przeprowadzonych przez ankieterów wynika, że ludzie obecnie decydują się na zakup mieszkań w nowoczesnym i wysokiej jakości budownictwie. Wiele osób decyduje się na sprzedaż własnych mieszkań i kupno nowego lokalu.

Jest to decyzja wskazująca na zamożność portfela społeczeństwa i chęć inwestowania środków własnych w nowe mieszkania na rynku wtórnym. Tanie stopy procentowe zachęcają w końcówce roku do wzięcia kredytów hipotecznych na zakup nowego mieszkania. Najbardziej w tym kierunku spragnieni własnego mieszkania są ludzie młodzi po studiach lub emigranci z zagranicy z kapitałem własnym celem ulokowania środków pieniężnych. Podsumowując analizę cen mieszkań na rynku wtórnym możemy stwierdzić stabilizację i dobre zakończenie roku 2013.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl