felietony Informacje Informator Poradnik Rozmaitości

Dlaczego wybieramy internet?

Internet oferuje licznie udogodnienia, stwarza możliwość spędzania wolnego czasu, jest najprężniej rozwijającym się środkiem masowego przekazu, nazywany czwartą władzą. Postęp technologiczny ciężko zatrzymać, więc coraz większe znaczenie w naszym życiu odgrywa internet. Dla wielu jest on pracą, dla innych niezobowiązującą rozrywką, sposobem komunikowania się ze społeczeństwem, pozyskiwaniem informacji, śledzeniem trendów ze świata mody itp.

Dlaczego wybieramy sieć? Przede wszystkim ze względu na wygodę, powszechność, niebywale łatwy dostęp. Dużo prościej jest wpisać w ulubioną wyszukiwarkę najpopularniejsze adresy stron z bieżącymi wydarzeniami, niż oglądać niekończące się reklamy w telewizji, w oczekiwaniu na serwis informacyjny.
Ludzkie nawyki, skłonności do lenistwa sprzyjają wzrostowi popytu na usługi internetowe. Można teraz dokonywać zakupów, nie wychodząc z domu, brać kredyty, pożyczki, zamawiać bilety na różnego rodzaju imprezy, organizować wczasy.

Korzystanie z portali społecznościowych, co krok ulepszanych zajmuje nam multum czasu. Są one złodziejami czasu, przyciągają coraz to nowszymi funkcjami, możliwościami. Takie serwisy jak Facebook, Twitter osiągnęły już sukces globalny.

Ogromny zasób filmów, muzyki jest mocną stroną internetu. Dzięki niemu możemy śledzić najnowsze kinowe premiery, ostatnie muzyczne dokonania ulubionych artystów, piosenkarzy. Istnieją strony, które polecają najlepsze produkcje filmowe, najwyżej oceniane albumy, książki. Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie dnia bez przeglądania najpopularniejszych stron z memami, gifami, śmiesznymi obrazkami.

Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej spotykane są książki elektroniczne, tzw. e – booki. Dostępne są na przykład w formacie pdf, który łatwo otworzymy, używając nieskomplikowanych programów komputerowych. Zaletą e- booków są m. in. niska cena, dostępność, brak oczekiwania na dostawę. Ponadto internet daje niesamowite możliwości nauki, nie trzeba chodzić do biblioteki, w poszukiwaniu encyklopedii, słowników, podręczników.

Na podstawie moich rozważań mogę stwierdzić, że wiele czynników przemawia za internetem, jest nieodłączną częścią naszego życia.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomek11 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek11
Gość
Tomek11

Na te chwile nie wyobrażam sobie życis bez internetu.Jest to skarbnica wiedzy.Kiedyś sięgało się do ksiązek a teraz całą wiedzę mamy przy sobie,czy to w laptopie czy telefonie.I to bez wychodzenia z domu.Bez internetu w dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować.