Connect with us

Published

on

Internet oferuje licznie udogodnienia, stwarza możliwość spędzania wolnego czasu, jest najprężniej rozwijającym się środkiem masowego przekazu, nazywany czwartą władzą. Postęp technologiczny ciężko zatrzymać, więc coraz większe znaczenie w naszym życiu odgrywa internet. Dla wielu jest on pracą, dla innych niezobowiązującą rozrywką, sposobem komunikowania się ze społeczeństwem, pozyskiwaniem informacji, śledzeniem trendów ze świata mody itp.

Dlaczego wybieramy sieć? Przede wszystkim ze względu na wygodę, powszechność, niebywale łatwy dostęp. Dużo prościej jest wpisać w ulubioną wyszukiwarkę najpopularniejsze adresy stron z bieżącymi wydarzeniami, niż oglądać niekończące się reklamy w telewizji, w oczekiwaniu na serwis informacyjny.
Ludzkie nawyki, skłonności do lenistwa sprzyjają wzrostowi popytu na usługi internetowe. Można teraz dokonywać zakupów, nie wychodząc z domu, brać kredyty, pożyczki, zamawiać bilety na różnego rodzaju imprezy, organizować wczasy.

Korzystanie z portali społecznościowych, co krok ulepszanych zajmuje nam multum czasu. Są one złodziejami czasu, przyciągają coraz to nowszymi funkcjami, możliwościami. Takie serwisy jak Facebook, Twitter osiągnęły już sukces globalny.

Ogromny zasób filmów, muzyki jest mocną stroną internetu. Dzięki niemu możemy śledzić najnowsze kinowe premiery, ostatnie muzyczne dokonania ulubionych artystów, piosenkarzy. Istnieją strony, które polecają najlepsze produkcje filmowe, najwyżej oceniane albumy, książki. Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie dnia bez przeglądania najpopularniejszych stron z memami, gifami, śmiesznymi obrazkami.

Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej spotykane są książki elektroniczne, tzw. e – booki. Dostępne są na przykład w formacie pdf, który łatwo otworzymy, używając nieskomplikowanych programów komputerowych. Zaletą e- booków są m. in. niska cena, dostępność, brak oczekiwania na dostawę. Ponadto internet daje niesamowite możliwości nauki, nie trzeba chodzić do biblioteki, w poszukiwaniu encyklopedii, słowników, podręczników.

Na podstawie moich rozważań mogę stwierdzić, że wiele czynników przemawia za internetem, jest nieodłączną częścią naszego życia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek11
Tomek11
4 lat temu

Na te chwile nie wyobrażam sobie życis bez internetu.Jest to skarbnica wiedzy.Kiedyś sięgało się do ksiązek a teraz całą wiedzę mamy przy sobie,czy to w laptopie czy telefonie.I to bez wychodzenia z domu.Bez internetu w dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować.

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl