Zarobki inżyniera w Polsce

Polska jest krajem rozwijającym się pozwalającym na dobre zarobki – wskazują najnowsze badania. Co prawda zarobki w krajach zachodnich, takich jak Niemcy czy Francja znacznie odbiegają od średnich w Polsce, ale w Polsce da się wciąż normalnie żyć zajmując stanowisko inżyniera procesu czy inżyniera produkcji.

Początkujący inżynier bez doświadczenia może zarabiać około 3500 brutto (ok. 2500 netto) na początku swojej pracy. W ciągu pierwszych dwóch lat pracy osiąga wynagrodzenie wynoszące 4500 brutto, co pozwala na spokojne życie każdego człowieka w dużym mieście.

Wynagrodzenie jest zależne od miejsca zamieszkania – najwięcej można zarobić na zachodzie kraju w takich miastach jak Wrocław czy Poznań.

Wyjątkiem jest Warszawa, w której wynagrodzenie jest największe. Najmniej inżynier w fabryce może zarobić w Lublinie i Rzeszowie, gdzie mediana zarobków wynosi 2500zł brutto, co daje ok. 1800zł na początku.

W związku z tym wielu inżynierów wyjeżdża do Wrocławia lub dalej – w kierunku niemieckiej granicy, aby godnie żyć i zarabiać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–