Przygotuj rower do sezonu

Co powinieneś zrobić, żeby po zimie móc bezpiecznie wsiąść na swój rower i pojechać na wymarzoną wycieczkę? Po pierwsze musisz o tym pomyśleć zawczasu czyli jeszcze  przed zimą, wybierając odpowiednie miejsce przechowywania swojego jednośladu.

 

Trzymanie go na balkonie lub w piwnicy to duży błąd – wilgoć szkodzi rowerom i naraża cię na wydatki związane z naprawami, nie mówiąc o kradzieży. Najlepiej trzymać pojazd po prostu w mieszkaniu, na przykład montując specjalne podwieszenie pod sufitem. Przed zimowaniem czyść łańcuch ze starego smaru i wilgoci, by nie zardzewiał.

Przygotowanie do sezonu

Zanim zaczniesz nowy sezon, dokładnie obejrzyj rower z każdej strony i sprawdź, czy podczas zimy nie uległ uszkodzeniom. Oczyść go z kurzu i umyj, ale używając albo wilgotnej szmatki, albo węża ogrodowego. Potem osusz rower i przyjrzyj się oponom. Czy nie są uszkodzone, przebite? W każdym razie na pewno powinieneś je dopompować. Najlepiej jest się udać w tym celu na stację paliw, przy której stoi kompresor. Ma tę przewagę nad tradycyjną pompką, że pozwala pompować do dokładnie określonego poziomu (właściwe ciśnienie powietrza jest podane z boku kola), a nie na oko.

 

Możesz też użyć specjalnej pompki ze wskaźnikiem. Sprawdź sprawność hamulców – zobacz, czy linki hamulcowe nie sa poluzowane, czy klocki nie są zdarte i równo dochodzą do obręczy, czy nie znika z nich starty bieżnik służący do odprowadzania błota. Upewnij się, czy kierowca, padły i siedlisko są dobrze dokręcone, czyszczenie amortyzatorów powierzyć serwisowi, do którego należy udać się swoim jednośladem na przykład techniczny przed sezonem. Staraj się wybierać wyspejoliowane małe warsztaty, unikając wielopowierzchniowych marketów.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–