Connect with us

Published

on

Kołobrzeg jest bez wątpienia jednym z najważniejszych uzdrowisk i ośrodków wypoczynkowych nad polskim morzem. Kołobrzeg jest doskonale znany z solanek, które z powodzeniem są wykorzystywane w leczeniu chorób układu oddechowego oraz chorób związanych z układem krążenia. To jednocześnie miejsce bardzo dobre dla tych, którzy lubią odwiedzać ciekawe miejsca i cenią sobie możliwość podziwiania niezwykłych budowli.

Kołobrzeg miastem soli

Dziś Kołobrzeg znany jest z leczniczych solanek i uzdrowiskowej działalności, jednak sól już w dawnych czasach odgrywała w dziejach miasta bardzo ważną rolę. Wiadomo, że sól warzono tu już w VII wieku i to dzięki niej Kołobrzeg mógł się pomyślnie rozwijać. W efekcie już w okresie średniowiecza ten nadbałtycki gród był ważnym ośrodkiem politycznym i jednym z najważniejszych miast na terenie Wybrzeża. W połowie XIII wieku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. W swych dziejach był miastem książęcym, należał również do biskupów. Zajmowany przez Szwedów i Brandenburczyków nigdy nie tracił związku z przemysłem, który zapewniał mu największe bogactwo. A przemysłem tym było warzenie soli. Aż do XIX wieku na terenie obecnego miasta działały prężnie takie warzelnie. W XIX wieku straciły one na znaczeniu, jednak ich miejsce zajęły lecznicze solanki i związana z nimi działalność uzdrowiskowa. To z nią miasto związane jest do dnia dzisiejszego i jej zawdzięcza swą sławę.

Zabytki miejskie

Kołobrzeg może pochwalić się ciekawą zabudową oraz ciekawymi muzeami. Z pewnością warto odwiedzić tu kolegiatę oraz zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego, znanego z ciekawej kolekcji mundurów i karabinów. Ciekawym obiektem na terenie miasta jest również ratusz z I połowy XIX wieku, który ma pewne cechy obronne. W jego wnętrzu mieści się obecnie galeria sztuki współczesnej, która z pewnością zainteresuje miłośników kultury.

Nadmorskie atrakcje

Wiele ważnych obiektów oraz miejsc, które podczas wizyty w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć, znajduje się nad samym brzegiem Bałtyku. Z pewnością warto zajrzeć na teren znajdującego się przy ujściu Parsęty do morza portu, w którym obsługiwane są zarówno statki handlowe, jak i pasażerskie. Tu można podziwiać również dwa ciekawe statki wojskowe, które noszą wdzięczne imiona. To Zbyszko oraz Maćko, będące bez wątpienia najciekawszymi ze wszystkich obiektów w kołobrzeskim porcie. Oprócz portu i cumujących w nim okrętów nad brzegiem morza na szczególną uwagę zasługuje latarnia morska z początku XX wieku, która po II wojnie światowej starannie odbudowano. Warto również zwrócić uwagę na pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz na piękną plażę, molo oraz nadmorską aleję. Nad brzegiem morza znajduje się również park leśny z okazałym amfiteatrem oraz Park nazwany na część Żeromskiego, w którym można wypocząć w otoczeniu wiekowych dębów.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl