Informacje Kołobrzeg Relaks Slider posts z Kołobrzegu

Nadmorskie uzdrowiska Kołobrzeg.

Kołobrzeg jest bez wątpienia jednym z najważniejszych uzdrowisk i ośrodków wypoczynkowych nad polskim morzem. Kołobrzeg jest doskonale znany z solanek, które z powodzeniem są wykorzystywane w leczeniu chorób układu oddechowego oraz chorób związanych z układem krążenia. To jednocześnie miejsce bardzo dobre dla tych, którzy lubią odwiedzać ciekawe miejsca i cenią sobie możliwość podziwiania niezwykłych budowli.

Kołobrzeg miastem soli

Dziś Kołobrzeg znany jest z leczniczych solanek i uzdrowiskowej działalności, jednak sól już w dawnych czasach odgrywała w dziejach miasta bardzo ważną rolę. Wiadomo, że sól warzono tu już w VII wieku i to dzięki niej Kołobrzeg mógł się pomyślnie rozwijać. W efekcie już w okresie średniowiecza ten nadbałtycki gród był ważnym ośrodkiem politycznym i jednym z najważniejszych miast na terenie Wybrzeża. W połowie XIII wieku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. W swych dziejach był miastem książęcym, należał również do biskupów. Zajmowany przez Szwedów i Brandenburczyków nigdy nie tracił związku z przemysłem, który zapewniał mu największe bogactwo. A przemysłem tym było warzenie soli. Aż do XIX wieku na terenie obecnego miasta działały prężnie takie warzelnie. W XIX wieku straciły one na znaczeniu, jednak ich miejsce zajęły lecznicze solanki i związana z nimi działalność uzdrowiskowa. To z nią miasto związane jest do dnia dzisiejszego i jej zawdzięcza swą sławę.

Zabytki miejskie

Kołobrzeg może pochwalić się ciekawą zabudową oraz ciekawymi muzeami. Z pewnością warto odwiedzić tu kolegiatę oraz zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego, znanego z ciekawej kolekcji mundurów i karabinów. Ciekawym obiektem na terenie miasta jest również ratusz z I połowy XIX wieku, który ma pewne cechy obronne. W jego wnętrzu mieści się obecnie galeria sztuki współczesnej, która z pewnością zainteresuje miłośników kultury.

Nadmorskie atrakcje

Wiele ważnych obiektów oraz miejsc, które podczas wizyty w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć, znajduje się nad samym brzegiem Bałtyku. Z pewnością warto zajrzeć na teren znajdującego się przy ujściu Parsęty do morza portu, w którym obsługiwane są zarówno statki handlowe, jak i pasażerskie. Tu można podziwiać również dwa ciekawe statki wojskowe, które noszą wdzięczne imiona. To Zbyszko oraz Maćko, będące bez wątpienia najciekawszymi ze wszystkich obiektów w kołobrzeskim porcie. Oprócz portu i cumujących w nim okrętów nad brzegiem morza na szczególną uwagę zasługuje latarnia morska z początku XX wieku, która po II wojnie światowej starannie odbudowano. Warto również zwrócić uwagę na pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz na piękną plażę, molo oraz nadmorską aleję. Nad brzegiem morza znajduje się również park leśny z okazałym amfiteatrem oraz Park nazwany na część Żeromskiego, w którym można wypocząć w otoczeniu wiekowych dębów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o