Polska Praca

Niemieccy pracodawcy czekają na Ciebie! Jest milion miejsc pracy!

Brak rąk do pracy doskwiera nie tylko polskim przedsiębiorcom. Jak się okazuje także niemieccy pracodawcy szukają około miliona osób chętnych do pracy. Najbardziej pożądani są wciąż inżynierowie.

Ten kryzys pracowniczy u naszego sąsiada od dawna nie był tak widoczny. Czy to znaczy, że rynek pracy w Niemczech, będzie tak jak ten w naszym kraju rynkiem, któremu warunki będą dyktowali pracownicy? Tak przynajmniej się wydaje. Jak będzie w rzeczywistości, to dopiero się okaże.

Jeśli ktoś planuje wyjechać za pracą, zna język niemiecki i jest przypadkiem inżynierem, to kierunek Niemcy wydaje się najbardziej optymalny. I nie chodzi tylko i wyłącznie o odległość od naszego kraju. Milion miejsc pracy to naprawdę dużo. Nawet nieiżnynierowie znajdą za Odrą zatrudnienie. A kogo szukają niemieccy pracodawcy?

Jak wynika z analiz fachowców od problematyki zagranicznego rynku pracy, nadal najważniejszy jest konkretny fach w ręku. Mile więc widziane jest wykształcenie zawodowe. Takich ofert jest najwięcej, bo ok. 80 proc. W 16 proc. wakatów wymagane jest wyższe wykształcenie. Żadnych specjalnych kwalifikacji nie wymagają pracodawcy zza Odry w co piątej ofercie pracy.

Na jakich inżynierów w Niemczech jest największy popyt? Jednak na inżynierów z branży budowlanej. Tych wykwalifikowanych specjalistów potrzeba bez mała ok. 30 tys. Mile widzialni są także geodeci.  

Poszukiwani są też specjaliści branży reklamowej, radcowie prawni i doradcy podatkowi. Tu do dyspozycji jest niemal 310 tys. wolnych miejsc pracy. W handlu i mechanice pojazdowej jest kolejnych 120 tys. wakatów.

Jeśli więc ktoś chce spróbować ekonomicznego szczęścia zagranicą, Niemcy mają do zaoferowania milion miejsc pracy. Jest w czym wybierać. A i daleko nie jest. Trzeba jednak wziąć pod uwagę swoje umiejętności zawodowe i językowe. Bez tego bowiem ani rusz.

(oprac. jh) 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o