Connect with us

Published

on

Brak rąk do pracy doskwiera nie tylko polskim przedsiębiorcom. Jak się okazuje także niemieccy pracodawcy szukają około miliona osób chętnych do pracy. Najbardziej pożądani są wciąż inżynierowie.

Ten kryzys pracowniczy u naszego sąsiada od dawna nie był tak widoczny. Czy to znaczy, że rynek pracy w Niemczech, będzie tak jak ten w naszym kraju rynkiem, któremu warunki będą dyktowali pracownicy? Tak przynajmniej się wydaje. Jak będzie w rzeczywistości, to dopiero się okaże.

Jeśli ktoś planuje wyjechać za pracą, zna język niemiecki i jest przypadkiem inżynierem, to kierunek Niemcy wydaje się najbardziej optymalny. I nie chodzi tylko i wyłącznie o odległość od naszego kraju. Milion miejsc pracy to naprawdę dużo. Nawet nieiżnynierowie znajdą za Odrą zatrudnienie. A kogo szukają niemieccy pracodawcy?

Jak wynika z analiz fachowców od problematyki zagranicznego rynku pracy, nadal najważniejszy jest konkretny fach w ręku. Mile więc widziane jest wykształcenie zawodowe. Takich ofert jest najwięcej, bo ok. 80 proc. W 16 proc. wakatów wymagane jest wyższe wykształcenie. Żadnych specjalnych kwalifikacji nie wymagają pracodawcy zza Odry w co piątej ofercie pracy.

Na jakich inżynierów w Niemczech jest największy popyt? Jednak na inżynierów z branży budowlanej. Tych wykwalifikowanych specjalistów potrzeba bez mała ok. 30 tys. Mile widzialni są także geodeci.  

Poszukiwani są też specjaliści branży reklamowej, radcowie prawni i doradcy podatkowi. Tu do dyspozycji jest niemal 310 tys. wolnych miejsc pracy. W handlu i mechanice pojazdowej jest kolejnych 120 tys. wakatów.

Jeśli więc ktoś chce spróbować ekonomicznego szczęścia zagranicą, Niemcy mają do zaoferowania milion miejsc pracy. Jest w czym wybierać. A i daleko nie jest. Trzeba jednak wziąć pod uwagę swoje umiejętności zawodowe i językowe. Bez tego bowiem ani rusz.

(oprac. jh) 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Informacje

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako "Balbina" nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Published

on

Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl