Connect with us

Published

on

Masz pomysł na rzeźbę albo instalację artystyczną? Nie czekaj, być może to właśnie konkurs dla Ciebie. Każdy może się zgłosić. Czasu wcale nie jest tak dużo, bo zostały jeszcze tylko 2 miesiące!

Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie rzeźby/ instalacji na terenie zielonym przy ul. Obrońców Westerplatte. Dzięki temu konkursowi miasto nie tylko chce włączyć mieszkańców i budować tożsamość lokalną, ale dzięki temu jest szansa na artystyczną i wyjątkową, zaangażowaną historycznie i przyjazną rzeźbę, która nie tylko spodoba się kołobrzeżanom, ale będzie przyciągała także turystów.

W konkursowe szranki stanąć mogą osoby prywatne, szkoły plastyczne, pracownie artystyczne, a także architekci, czy artyści. Dowolność artystyczna jest. Jest jednak jeden warunek. Rzeźba lub instalacja plenerowa musi nawiązywać tematyką do charakteru lub historii miejscowości. Swoje prace można zgłaszać do konkursu do 1 –ego maja. Komisja konkursowa zbierze się, wybierze i ogłosi zwycięzcę do 10 maja bieżącego roku.

Prace konkursowe, zgodnie z wymogami regulaminowymi, należy składać osobiście lub pocztą (decyduje data stempla pocztowego) do sekretariatu Urzędu Miasta Kołobrzeg, przy ul. Ratuszowej 13. Można to zrobić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:30, w pokoju 104.

Rzeźba lub instalacja przestrzenna powinna zostać wykonana do końca sierpnia.

Skoro jest konkurs, jest też i nagroda. A tą w konkursie jest wynagrodzenie dla twórcy zwycięskiego pomysłu za projekt i wykonanie zwycięskiej rzeźby/obiektu, które wyniesie 50 tys. zł brutto. Gotowi do artystycznego startu? Start.

(oprac. jh)

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl