Connect with us

Published

on

Masz pomysł na rzeźbę albo instalację artystyczną? Nie czekaj, być może to właśnie konkurs dla Ciebie. Każdy może się zgłosić. Czasu wcale nie jest tak dużo, bo zostały jeszcze tylko 2 miesiące!

Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie rzeźby/ instalacji na terenie zielonym przy ul. Obrońców Westerplatte. Dzięki temu konkursowi miasto nie tylko chce włączyć mieszkańców i budować tożsamość lokalną, ale dzięki temu jest szansa na artystyczną i wyjątkową, zaangażowaną historycznie i przyjazną rzeźbę, która nie tylko spodoba się kołobrzeżanom, ale będzie przyciągała także turystów.

W konkursowe szranki stanąć mogą osoby prywatne, szkoły plastyczne, pracownie artystyczne, a także architekci, czy artyści. Dowolność artystyczna jest. Jest jednak jeden warunek. Rzeźba lub instalacja plenerowa musi nawiązywać tematyką do charakteru lub historii miejscowości. Swoje prace można zgłaszać do konkursu do 1 –ego maja. Komisja konkursowa zbierze się, wybierze i ogłosi zwycięzcę do 10 maja bieżącego roku.

Prace konkursowe, zgodnie z wymogami regulaminowymi, należy składać osobiście lub pocztą (decyduje data stempla pocztowego) do sekretariatu Urzędu Miasta Kołobrzeg, przy ul. Ratuszowej 13. Można to zrobić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:30, w pokoju 104.

Rzeźba lub instalacja przestrzenna powinna zostać wykonana do końca sierpnia.

Skoro jest konkurs, jest też i nagroda. A tą w konkursie jest wynagrodzenie dla twórcy zwycięskiego pomysłu za projekt i wykonanie zwycięskiej rzeźby/obiektu, które wyniesie 50 tys. zł brutto. Gotowi do artystycznego startu? Start.

(oprac. jh)

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl