Kołobrzeski ratusz ogłasza konkurs! Do wygrania 50 tysięcy złotych

Masz pomysł na rzeźbę albo instalację artystyczną? Nie czekaj, być może to właśnie konkurs dla Ciebie. Każdy może się zgłosić. Czasu wcale nie jest tak dużo, bo zostały jeszcze tylko 2 miesiące!

Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie rzeźby/ instalacji na terenie zielonym przy ul. Obrońców Westerplatte. Dzięki temu konkursowi miasto nie tylko chce włączyć mieszkańców i budować tożsamość lokalną, ale dzięki temu jest szansa na artystyczną i wyjątkową, zaangażowaną historycznie i przyjazną rzeźbę, która nie tylko spodoba się kołobrzeżanom, ale będzie przyciągała także turystów.

W konkursowe szranki stanąć mogą osoby prywatne, szkoły plastyczne, pracownie artystyczne, a także architekci, czy artyści. Dowolność artystyczna jest. Jest jednak jeden warunek. Rzeźba lub instalacja plenerowa musi nawiązywać tematyką do charakteru lub historii miejscowości. Swoje prace można zgłaszać do konkursu do 1 –ego maja. Komisja konkursowa zbierze się, wybierze i ogłosi zwycięzcę do 10 maja bieżącego roku.

Prace konkursowe, zgodnie z wymogami regulaminowymi, należy składać osobiście lub pocztą (decyduje data stempla pocztowego) do sekretariatu Urzędu Miasta Kołobrzeg, przy ul. Ratuszowej 13. Można to zrobić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:30, w pokoju 104.

Rzeźba lub instalacja przestrzenna powinna zostać wykonana do końca sierpnia.

Skoro jest konkurs, jest też i nagroda. A tą w konkursie jest wynagrodzenie dla twórcy zwycięskiego pomysłu za projekt i wykonanie zwycięskiej rzeźby/obiektu, które wyniesie 50 tys. zł brutto. Gotowi do artystycznego startu? Start.

(oprac. jh)

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x