Connect with us

Published

on

Tylko jeszcze przez kilka dni kołobrzescy urzędnicy czekają na Twoja opinię i odpowiedź na pytanie: gdzie w Kołobrzegu mają powstać punkty bezobsługowej wypożyczalni rowerów? 

Systemy bezobsługowej wypożyczalni rowerów powstają w całej Polsce. Przyszedł i czas na Kołobrzeg. Trend na zdrowy tryb życia i duże korki w miastach sprawiły, że część osób postanowiła do pracy dojeżdżać…rowerem właśnie. Z tego znany jest na przykład Wrocław. Czy taka moda przyjmie się również w Kołobrzegu? Czas pokaże. Na pewno jazda na rowerze jest zdrowsza, ekologiczniejsza, ekonomiczniejsza i często bywa szybsza, w momencie zakorkowania miasta w godzinach szczytu.

Z racji tego, że nie każdy posiada rower, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom w Polsce, w większych miastach, ale coraz częściej także w tych mniejszych powstają stacje wypożyczania rowerów. Dobry interes wyczuli biznesmeni, których zdaniem będzie coraz większy popyt na takie usługi. Czy jednak taki pomysł przyjmie się w ok. 46- tysięcznym Kołobrzegu?

Tego zdania muszą być władze miasta, skoro do końca lutego czekają na opinię mieszkańców w tej sprawie i wskazanie najbardziej optymalnych punktów w mieście, gdzie można by było umieścić bezobsługowe wypożyczalnie rowerów, które umożliwią nie tylko wypożyczenie jednośladu, ale także jego zwrot. W tych wskazanych przez mieszkańców punktach można by było przez całą dobę każdego dnia tygodnia obsłużyć się bezproblemowo właśnie w wybranych miejscach na mapie miasta. Docelowo ma być 12 takich miejsc w kurorcie. Kołobrzeski magistrat wskazał miejsca, w których badania zewnętrznej firmy wykazały największy ruch rowerowy w mieście.

To proponowane lokalizacje takich punktów:

 • ul. Kolejowa przy dworcu PKP,
 • ul. Wolności/ Mazowiecka przy rondzie,
 • ul. Fredry w okolicach  Kamiennego Szańca,
 • okolice latarni morskiej,
 • ul. Bałtycka przy centrum przesiadkowym,
 • ul. Wiosenna/ Arciszewskiego,
 • Skwer Pionierów,
 • ul. Chodkiewicza 1-3 na Osiedlu Ogrody,
 • ul. Lwowska/ Brzeska/ Ostrobramska przy parkingu na  Osiedlu Podczele,
 • ul. Rzeczna/Narutowicza,
 • ul. Lazurowa przy Placu Trzech Pokoleń,
 •  ul. Św. Wojciecha/Kolumba

Trwają prace nad specyfikacją przetargową. Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu zaprasza wszystkich mieszkańców do składania uwag do przedstawionych propozycji. Swoje opinie i uwagi można wysłać na adres e-mail: m.kujaczynski@um.kolobrzeg.pl Można też zgłosić swoje uwagi telefonicznie pod numerem telefonu: 94 35 51 507.

Mieszkańcy Kołobrzegu bardzo pozytywnie oceniają ideę Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego:

To świetny pomysł, tym bardziej, że rower jest ekologiczny i na pewno tańszy w eksploatacji niż samochód. Poza tym to będzie też nie lada atrakcja dla turystów, którzy nas odwiedzą. Oby jak najwięcej osób skorzystało z rowerów miejskich. W końcu ruch to zdrowie, a i korków może będzie mniej – mówi pan Zbigniew z Kołobrzegu.

Mam nadzieję, że ceny będą przystępne, bo to ważna kwestia. Cieszę się, że nasze miasto będzie miało program rower miejski. Ciekawe, czy urzędnicy magistratu będą musieli obligatoryjnie nimi dojeżdżać do magistratu- ze śmiechem sugeruje kołobrzeżanka pani Anna.

Czasu zostało niewiele, bowiem swoimi uwagami mieszkańcy mogą się dzielić z urzędnikami kołobrzeskiego magistratu tylko do końca lutego. Czasu mało, ale warto podzielić się swoimi uwagami, od nich bowiem może zależeć przyszła sieć punktów bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Warto więc poświęcić chwilę czasu i podzielić się swoimi uwagami. Być może bowiem  nasz głos wpłynie na zmianę lokalizacji tych punktów, a kto jak nie miejscowi cykliści wiedzą, gdzie by się takie punkty wypożyczania rowerów przydały?

Projekt pod nazwą Kołobrzeski Rower Miejski prawdopodobnie ruszy  jeszcze przed wakacjami. Czy wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem tego przedsięwzięcia? Czas pokaże.

JH 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl