Connect with us

Published

on

Tylko jeszcze przez kilka dni kołobrzescy urzędnicy czekają na Twoja opinię i odpowiedź na pytanie: gdzie w Kołobrzegu mają powstać punkty bezobsługowej wypożyczalni rowerów? 

Systemy bezobsługowej wypożyczalni rowerów powstają w całej Polsce. Przyszedł i czas na Kołobrzeg. Trend na zdrowy tryb życia i duże korki w miastach sprawiły, że część osób postanowiła do pracy dojeżdżać…rowerem właśnie. Z tego znany jest na przykład Wrocław. Czy taka moda przyjmie się również w Kołobrzegu? Czas pokaże. Na pewno jazda na rowerze jest zdrowsza, ekologiczniejsza, ekonomiczniejsza i często bywa szybsza, w momencie zakorkowania miasta w godzinach szczytu.

Z racji tego, że nie każdy posiada rower, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom w Polsce, w większych miastach, ale coraz częściej także w tych mniejszych powstają stacje wypożyczania rowerów. Dobry interes wyczuli biznesmeni, których zdaniem będzie coraz większy popyt na takie usługi. Czy jednak taki pomysł przyjmie się w ok. 46- tysięcznym Kołobrzegu?

Tego zdania muszą być władze miasta, skoro do końca lutego czekają na opinię mieszkańców w tej sprawie i wskazanie najbardziej optymalnych punktów w mieście, gdzie można by było umieścić bezobsługowe wypożyczalnie rowerów, które umożliwią nie tylko wypożyczenie jednośladu, ale także jego zwrot. W tych wskazanych przez mieszkańców punktach można by było przez całą dobę każdego dnia tygodnia obsłużyć się bezproblemowo właśnie w wybranych miejscach na mapie miasta. Docelowo ma być 12 takich miejsc w kurorcie. Kołobrzeski magistrat wskazał miejsca, w których badania zewnętrznej firmy wykazały największy ruch rowerowy w mieście.

To proponowane lokalizacje takich punktów:

 • ul. Kolejowa przy dworcu PKP,
 • ul. Wolności/ Mazowiecka przy rondzie,
 • ul. Fredry w okolicach  Kamiennego Szańca,
 • okolice latarni morskiej,
 • ul. Bałtycka przy centrum przesiadkowym,
 • ul. Wiosenna/ Arciszewskiego,
 • Skwer Pionierów,
 • ul. Chodkiewicza 1-3 na Osiedlu Ogrody,
 • ul. Lwowska/ Brzeska/ Ostrobramska przy parkingu na  Osiedlu Podczele,
 • ul. Rzeczna/Narutowicza,
 • ul. Lazurowa przy Placu Trzech Pokoleń,
 •  ul. Św. Wojciecha/Kolumba

Trwają prace nad specyfikacją przetargową. Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu zaprasza wszystkich mieszkańców do składania uwag do przedstawionych propozycji. Swoje opinie i uwagi można wysłać na adres e-mail: m.kujaczynski@um.kolobrzeg.pl Można też zgłosić swoje uwagi telefonicznie pod numerem telefonu: 94 35 51 507.

Mieszkańcy Kołobrzegu bardzo pozytywnie oceniają ideę Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego:

To świetny pomysł, tym bardziej, że rower jest ekologiczny i na pewno tańszy w eksploatacji niż samochód. Poza tym to będzie też nie lada atrakcja dla turystów, którzy nas odwiedzą. Oby jak najwięcej osób skorzystało z rowerów miejskich. W końcu ruch to zdrowie, a i korków może będzie mniej – mówi pan Zbigniew z Kołobrzegu.

Mam nadzieję, że ceny będą przystępne, bo to ważna kwestia. Cieszę się, że nasze miasto będzie miało program rower miejski. Ciekawe, czy urzędnicy magistratu będą musieli obligatoryjnie nimi dojeżdżać do magistratu- ze śmiechem sugeruje kołobrzeżanka pani Anna.

Czasu zostało niewiele, bowiem swoimi uwagami mieszkańcy mogą się dzielić z urzędnikami kołobrzeskiego magistratu tylko do końca lutego. Czasu mało, ale warto podzielić się swoimi uwagami, od nich bowiem może zależeć przyszła sieć punktów bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Warto więc poświęcić chwilę czasu i podzielić się swoimi uwagami. Być może bowiem  nasz głos wpłynie na zmianę lokalizacji tych punktów, a kto jak nie miejscowi cykliści wiedzą, gdzie by się takie punkty wypożyczania rowerów przydały?

Projekt pod nazwą Kołobrzeski Rower Miejski prawdopodobnie ruszy  jeszcze przed wakacjami. Czy wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem tego przedsięwzięcia? Czas pokaże.

JH 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl