Jeszcze tylko do 10 marca urzędnicy czekają na Twój wniosek!

Uważasz, że nie jest praktyczne zarządzanie ruchem na drogach powiatowych i gminnych? Oprócz krytyki w czystej postaci masz może pomysł, jak można tę organizację ruchu usprawnić? Jeśli na oba te pytania odpowiedziałaś/ eś  twierdząco, oznacza to, że urzędnicy Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu czekają właśnie na Ciebie i Twoją opinię w tej kwestii. 

 

Wnioski, opinie, propozycje i pomysły dotyczące ewentualnych usprawnień w organizacji ruchu można przesyłać jeszcze tylko do 10 marca do urzędników powiatu kołobrzeskiego na adres e-mail: zmiany@powiat.kolobrzeg.pl lub jeśli ktoś ma chęci i czas należy przynieść osobiście swoją opinię do Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, które znajduje się przy Placu ratuszowym 1. Takie wnioski najlepiej zostawić w Biurze Podawczym.

Po co urzędnikom opinie mieszkańców powiatu odnośnie pomysłów dotyczących organizacji ruchu?

Zawsze warto pytać mieszkańców o pomysły przy każdej ważniejszej kwestii to fakt. Taka burza wniosków może się urzędnikom zwyczajnie przydać, ponieważ na 15 marca bieżącego roku zaplanowano spotkanie specjalnego Zespołu zadaniowego ds. rozpatrywania wniosków z zakresu zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych, który działa właśnie przy kołobrzeskim staroście.

Zgodnie z przepisami, a konkretniej z art. 10 ust. 5 Ustawy prawo o ruchu drogowym to właśnie starosta zarządza ruchem na drogach powiatowych i gminnych. Z tego powodu przy staroście działa specjalny, bo wyspecjalizowany zespół, który powołany jest do tego, aby opiniować i doradzać w zakresie zarządzania ruchem na drogach podlegających jurysdykcji starostwa powiatowego.

Jak czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu:

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu w naszym powiecie, regularnie informujemy mieszkańców i wszystkich zainteresowanych o możliwości składania wniosków i swoich propozycji. Wszelkie Państwa opinie zostaną rozpatrzone przez zespół.

To więc doskonały moment, by z władzami powiatu kołobrzeskiego podzielić się swoją opinią, która może wpłynąć na lepszą organizację ruchu, a przez to też na bezpieczeństwo na drogach, po których się przecież poruszamy. A bezpieczeństwo na drogach to powinno być dobro, którym są wszyscy żywo zainteresowani. Warto więc ze znajomymi albo w domu przy kawie z drugą połówką pomyśleć, porozmawiać i spisać swoje pomysły dotyczące organizacji ruchu w naszym powiecie. To nie zaszkodzi, a być może nawet pomoże urzędnikom w nadzorowaniu ruchem w powiecie.

A więc czas start! Zegar tyka…zostały jeszcze niemal 3 tygodnie. Przypominamy, że wnioski można składać do 10 marca, do czego zachęcamy z całą mocą.

 

(oprac. jh)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–