Connect with us

Published

on

Uważasz, że nie jest praktyczne zarządzanie ruchem na drogach powiatowych i gminnych? Oprócz krytyki w czystej postaci masz może pomysł, jak można tę organizację ruchu usprawnić? Jeśli na oba te pytania odpowiedziałaś/ eś  twierdząco, oznacza to, że urzędnicy Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu czekają właśnie na Ciebie i Twoją opinię w tej kwestii. 

 

Wnioski, opinie, propozycje i pomysły dotyczące ewentualnych usprawnień w organizacji ruchu można przesyłać jeszcze tylko do 10 marca do urzędników powiatu kołobrzeskiego na adres e-mail: zmiany@powiat.kolobrzeg.pl lub jeśli ktoś ma chęci i czas należy przynieść osobiście swoją opinię do Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, które znajduje się przy Placu ratuszowym 1. Takie wnioski najlepiej zostawić w Biurze Podawczym.

Po co urzędnikom opinie mieszkańców powiatu odnośnie pomysłów dotyczących organizacji ruchu?

Zawsze warto pytać mieszkańców o pomysły przy każdej ważniejszej kwestii to fakt. Taka burza wniosków może się urzędnikom zwyczajnie przydać, ponieważ na 15 marca bieżącego roku zaplanowano spotkanie specjalnego Zespołu zadaniowego ds. rozpatrywania wniosków z zakresu zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych, który działa właśnie przy kołobrzeskim staroście.

Zgodnie z przepisami, a konkretniej z art. 10 ust. 5 Ustawy prawo o ruchu drogowym to właśnie starosta zarządza ruchem na drogach powiatowych i gminnych. Z tego powodu przy staroście działa specjalny, bo wyspecjalizowany zespół, który powołany jest do tego, aby opiniować i doradzać w zakresie zarządzania ruchem na drogach podlegających jurysdykcji starostwa powiatowego.

Jak czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu:

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu w naszym powiecie, regularnie informujemy mieszkańców i wszystkich zainteresowanych o możliwości składania wniosków i swoich propozycji. Wszelkie Państwa opinie zostaną rozpatrzone przez zespół.

To więc doskonały moment, by z władzami powiatu kołobrzeskiego podzielić się swoją opinią, która może wpłynąć na lepszą organizację ruchu, a przez to też na bezpieczeństwo na drogach, po których się przecież poruszamy. A bezpieczeństwo na drogach to powinno być dobro, którym są wszyscy żywo zainteresowani. Warto więc ze znajomymi albo w domu przy kawie z drugą połówką pomyśleć, porozmawiać i spisać swoje pomysły dotyczące organizacji ruchu w naszym powiecie. To nie zaszkodzi, a być może nawet pomoże urzędnikom w nadzorowaniu ruchem w powiecie.

A więc czas start! Zegar tyka…zostały jeszcze niemal 3 tygodnie. Przypominamy, że wnioski można składać do 10 marca, do czego zachęcamy z całą mocą.

 

(oprac. jh)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl